Míchání vlastních směsí

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Plha » 22 dub. 2016, 17:15

Jj, kdysi jsem si ho kupoval na dovolenou Hingara. Jestli se nic nezmenilo, se Sextantem to nema nic spolecneho.
Nehrotim to, jen me to tak napadlo pri postesku nad nedostupnosti Sextantu. Uvidime, uz ta zkouska nebyla spatna, tak treba to bude lepsi :wink: anebo treba ne...kazdopadne je po cem patrat a o cem mluvit :smoke5:
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 22 dub. 2016, 19:47

Souhlas. Navic jsem ted zpruzelej z Night capu, tak muzu aspon strcit cumak do neceho jinyho :wink:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod DraganArkan » 09 čer. 2016, 06:28

Ahoj,
zatoužil jsem po něčem lehkém s latakií a nějakou aromatizací. Přídavek vanilkového aroma se mi docela zamlouval, takže jsem si koupil SG Perfection. Tento tabák jsem kouřil již před nějakou dobou. Bohužel jsem tam tu vanilku nenašel, i když jsem počítal s tím, že se bude jednat jen o velmi slabý náznak, i tak jsem to tam nenašel. Tabák jsem tedy smíchal s GH Kentucky Nougat a nechal odležet. Výsledek byl pro mou hubu docela příjemný. Je to teď takový lehounce latakiový tabák s velmi příjemnou vůní pro okolí. Mohu si to zapálit i v hospodě a nikdo nenadává, ale stále si dopřávám trošičku té latakie.
Uživatelský avatar
DraganArkan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 47
Registrován: 17 pro. 2015, 12:03
Bydliště: Kladno

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Alter Egon » 31 srp. 2016, 14:49

Tak jsem se do míchání vlastní směsi take pustil. Vlastně jsem o ní přemýšlel už tak nějak od začátku roku, zkoušel jsem různé věci a v květnu jsem míchal a míchal, až jsem namíchal blend ušitý takříkajíc přesně na míru, počkal jsem čtvrt roku a posledních 14 dní jsem kouřil jen to a včera jsem vykouřil poslední zbytek.
No a co jsem to vlastně namíchal?

Dal jsem tomu jméno Alter Egon's Good Old Days a skládá se to z:
30% černého lana,
30% latakie
20% Perique
20% nasekaného kubánského doutníku.

Trochu jsem se toho obával, jestli jsem nepřestřelil, ale výsledek me opravdu převelice mile překvapil.
Černé lano je řekl bych dominantní složka, kteroužto jsem co do síly zjemnil latakií, aniž bych blend zjemnil co do chuti a plnosti. Černé lano a latakia je opravdu krásně doplňují. Kubánský tabák je zemitý a směs krásně zakulacuje. Perique dává příjemně kořeněné a leckde i sladší a exotické podtóny po celou dobu kouření, což činí blend velice zajímavým a hlavně nenudícím. Dal jsem ho tam trochu víc, aby měl proti lanu a latakii šanci vyniknout. Asi je každému zřejmé, že se jedná o silný, spíše blend, opravdu plné chuti. Hoří krásně, celkem rychle, od začátku až do konce a produkuje parádní krémový kouř. Za studena voní nasládle, kořeněně, příjemně. I když se zatáhne trochu víc, tak hoří chladně. Prostě to je tak trochu asertivní blend, který si prostě tak nějak hoří neustále stejně a nevyžaduje příliš pozornosti, takže se člověk může plně koncentrovat na chuť.
Lano a doutník jsem řezal na trochu hrubší šířku, protože to tak mám rád.
Z pohledu na složení asi nepřekvapí, že se jedná o opravdu silnou a hutnou směs, nevhodnou na prázdý žaludek, takže úplným začátečníkům bych jí z toho důvodu nedoporučil.
Až budu mít znovu namícháno, můžu dát okoštovat :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Snoopy » 31 srp. 2016, 16:21

Ja mám teraz tiež vlastnú lanovo-latakiovú zmesku:
25 g GH Sweet maple twist
25 g SG BXX maple
30 g Gold rush
10 g latakia
10 g Mc Connell Pure Cuban
Asi pol roka som to nechal odležať, občas premiešal.
Asi môj zatiaľ najlepší pokus. A výborný repelent :wink: .
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Alter Egon » 01 zář. 2016, 13:11

Tak to by mi asi take chutnalo. To je přesně jededn z typů blendů, jenž mám rád - zatáhneš z fajfky a začnou padat šišky ze stromů :D
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod basa333 » 02 zář. 2016, 10:28

.... a v dálce řehtat splašení hřebci ve stáji... :D
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod mrcos » 02 zář. 2016, 10:48

Loni a předloni jsem trávil hodně času v terénu a bydleli jsme o koňáků. Svoje oblíbený tabáky jsem si radši dával někde stranou, závodní koně jsou hrozný trotli :lol:
Alter Egonův GOD mi připomíná Hadesovu Lolití směs - vyvážená směs černýho pigtailu a periqu, pokud si dobře vzpomínám. To člověku rozsvítilo oči ... a zulo boty a srolovalo ponožky :puffy:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Snoopy » 04 pro. 2016, 10:36

30 g Mc Connell Pure Orient
10 g Ashton Gold Rush
5 g Mc Connell Pure Cuban
5 g Mc Connell Perique

Chcel som skúsiť zmes s výrazným orientálom bez latakie.
Nebolo to zlé, ale zakaždým to zhorelo vo fajke tak rýchlo, že 50 gramov je fuč a ja som si detailnejší názor ani nestihol utvoriť. :lol:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 04 pro. 2016, 11:45

mrcos píše:Loni a předloni jsem trávil hodně času v terénu a bydleli jsme o koňáků. Svoje oblíbený tabáky jsem si radši dával někde stranou, závodní koně jsou hrozný trotli :lol:
Alter Egonův GOD mi připomíná Hadesovu Lolití směs - vyvážená směs černýho pigtailu a periqu, pokud si dobře vzpomínám. To člověku rozsvítilo oči ... a zulo boty a srolovalo ponožky :puffy:



V GODu je Perique? Mam to doma, ale jeste jsem se k tomu nedostal :think: A co ta Loliti smes, nejak jsem tu o ni nic nenasel. Zni to dost zajimave :shock:

Diky za info
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod RottenFox » 04 pro. 2016, 12:35

> jetam, je tam:
Alter Egon píše:...
Dal jsem tomu jméno Alter Egon's Good Old Days a skládá se to z:
30% černého lana,
30% latakie
20% Perique
20% nasekaného kubánského doutníku.
...


A ad hadesova lolita:
Obrázek
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 04 pro. 2016, 13:13

Radost, diky :ok:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod petr459 » 09 pro. 2016, 18:54

Alter Egon píše:Tak jsem se do míchání vlastní směsi take pustil. Vlastně jsem o ní přemýšlel už tak nějak od začátku roku, zkoušel jsem různé věci a v květnu jsem míchal a míchal, až jsem namíchal blend ušitý takříkajíc přesně na míru, počkal jsem čtvrt roku a posledních 14 dní jsem kouřil jen to a včera jsem vykouřil poslední zbytek.
No a co jsem to vlastně namíchal?

Dal jsem tomu jméno Alter Egon's Good Old Days a skládá se to z:
30% černého lana,
30% latakie
20% Perique
20% nasekaného kubánského doutníku.

Trochu jsem se toho obával, jestli jsem nepřestřelil, ale výsledek me opravdu převelice mile překvapil.
Černé lano je řekl bych dominantní složka, kteroužto jsem co do síly zjemnil latakií, aniž bych blend zjemnil co do chuti a plnosti. Černé lano a latakia je opravdu krásně doplňují. Kubánský tabák je zemitý a směs krásně zakulacuje. Perique dává příjemně kořeněné a leckde i sladší a exotické podtóny po celou dobu kouření, což činí blend velice zajímavým a hlavně nenudícím. Dal jsem ho tam trochu víc, aby měl proti lanu a latakii šanci vyniknout. Asi je každému zřejmé, že se jedná o silný, spíše blend, opravdu plné chuti. Hoří krásně, celkem rychle, od začátku až do konce a produkuje parádní krémový kouř. Za studena voní nasládle, kořeněně, příjemně. I když se zatáhne trochu víc, tak hoří chladně. Prostě to je tak trochu asertivní blend, který si prostě tak nějak hoří neustále stejně a nevyžaduje příliš pozornosti, takže se člověk může plně koncentrovat na chuť.
Lano a doutník jsem řezal na trochu hrubší šířku, protože to tak mám rád.
Z pohledu na složení asi nepřekvapí, že se jedná o opravdu silnou a hutnou směs, nevhodnou na prázdý žaludek, takže úplným začátečníkům bych jí z toho důvodu nedoporučil.
Až budu mít znovu namícháno, můžu dát okoštovat :smoke5:

Tak mě to chutná, kouřím v nové dýmce a dobrá směsice chutí :ok:
Děkuji
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Alter Egon » 13 pro. 2016, 09:17

Jsem rád, že jsi take spokojen :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 10 kvě. 2017, 22:24

Zdravim vespolek,

mam tady celkem zajimave tema k diskusi. Konecne jsem se pln ocekavani dokopal k ochutnani trileteho SG Squadron leadera, a ejhle, satori se nekona :think:

Latakie pomalu, orientaly nejsou spatne, ale celkove to neni zadna hitparada. Chovani v dymce tez nic, z ceho by si jeden vyskal. Tak jsem zacal mudrovat, co s nim. Bud ho muzu nekomu venovat na srazu, nebo ... Vzpomenuvsi si na nedavne rochneni se v archivu, napadlo me pouzit tabak jako idealni zaklad pro nejaky hokus pokus.
Cimz se tedy konecne dostavam k jadru pudlloga (pudlove jsou hnusni a na dymkarskem foru preci frci bulldogove, ze ano).

Z otevrenych tabaku mam momentalne k dispozici:

Squadron leader
GH Black pigtail
GH Sweet rum twist
SG B4 a BXX (pomrdanc a cekulada ((strasnej azbest))
GH blendovaci Perique
Stanislawovu blendovaci Pure latakii
SG Best brown
Condor :mrgreen:
A nejruznejsi latakiove smesi od HU Tobacco (ty bych sem ale nejspis netahal)

Sysel mi dava pouzit Squadron jako zaklad a nasledne ho radne zprznit nejakym lanem, periquem a latakii (vse, co maji mazlicci radi). Condor s latakii je ovsem taky vyborna zalezitost!

Tak a ted babo rad. Jinak receno, mate nekdo nejaky navrh, osvedceny recept ci zkusenost, co by mohlo zafungovat a co by stalo za vyzkouseni?

Pokud se zadari, s autorem se rad podelim, preci jenom toho tabaku neni zase az tak malo :ok:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 9 návštevníků