Míchání vlastních směsí

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod basa333 » 11 kvě. 2017, 04:36

50% squadrona, 30% sg BB, 10 - 15% perique, 10 - 15% latakie. vznikne imho něco kouřitelného. když tam navíc přidáš trochu azbestového bxx chock, taky dobře.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod OldToby » 11 kvě. 2017, 07:12

80% Squadron
50% Perique
50% Latakie
20% BB

Výsledek: 200% Lahody :ok:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 11 kvě. 2017, 07:50

:arrow: Basa - Jo, to by mohlo fungovat. Jen spis premyslim, ze bych tam misto BB vrznul GH Sweet rum twist
:arrow: Old Toby - pekny pocty, ale to uz si muzu rovnou dat jen ten Perique s Latakii :mryellow:

Zatim me napada zaklad Squadron, ten jemne dokulatit Sweet rum twistem (tak 20%), pridat Perique (10%, at podpori orientaly ve Squadronu) a pak zacit radit s Black pigtailem :mryellow:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Baskervil » 11 kvě. 2017, 08:04

Já to dělám jednoduše. Co mi nechutná smícháme s vlastním tabákem, přidám do toho trochu latakiové směsi a trochu aromatiku a mám kouřitelný materiál.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Tapinek » 11 kvě. 2017, 08:07

20% (ci vice) Periqueu udela dobry tabak z cehokoli... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 11 kvě. 2017, 08:11

Nejak nemam tucha cemu rikas "vlastni tabak". Pokud mas svuj vlastni vypestovany, tak tim nedisponuji :think: A vyrabet z toho obyc latakiovou smes se mi uplne nechce, to uz udelalo par chlapku prede mnou, a myslim si, ze lip :mryellow:

Spis me zajima kombinace Squadron (orientaly) Perique a nejaky ty lana, at to ma voltaz :twisted:

Kdyz uz Latakie, tak jenom k dokoreneni
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod basa333 » 11 kvě. 2017, 08:31

je samozřejmě otázka, jestli má vzniknout allday smoke nebo večerní tabák k chlastu. na allday bych se držel mého návrhu, pokud to má mít voltáž, tak bych asi volil jiné komponenty. já nějak nemám sklon k vyloženě latakickým tabákům s voltáží, to mi nějak nepasuje. pokud bych chtěl něco plnotučnějšího, tak bych asi nebral jako základ zrovna squadrona, ale třeba něco od barenů, něco jako V1 nebo scottish a k tomu bych přidával třeba perique a srt, nebo bxx
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 11 kvě. 2017, 08:51

Hele sem spis pro vecerni tabak k chlastu. Latakie co ti ustreli hlavu me taky neberou = jak jsem psal, nepotrebuju z toho delat vylozene Latakiovy tabak. Ze bych teda pouzil GH BB jako zaklad a ten dotunil Periquem a Lanama :think:

A Squadrona muzu zprasit vetsi porci Latakie, Perique, zalejt to nakourenym raselinovym Taliskerem a soupnout zrat do archivu :mryellow:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod basa333 » 11 kvě. 2017, 10:03

myslíš asi sg bb, že...

jasně, že by to šlo, ale to už jsme na míle od původního zadání. chápal jsem, že potřebuješ nějak vykouřit velitele letky :lol: :palm: a teď najednou děláme plnotučný BB s lanem. to je sakra něco jiného a je třeba k tomu tak i přistupovat. pokud chceš dělat něco opravdu plnotučného k chlastu, tak si prostě dej lano a je to. BB je dobrý tak, jak je a maximálně bych k němu dal třeba trochu nějakého aro pro jemné dochucení, případně jen kořenil periquem.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Rog » 11 kvě. 2017, 11:08

Polku matrošu venuj experimentom s pridávaním periku. Nič viac, len laboruj s množtvom pridaneého PE.
A z druhou polkou sa vyblbni s lanami a Condorom :smoke1: .
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 11 kvě. 2017, 12:00

basa333 píše:myslíš asi sg bb, že...
že potřebuješ nějak vykouřit velitele letky :lol: :palm:


Ale fujky :mryellow: :rofl:

Jo, to je puvodni zadani a asi se ho budu radeji drzet, bo se to fakt zacina zvrhavat (on me totiz ani ten SG BB buhvi jak neuchvatil :plaster: )
Testnu teda tohle: 50% squadrona, 30% sg BB, 10 - 15% perique, 10 - 15% latakie a uvidime

:arrow: Rog - Jo, to zni jako plan. A Squadron s Condorem, kdyz uz prznit velitele letky, tak je k tomu treba radny mejdlo :mrgreen:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod Rog » 11 kvě. 2017, 13:19

Jj, navoňaný velitel letky :ok:
Inak, ešte raz som pozrel na Tvoj zoznam:
Squadron leader
GH Black pigtail
GH Sweet rum twist
SG B4 a BXX (pomrdanc a cekulada ((strasnej azbest))
GH blendovaci Perique
Stanislawovu blendovaci Pure latakii
SG Best brown
Condor :mrgreen:
... a je to základ na celkom slušnú zmes...
Ak vynecháš toho Squadron Leadera :mryellow: .
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 12 kvě. 2017, 09:18

:rofl: Jasny, proste smicham Condora s lanama a je po zizalkach :rofl:

No noc, vecer se v tom pudu hrabat, tak dam vedet. Kdyz tak vezmu v pandero na munku
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod beda » 12 kvě. 2017, 11:04

Moje osobní zkušenost s osobníma směskama je provar. Nakonec, jakkoliv jsou skvělý, tak ležej ladem. Těch skvělejch tabáků od profíků je tolik a moje zvědavost je taková, že na ně prostě nezbejvá čas. Když k tomu přičtu stálý legendy a potřebný množství kouření, aby se v kotlích usadily, tak mejch čtvrtkila domácího uzenáče asi půjde podle Fanýsova vzoru k bezďákům do papírků :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Míchání vlastních směsí

Příspěvekod jetam » 12 kvě. 2017, 12:26

Hele do jisty miry s tebou souhlasim. Je tolik spickovejch tabaku, ze neni duvod se doma s necim takhle patlat. Ale zase jednou za uherak je to zabava a kdyz se to povede... Takova Alter Egonova smes je fakt dobra a pokud se nepletu, tak si ji od nej sem tam nekdo i objedna, bo namicha (coz by taky stalo za to, mel jsem vzorek a bylo to dobry kurivo). A hlavne kdyz se clovek takhle vyblbne, namicha neco dobryho, tak to proste vrzne do archivu, chleba to tam nezere a jednou se to treba bude hodit. At uz do dymky, bo bezdakum do papirku :ok:

Jinak mam v archivu cca 3/4 roku jeden experiment, na jehoz finale se dost tesim. Kdyz jsem vakuoval tabaky od Hanse / HU Tobaco, tak jsem zbytky hazel bokem do sklenice. Vsechno plnotucne Latakie typu Zulu, Tuarekh, Olaf's favourite, Fayyum atp. Na konci jsem toho mel plnou sklenicku, nejakych 50g, tak jsem jen tak po dne nacpal do fajfky a bylo to kurevsky dobry! :shock: A vzhledem k tomu, ze jsem u toho popijel lahev skotsky Ancnoc, tak jsem to tim fakt poradne prolil :twisted: Nechal jsem to trosku provetrat, zavakuoval a vrazil do piksly po nejaky americe.

Tu plechovku chodim ocmuchavat celkem pravidelne. Vzdycky se na me vyvali strasna naloz uzeniny a skotsky :shock: Jeste to tam nakej patek necham, at si to zraje, ale fakt se tesim az tohle zverstvo rozdelam a zhulim :smoke1:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků