Míchání vlastních směsí

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Simon » 09 úno. 2005, 22:43

loom777 píše:ad pure latakia...zkousel jste ji nekdo nacpat cistou?


ja, jednou, blbe to hori ... chutove jakztakz v pohode, je to takovy dost rozevlaty a nesourody, chybi tomu uhlazenost
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 09 úno. 2005, 22:45

tak co tutone, jak to dopadlo???
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 10 úno. 2005, 07:33

Simon píše:tak co tutone, jak to dopadlo???


Zatim jeste nijak. Prave se chystam na nacpani smesi 1/3 latakie a 2/3 Sherlocka. Vysledky sdelim.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Alferi » 10 úno. 2005, 09:46

tuton píše:
Simon píše:tak co tutone, jak to dopadlo???


Zatim jeste nijak. Prave se chystam na nacpani smesi 1/3 latakie a 2/3 Sherlocka. Vysledky sdelim.


Tutone!!! Žiješ??
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod loom777 » 10 úno. 2005, 09:50

hmm...myslim, že je na mistě minuta ticha...a hlavne to nikdo uz nezkousejte kourit :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod tuton » 10 úno. 2005, 10:09

Jak bych nezil, prave jsem dokouril :-).

Cerstve po zapaleni ono naadherne latakiove aroma. Pak jsem zacal vic zkoumat. Jakoby te smesi chybel "nekdo treti". Nevim presne slozeni smesi v Sherlockovi, ale vyrobce pise o Virginii a Burley. Smiseno s latakii je to dobre, ale mozna by neskodila jeste spetka nejakeho orientalu. Takhle dvema pilirum chybelo nejake "premosteni". Asi uprostred fajfky jsem si prosel urcitou krizi. Chut se vytratila, jen jsem mechanicky bafal. To ale byla chyba na konci dymky hned u naustku :-) . U dna se chut znovu vynorila, tantokrate bych i rekl, ze byla o neco propracovanejsi, nez na zacatku. Mel-li bych se vyjadrit o sile, byla nadprumerna, prijemne nadprumerna.

Shrnuto a podtrzeno:
Nebylo to spatny pokoureni ani zadnej zazrak. Neni duvod si takovou smes michat jako nahradu (lepsi) u nas prodavanych latakiovych tabaku, ale nebyl by problem vykourit ji celou pixlu. Nicmene tesim se, az vyzkousim i vzorek s 50% podilem latakie. 33% je mozna trochu malo.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Simon » 10 úno. 2005, 10:36

tuton píše:Jak bych nezil, prave jsem dokouril :-).

Cerstve po zapaleni ono naadherne latakiove aroma. Pak jsem zacal vic zkoumat. Jakoby te smesi chybel "nekdo treti". Nevim presne slozeni smesi v Sherlockovi, ale vyrobce pise o Virginii a Burley. Smiseno s latakii je to dobre, ale mozna by neskodila jeste spetka nejakeho orientalu. Takhle dvema pilirum chybelo nejake "premosteni". Asi uprostred fajfky jsem si prosel urcitou krizi. Chut se vytratila, jen jsem mechanicky bafal. To ale byla chyba na konci dymky hned u naustku :-) . U dna se chut znovu vynorila, tantokrate bych i rekl, ze byla o neco propracovanejsi, nez na zacatku. Mel-li bych se vyjadrit o sile, byla nadprumerna, prijemne nadprumerna.

Shrnuto a podtrzeno:
Nebylo to spatny pokoureni ani zadnej zazrak. Neni duvod si takovou smes michat jako nahradu (lepsi) u nas prodavanych latakiovych tabaku, ale nebyl by problem vykourit ji celou pixlu. Nicmene tesim se, az vyzkousim i vzorek s 50% podilem latakie. 33% je mozna trochu malo.


odpoledne zkusim mixnout tu latakii s sg full virginia flake nebo zbytkem marlin flaku, nejsem az tak odvazny blender jako ty :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 10 úno. 2005, 10:47

Simon píše:odpoledne zkusim mixnout tu latakii s sg full virginia flake nebo zbytkem marlin flaku, nejsem az tak odvazny blender jako ty :lol:


"Blender", Ty mi lichotis! :oops:

Kazdopadne dej vedet, jak si dopad.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod forgi » 10 úno. 2005, 11:24

Keďže väčšina aromatikov je pre mňa až moc aromatických, miešam si tiež vlastné zmesy. Ako základ používam väčšinou V1 a k tomu pridávam tak 30-50% HDBB, HDHD, a pod. Momentálne mám vynikajúcu zmes 1:1 - V1 plus "hausmicschungen" No. 10 ( taká marcipánová mňamka) od Schraufa z Norimbergu.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bromden » 10 úno. 2005, 11:40

Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 10 úno. 2005, 11:42

bromden píše:Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)


Ty brďo, a kdes vzal čistý perique???
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 10 úno. 2005, 11:44

imagoo píše:
bromden píše:Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)


Ty brďo, a kdes vzal čistý perique???


Koupil, po 25g za tuším 60 Kč... ve smoking land, byl dost (úplně) suchý a musel se dovlhčit a nechat odležet...
Chceš trochu přivézt?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 10 úno. 2005, 11:46

imagoo píše:
bromden píše:Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)


Ty brďo, a kdes vzal čistý perique???


videl sem to bud u esoterica nebo gl pease, mrknu po tom
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 10 úno. 2005, 11:46

bromden píše:
imagoo píše:
bromden píše:Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)


Ty brďo, a kdes vzal čistý perique???


Koupil, po 25g za tuším 60 Kč... ve smoking land, byl dost (úplně) suchý a musel se dovlhčit a nechat odležet...
Chceš trochu přivézt?

Nee díky, já nemám potřebu nic míchat - to bylo jen ze zvědavosti. Btw. minulý týden jsem ti posílal SZ ohledně NC, dostals ji? Pokud jo, tak to stornuj.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 10 úno. 2005, 11:49

Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků