Míchání vlastních směsí

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Graveir » 23 srp. 2005, 22:52

dh napsal:

Přijímám dobře míněné rady na téma: do čeho byste navrhovali přimíchat perique?


no vyzkousel bych nejakou virginii treba 65% macbareni V no.1 a dal tam tak 5% perique a pridal bych tam tak 30% dark twista...to by mohlo byt to ono
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Robur » 24 srp. 2005, 08:36

Jak jsem zabil dvě mouchy jednou ranou:
1) Nehořlavý Presbyterian (už se to řešilo v jiném threadu: chutná skvěle ale blbě hoří, ať je suchý nebo mokrý, ať je v různých dýmkách atd.)
2) Elizabethan: není špatný, ale perique holt není latakie
Tak jsem přidal trochu Presbyteriánu do Elizabetánu a výsledek je docela zajímavý, Eliz získal pěknou latakiovou příchuť a celé to jakžtakž hoří :puffy:
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod bromden » 24 srp. 2005, 12:59

Robur Dobyvatel píše:Jak jsem zabil dvě mouchy jednou ranou:
1) Nehořlavý Presbyterian (už se to řešilo v jiném threadu: chutná skvěle ale blbě hoří, ať je suchý nebo mokrý, ať je v různých dýmkách atd.)
2) Elizabethan: není špatný, ale perique holt není latakie
Tak jsem přidal trochu Presbyteriánu do Elizabetánu a výsledek je docela zajímavý, Eliz získal pěknou latakiovou příchuť a celé to jakžtakž hoří :puffy:

Nacpat do Eli smrduté mniší onuce :twisted: je barbarství... škoda elizabethanu :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod dh » 24 srp. 2005, 18:02

Graveir píše:dh napsal:

Přijímám dobře míněné rady na téma: do čeho byste navrhovali přimíchat perique?


no vyzkousel bych nejakou virginii treba 65% macbareni V no.1 a dal tam tak 5% perique a pridal bych tam tak 30% dark twista...to by mohlo byt to ono


Něco takového nejspíš vyzkouším... spíš tam bude Stockton místo Dark Twistu a s virginií se ještě uvidí.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Alferi » 24 srp. 2005, 19:05

dh píše:Má někdo zkušenosti s mícháním vlastních směsí s perique? Nebo návrh, co zajímavého by zkusil? Já něco zkusím určitě a jestli přežiju, dám vědět o svých zkušenostech.


Za úvahu by stál experiment s pure Burley (trochu á la Irish Oak). Pokud dorazíš na nějaký sraz, můžu poskytnout vlastní zásoby MB Golden Blend (ale Fénix měl, nebo ještě má London Burley, ten je o dost lepší).
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Honzk » 25 srp. 2005, 10:25

... já zatím skoro nic nemíchal, ale chtěl bych :lol: Akorát sem zkoušel smíchat V No.1 s UF, v podstatě jsem chtěl docílit přírodní chuti V No.1, ale zesílit obsah nikotinu. Docela se to povedlo, jelikož i UF obsahuje virginii, nic se v tom nepralo, objevila se tam navíc lehká příchuť "čokolády" z UF...
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Graveir » 25 srp. 2005, 20:54

dh píše:
Graveir píše:dh napsal:

Přijímám dobře míněné rady na téma: do čeho byste navrhovali přimíchat perique?


no vyzkousel bych nejakou virginii treba 65% macbareni V no.1 a dal tam tak 5% perique a pridal bych tam tak 30% dark twista...to by mohlo byt to ono


Něco takového nejspíš vyzkouším... spíš tam bude Stockton místo Dark Twistu a s virginií se ještě uvidí.


stocktona je skoro skoda, nechtel bys mi poslat tak 4 kolacky jako vzorek? neco si odeme vyber na vymenu dik
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Mathias Sandorf » 03 zář. 2005, 12:52

Mám plechovku Erinmore mixture. Velice mi chutná, ale ke konci kouření je mi z něj dycky tak trochu špatně, což mi přijde poněkud zvláštní...Včera sem to zkusil smíchat s Krakonošovou směsí...a bylo mi špatně hned od začátku :)
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Nevill » 03 zář. 2005, 14:14

Mathias Sandorf píše:Mám plechovku Erinmore mixture. Velice mi chutná, ale ke konci kouření je mi z něj dycky tak trochu špatně, což mi přijde poněkud zvláštní...Včera sem to zkusil smíchat s Krakonošovou směsí...a bylo mi špatně hned od začátku :)


Co jsem měl od Tebe vzoreček Erinu, tak se mi zdál celkem v pohodě... Krakonoše jsem zrovna včera prvně zkoušel a teda sám o sobě žádná sláva, fakt nevim jestli by se to dalo zachránit smícháním s něčím jiným... Ale koupil jsem si taky pixlu stanislawovské Pure Latakie, tak s tím budu trochu experimentovat... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Nevill » 07 zář. 2005, 13:07

Tak jsem zkoušel smíchat 1:1 Dunhill Standard Mixture a Stanislaw Pure Latakia - výsledek byl poměrně pozitivní, docela to zvedlo chuť té nijaké standardní směsi... :smoke3:

Asi někdy vyzkouším smíchat tu latakii s FVF, jak to zapadne dohromady...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Darkstar » 07 zář. 2005, 13:23

Nevill píše:Ale koupil jsem si taky pixlu stanislawovské Pure Latakie, tak s tím budu trochu experimentovat... :puffy:


Mohl jsi rict, ja bych Ti odsypal, kolik bys potreboval. Jedna plechovka bohate staci dvema dymkarum na pul roku.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Darkstar » 07 zář. 2005, 13:28

Mathias Sandorf píše:Mám plechovku Erinmore mixture. Velice mi chutná, ale ke konci kouření je mi z něj dycky tak trochu špatně, což mi přijde poněkud zvláštní...Včera sem to zkusil smíchat s Krakonošovou směsí...a bylo mi špatně hned od začátku :)


Tak to Ti verim kamarade. jednak proto, ze me je po Erinu taky mizerne, ale ne hur, nez po UF :twisted: A smichanim docela dobreho Erinu s Karkonosovkou jen ten Erin pokazis. Krakonose bych v klidu michal s Pure Latakii od Stanislawa a jeste do ni hodil spetku Black & Bright. Vsechny tri humusy vytvori nakonec docela dobry tabacek :smoke1:
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 07 zář. 2005, 13:35

Darkstar píše:Krakonose bych v klidu michal s Pure Latakii od Stanislawa a jeste do ni hodil spetku Black & Bright. Vsechny tri humusy vytvori nakonec docela dobry tabacek :smoke1:

Myslím, že nejlepších výsledků použitím shora uvedených docílíš takto: smícháš Krakonoše s PureLatakia a B&B vyhodíš do koše :twisted: :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Bohemund » 07 zář. 2005, 14:02

Muheheheh :lol: Souhlas.
No, já jsem prubnul smíchat Sherlocka a asi tři plátky FVF. Docela obstojný tabáček.
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Darkstar » 07 zář. 2005, 14:09

No, jeste ze tu mame toho Pitera, ktery bude se mnou URCITE souhlasit :roll:
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 65 návštevníků