Míchání vlastních směsí

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod tifik » 04 úno. 2016, 12:22

No a pak přidám perique a budu mít Night Cap made by tifik :lol:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Vorža » 09 úno. 2016, 12:01

Mnoho archivního GH rumového lana a trochu SG Black Forest. Slaďounká ňámka, pravda, trochu silnější.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod beda » 09 úno. 2016, 12:33

Můj Black Forest taky zahučel do směsi :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod hladas » 17 bře. 2016, 20:29

tak jsem dnes namíchal zkušebně 1 dávku dýmky z tabáků Ashton AB a GH Curly Cut de Luxe v poměru 1:1. Jelikož jsem chtěl ten Artisan trochu zjemnit. A musím říct, že mi to teda dost šmakuje :smoke5:
Uživatelský avatar
hladas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 302
Věk: 44
Registrován: 28 dub. 2014, 09:22
Bydliště: Praha-východ

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Plha » 18 bře. 2016, 08:51

Zdravim kolegove. Vzhledem k tomu, ze zasilky zpoza velke louze jsou vicemene v haji a mne se bude styskat po Sextantu, premyslim o tom, jak ho suplovat. Nekdo ho hezky oznacil jako SG Navy na steroidech. SG Navy sam o sobe (a mozna i diky nestejnosti sarzi) mi prijde malo vyraznej, tak me napadlo jej vytunit treba Old Ironsides a vysledek by se mohl k Sextantu plus minus blizit.
Mel by nekdo jiny tip, nezkousel nekdo neco podobneho ci nenapadlo to uz nekoho?
Diky za nazory.
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Rog » 18 bře. 2016, 09:18

To je zaujímavá výzva. Podľa mňa sextant v našich podmienkach nezreplikuješ, ale určite sa može podariť vytvoriť zaujímavý "Navy" tabak. Neporadím, jako na to, ale možno by som uvažoval o východiskových surovinách aj z firmy GH - Dark Plug Rum, SRT, Rum Flake... :think:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 21 dub. 2016, 20:29

Plha píše:Zdravim kolegove. Vzhledem k tomu, ze zasilky zpoza velke louze jsou vicemene v haji a mne se bude styskat po Sextantu, premyslim o tom, jak ho suplovat. Nekdo ho hezky oznacil jako SG Navy na steroidech. SG Navy sam o sobe (a mozna i diky nestejnosti sarzi) mi prijde malo vyraznej, tak me napadlo jej vytunit treba Old Ironsides a vysledek by se mohl k Sextantu plus minus blizit.
Mel by nekdo jiny tip, nezkousel nekdo neco podobneho ci nenapadlo to uz nekoho?
Diky za nazory.


Tak tohle je dost zajimavej plan. Sextant patri tez mezi me nejoblibenejsi tabaky (a navy style obecne) a alternativa by prisla vhod. Pokrocil jsi nejak, pripadne neco uz zkousel?
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Plha » 22 dub. 2016, 08:34

Inu, prozkoumal jsem slozeni a zkusil to, co jsem psal. Vysledek nebyl spatny (slozenim i typove to odpovidalo), ale se Sextantem to nemelo nic spolecneho, stale chybely steroidy :lol: namichal jsem s novym Navy, se kterym to byla bida, pac on sam je bida a se starym, se kterym to bylo lepsi (ta menici se kvalita a vlastnosti SG tabaku je tristni).
Tudy zjevne cesta nevede, i kdyz to neni spatne a leckomu by to mohlo pripadat zajimave a dobre.
V dalsi fazi vyzkousim namisto SG Navy Flake GH Rum Flake opet s Old Ironsides, pricemz slozenim se opet blizime a pri spravnem pomeru obou smesi bychom meli byti Sextantu blize. Oba tabaky do michanice hodlam obednat v Nemecku.
Az udu mit nejake kloudne vysledky, dam vedit. Pokud by problematika nekoho zajimala a chtel take vyzkouset, necht sem da vysledek badani. :smoke5:
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Alter Egon » 22 dub. 2016, 12:08

Napadlo mě, pokud chceš přidat sílu, tak tam přidej hnědý nebo černý lano. Lana to celkem nakopnou. Zrovna s jednou takovou směsí taky laboruju, tak až bdu mít výsledek tak řeknu.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 22 dub. 2016, 13:22

Lano je sice fajn, ale s tebakem jako je Sextant to nema vubec nic spolecnyho.

Jinak ten SG rum flake a Old Ironsides neni spatnej napad. Mam doma oboje, tak taky vyzkousim. A pro sichr to jeste vymacham v 12 letym El Doradu :twisted:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Plha » 22 dub. 2016, 13:53

Ja vim, ale neni to o sile, takze lana netreba, jak pise jetam. Spis mi jde o to trefit ten charakter, sladko-uzeno-takova tezsi chut, kremovej kour...a pri tom zadna zabijarna.
Zkus a dej vedet, chce to vychytat pomer, mozna bych zacal halb un halb, tezko rict...a v nicem bych to nemachal, to si muzes nechat na zpestreni, az to najdem :smoke1:
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 22 dub. 2016, 14:48

On je ten Sextant hlavne taky lehce koreneny, coz budou dle meho delat orientaly a tady uz se v michani fakt ztracim...
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Plha » 22 dub. 2016, 15:03

To bud v klidu, ty jsou v Ironsidech...i kdyz to bude asi samo v jinejch pomerech. Tohle spojeni vypada slibne, jen to bude prave o tom pomeru...
Plnohodnotnou nahradu nemam pocit, ze by se nam podarilo najit, ale urcity v leccem podobny ekvivalent by z toho vzejit mohl :smoke5:
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Alter Egon » 22 dub. 2016, 15:34

Jenže ono taky nejsou orientály jako orientály, liší se v chuti i síle značně, takže to bude docela oříšek se k tomu i jen přiblížit. Nicméně odrazovat tě nebudu, třeba se to nakonec povede
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod PoKlaT » 22 dub. 2016, 15:39

Plha píše:Spis mi jde o to trefit ten charakter, sladko-uzeno-takova tezsi chut, kremovej kour...a pri tom zadna zabijarna.

A Plumcake od MB jsi kouřil ?
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků