Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

09 úno. 2005, 22:43

loom777 píše:ad pure latakia...zkousel jste ji nekdo nacpat cistou?


ja, jednou, blbe to hori ... chutove jakztakz v pohode, je to takovy dost rozevlaty a nesourody, chybi tomu uhlazenost

09 úno. 2005, 22:45

tak co tutone, jak to dopadlo???

10 úno. 2005, 07:33

Simon píše:tak co tutone, jak to dopadlo???


Zatim jeste nijak. Prave se chystam na nacpani smesi 1/3 latakie a 2/3 Sherlocka. Vysledky sdelim.

10 úno. 2005, 09:46

tuton píše:
Simon píše:tak co tutone, jak to dopadlo???


Zatim jeste nijak. Prave se chystam na nacpani smesi 1/3 latakie a 2/3 Sherlocka. Vysledky sdelim.


Tutone!!! Žiješ??

10 úno. 2005, 09:50

hmm...myslim, že je na mistě minuta ticha...a hlavne to nikdo uz nezkousejte kourit :cry: :cry: :cry:

10 úno. 2005, 10:09

Jak bych nezil, prave jsem dokouril :-).

Cerstve po zapaleni ono naadherne latakiove aroma. Pak jsem zacal vic zkoumat. Jakoby te smesi chybel "nekdo treti". Nevim presne slozeni smesi v Sherlockovi, ale vyrobce pise o Virginii a Burley. Smiseno s latakii je to dobre, ale mozna by neskodila jeste spetka nejakeho orientalu. Takhle dvema pilirum chybelo nejake "premosteni". Asi uprostred fajfky jsem si prosel urcitou krizi. Chut se vytratila, jen jsem mechanicky bafal. To ale byla chyba na konci dymky hned u naustku :-) . U dna se chut znovu vynorila, tantokrate bych i rekl, ze byla o neco propracovanejsi, nez na zacatku. Mel-li bych se vyjadrit o sile, byla nadprumerna, prijemne nadprumerna.

Shrnuto a podtrzeno:
Nebylo to spatny pokoureni ani zadnej zazrak. Neni duvod si takovou smes michat jako nahradu (lepsi) u nas prodavanych latakiovych tabaku, ale nebyl by problem vykourit ji celou pixlu. Nicmene tesim se, az vyzkousim i vzorek s 50% podilem latakie. 33% je mozna trochu malo.

10 úno. 2005, 10:36

tuton píše:Jak bych nezil, prave jsem dokouril :-).

Cerstve po zapaleni ono naadherne latakiove aroma. Pak jsem zacal vic zkoumat. Jakoby te smesi chybel "nekdo treti". Nevim presne slozeni smesi v Sherlockovi, ale vyrobce pise o Virginii a Burley. Smiseno s latakii je to dobre, ale mozna by neskodila jeste spetka nejakeho orientalu. Takhle dvema pilirum chybelo nejake "premosteni". Asi uprostred fajfky jsem si prosel urcitou krizi. Chut se vytratila, jen jsem mechanicky bafal. To ale byla chyba na konci dymky hned u naustku :-) . U dna se chut znovu vynorila, tantokrate bych i rekl, ze byla o neco propracovanejsi, nez na zacatku. Mel-li bych se vyjadrit o sile, byla nadprumerna, prijemne nadprumerna.

Shrnuto a podtrzeno:
Nebylo to spatny pokoureni ani zadnej zazrak. Neni duvod si takovou smes michat jako nahradu (lepsi) u nas prodavanych latakiovych tabaku, ale nebyl by problem vykourit ji celou pixlu. Nicmene tesim se, az vyzkousim i vzorek s 50% podilem latakie. 33% je mozna trochu malo.


odpoledne zkusim mixnout tu latakii s sg full virginia flake nebo zbytkem marlin flaku, nejsem az tak odvazny blender jako ty :lol:

10 úno. 2005, 10:47

Simon píše:odpoledne zkusim mixnout tu latakii s sg full virginia flake nebo zbytkem marlin flaku, nejsem az tak odvazny blender jako ty :lol:


"Blender", Ty mi lichotis! :oops:

Kazdopadne dej vedet, jak si dopad.

10 úno. 2005, 11:24

Keďže väčšina aromatikov je pre mňa až moc aromatických, miešam si tiež vlastné zmesy. Ako základ používam väčšinou V1 a k tomu pridávam tak 30-50% HDBB, HDHD, a pod. Momentálne mám vynikajúcu zmes 1:1 - V1 plus "hausmicschungen" No. 10 ( taká marcipánová mňamka) od Schraufa z Norimbergu.

10 úno. 2005, 11:40

Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)

10 úno. 2005, 11:42

bromden píše:Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)


Ty brďo, a kdes vzal čistý perique???

10 úno. 2005, 11:44

imagoo píše:
bromden píše:Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)


Ty brďo, a kdes vzal čistý perique???


Koupil, po 25g za tuším 60 Kč... ve smoking land, byl dost (úplně) suchý a musel se dovlhčit a nechat odležet...
Chceš trochu přivézt?

10 úno. 2005, 11:46

imagoo píše:
bromden píše:Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)


Ty brďo, a kdes vzal čistý perique???


videl sem to bud u esoterica nebo gl pease, mrknu po tom

10 úno. 2005, 11:46

bromden píše:
imagoo píše:
bromden píše:Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)


Ty brďo, a kdes vzal čistý perique???


Koupil, po 25g za tuším 60 Kč... ve smoking land, byl dost (úplně) suchý a musel se dovlhčit a nechat odležet...
Chceš trochu přivézt?

Nee díky, já nemám potřebu nic míchat - to bylo jen ze zvědavosti. Btw. minulý týden jsem ti posílal SZ ohledně NC, dostals ji? Pokud jo, tak to stornuj.

10 úno. 2005, 11:49

tak to byl mcclelland, http://www.cupojoes.com/cgi-bin/spgm?dp ... =mcc01bper

a mcconnells, http://www.cupojoes.com/cgi-bin/spgm?dp ... em=mcopp50
Odeslat odpověď