Míchání vlastních směsí

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod vintage » 27 bře. 2015, 17:48

Když už to musí byť tak bych začal s čistýma V, P, B, L, zkusit naaromatizovat BC atd... Takhle je to dost Velká divočina - hokus pokus jak když kočička a pejsek vaří dort :)
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Copatej » 27 bře. 2015, 17:53

To je snad ještě horší :palm: :lol:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod zid@n » 27 bře. 2015, 17:59

"kucí" u Sama na něčem pracujou přes dvěstě let a teď se to celý snaží někdo vylepšit na čtrnáct dní zastrčenou tyčinkou ze supermarketu :mrgreen:
Uživatelský avatar
zid@n
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Věk: 48
Registrován: 07 bře. 2010, 12:41
Bydliště: Královéhradecko

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Copatej » 27 bře. 2015, 18:05

Zřejmně i 200 let je málo na to, aby z toho udělali kouřitelný tabák :plaster: :lol: ...ale nic, já už odsud mizím, mě tyhle aromatický sr.čky nic neříkají :mryellow: ...jak píšu, proti gustu...věřím, že plno jiným to moc chutná, jinak by to nedělali a neprodávalo se to :smoke5:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod OldToby » 27 bře. 2015, 19:11

Postrádám v češtině výraz typu "holier than thou" z angličtiny... Už se mi zdálo podivný že na tomto fóru doteď každý ochotně bez ironie radil i když co jsem napsal byla třeba blbost (napr vintage, kloubou dolů pane)... Clovek potrebuje nějakou dobu než se rozkouká ne?

Ale tak lepší než na kytaristických nebo audiofilních fórech, tam se člověk odpověde nedočkal snad vůbec a spýš to demotivovalo.
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod beda » 27 bře. 2015, 19:35

:think: Papežštější než papež? Jinak Copajdu neřeš, on k těmhle delikatesám ještě nedorostl a je toho víc, drážky, zelená, tušim že i Falcony má na mušce :mryellow: Bys ho musel zažít naživo, bys pak nejančil a nehledal tu něco, co tu neni :wink:
Edit, ten černej bordel z vnitřku lusku je na vanilce to nejaromatičtější, a ikdyž ji celou dosušenou nadrtíš do desíti deka, tak to skoro nepoznáš, vyzkoušeno osobně :wink: Esli chceš top vanilku, objednej SG limitku 2013 :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Bob76 » 27 bře. 2015, 19:42

Myslím,že Old Toby je teprve na začátku cesty /dýmkové/ a myslím,že by pro něj byla lepší MB Vanilla než limitka strýčka Sama.Možná by mu mohl také sedět Connoiseurs od Petersonů.Soudím podle toho,že má pořád málo té aromatizované chuti.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod OldToby » 27 bře. 2015, 19:53

Talisman mi chutná, ale cítím v něm asi jenom co je chuť černého cavendishe (jakoby karamelová chuť) co mi jako celkem šmakuje, ale ani cherry ani vanilku jsem tam nezachytil... toto ale asi patří do jiného tématu :D

Celtic talisman je limitovaný? Než by jste se do mě zase pouštěli, vybral jsem si ho z etrafiky dle popisu společně s dalšíma 10g ochutnávkama, a prostě mi voněl i chutnal, tak jsem si objednal plechovku,
ad přidaná vanilka, psali jste že trvá týdny než se projeví jakákoliv znatelná změna, pro začátečníka vůbec. Můj záměr není to za 3 dny změnit na přeslazený puding, ale zkusit zda časem vypozoruji nějakou změnu.
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Copatej » 27 bře. 2015, 19:54

:arrow: OldToby
Nemusíš se hned nasírat, nemyslel jsem to zle. Jen s lehkou nadsázkou. Neberu Ti, co Ti chutná, ale mám právo vyjádřit svůj názor. Není to útok proti Tobě. Míchej si co chceš, dělej jak myslíš, ale pokud se tím, cos' udělal veřejně presentuješ kdekoliv, musíš počítat s jakýmikoliv reakcemi, byť se Ti nemusí zrovna líbit :smoke5: ...od toho je diskuze :ok: Já určitě nebudu průvodcem Tvých chutí a experimentů, každý to má nastavené jinak a zcela nepochybně nejsem "svatěší než jsi ty"... :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod sw_fox » 27 bře. 2015, 19:58

Tak jsem zase na zakuřování nové dýmky vytáhl svůj oblíbeny "upgraded Krakonoš", tedy směsku zbytku krakonoše, zbytku Ptáka a zbytku modrých sedmi moří sjednocenou panákem 23 leté Zacapa.

Zase bezva, i když nové dřevo je nové dřevo, asi si to tu a tam nacpu do zakouřené fajky. Mimochodem jsem si jist, že se mi podobná směs už nikdy nepovede, neb nevím kolik čeho bylo :-)
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod zid@n » 27 bře. 2015, 20:03

Oldtoby: koukám že se Tě dotknul i můj příspěvek.. nemyslel sem to vůbec zle, a už vůbec Tě vodrazovat vod zálibný činnosti, jen sem se chtěl trošičku zastat Samíka, bo je to můj nejvíc nejlepčí tabákomejkr :ok:
Uživatelský avatar
zid@n
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Věk: 48
Registrován: 07 bře. 2010, 12:41
Bydliště: Královéhradecko

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jcp » 27 bře. 2015, 21:11

OldToby píše:Už se mi zdálo podivný že na tomto fóru doteď každý ochotně bez ironie radil i když co jsem napsal byla třeba blbost ..

Když ono v reále je tady toho vzájemnýho ironickýho pošťuchování plno .. jenže to už tu musí člověk nějakou dobu strávit aby byl v obraze .. a do noviců se obvykle nikdo netrefuje, k tomu dochází až když někdo začne bejt považovanej za plnohodnotnýho příslušníka .. takže je to svým způsobem pocta .. :wink:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod nelimbei » 27 bře. 2015, 22:45

No, když někdo prezentuje tak absurdní záměr, někomu to logicky přijde jako provokace.
Proto je lepší prezentovat spíše výsledky .....
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod MrKopr » 28 bře. 2015, 06:57

No já se nechal inspirovat Kovářským blendem a s názorem že nej aromatik je s latakijí jsem namíchal 1:1 EMP a DT vanilku ;-) No nevypadá to vůbec jako špatná kombinace :smoke1:
Uživatelský avatar
MrKopr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 264
Věk: 46
Registrován: 11 říj. 2014, 20:29
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod muf » 28 bře. 2015, 09:28

Zajímavé počtení mě se zatím nic opravdu pořádného namíchat nepovedlo většinou jsem to zkoušel ze zbytků takže z nouze ctnost. Ale ono je tak moc druhů nádherných tabáků že by člověk potřeboval několik životů na jejich otestování. Takže chutě do toho. :smoke5:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků