HU Tobacco

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

HU Tobacco

Příspěvekod jetam » 16 říj. 2016, 16:26

Zdravim vespolek,

rad bych se podelil o interesantni tabakovy objev, ktery si dle meho nazoru zasluhuje pozornost.

To jsem zase takhle jednou “searchoval” na Tobacco reviews, ve snaze objevit dalsi latakiovou bombu a po roztouzenych hratkach s filtrovanim jenotlivych blendu jsem narazil na me zcela neznamy brand Foundation by musico, skryvajici se pod hlavickou e-shopu HU Tobacco (neplest s Huberem). Tabaky pod touto znackou spadaji az na nekolik vyjimek do kategorie Balkan, potazmo English nebo Oriental, coz zcela odpovidalo memu smeru hledani. Slozeni jednotlivych smesi vypadalo lakave, hodnoceni vysoke, recenze nadsene (i kdyz recenzentu je poskrovnu) a hlavne, zeme puvodu Nemecko = zadnej vopich s nakupem :pray:

Pln nadseni jsem okamzite vygooglil e-shop HU Tobacco, kde jsou v sekci “Blended by HU Tobacco” k nalezeni 4 brandy: zminovane Foundation by Musico, The Blender's Pride, United Passion, Original Warehouseblend. Pod vsemi je podepsan nemecky blender Hans Wiedemann.
Vyhodou e-shopu jsou popisky jednotlivych tabaku a v pripade kategorie Balkan i % Latakie v tabaku obsazene. Takze ted uz jenom objednat.

Na prvni test jsem objednal Fayyum a Zulu. Oba dva klasicke balkany s obsahem Latakie pres 50% = radost :ok: Objednavka probehla zcela bez problemu, obratem prislo potvrzeni z e-shopu a nasledne mail primo od Hanse Wiedmanna s podekovanim za objednavku, pranim chladneho koure a terminem odeslani. Customer service na jednicku. Zasilka dvou 100 gramovych plechovek byla do tydne doma a jeste tehoz vecera jsem nacpal Fayyum - 65% Latakie, Cavendish, Virginie a Kentucky. Moje spokojenost byla maximalni. Krasna vune za syrova, bezproblemove horeni a velmi specificka chut zcela vybocujici z univerzalniho charakteru velkych brandu z evropske produkce.

Jako druhy jsem otevrel Zulu, coz je presne muj typ latakioveho tabaku. 58% Latakie, Oriental Djebel, dark-fired Kentucky, Malawi Burley, Louisiana Perique. Tabak je postaven hlavne na orientalech, coz mu dava uplne jiny charakter nez stejny blend s Virginii. Z tabaku se okamzite stal muj “all day tobacco” a velmi rychle upozadil i tabaky z Juesej.

O tabaky z teto rady vznikl rychle zajem mezi kolegy dymkari a dnes objednavam kazdy mesic cca 2 Kg tabaku a stale zkousim dalsi. Komunikace s Hansem je perfektni, samozrejmosti k objednavce je maly darek, at uz cistice nebo vzorek neceho noveho, treba i dlouhodobe vyprodaneho tabaku (Fayyum kake je v e-shopu stale vyprodan a je pouze na predobjednavku, presto se mi podarilo dostat se k poslednim trem plechovkam, Hans je kamos :))

S Plhou momentalne testujeme Tigray a Tuarekh a na ceste jsou dalsi tabaky, tentokrat i z rady Original Warehouseblend. Jirka ma dikybohu vetsi talent na psani recenzi, takze sem urcite neco tez prihodi. Pokud nekdo mate tez osobni zkusenost, urcite budu rad za info.

Tez neni problem se vzorky, celkem pravidelne bereme neco noveho na test.

Zde jeste link na zminovane tabaky Foundation by musico: http://shop.hu-tobacco.de.hu-tobacco.de ... 0musico%22
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod Vorža » 17 říj. 2016, 10:40

Jj, mám stejné zkušenosti. Skvělá komunikace, rychlé dodání, příjemné ceny a skvostné tabáky.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod jetam » 17 říj. 2016, 15:11

Kdyz tak doplnim tvoje tipy co jsi mi vytisknul, skoda aby to zapadlo
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod Xcriss » 18 říj. 2016, 23:30

Ja musim rict, ze jsem z Fayyumu uplne u vytrzeni a okamzite jsem objednal pixlu :yum: (resp. jetam objednal, diky :D )
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod mizantrop » 18 říj. 2016, 23:56

Koľko je, chlapi, poštovné do cr/sr? Niečo by som určite ochutnal :joy:
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod Přemek77 » 19 říj. 2016, 09:44

mizantrop píše:Koľko je, chlapi, poštovné do cr/sr? Niečo by som určite ochutnal :joy:

A tak nestálo by to za společnou objednávku? ;)
Uživatelský avatar
Přemek77
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 831
Věk: 46
Registrován: 15 zář. 2010, 09:03
Bydliště: Brno

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod Xcriss » 19 říj. 2016, 11:12

s tim se obratte na jetama, ten je guru pres objednavky HU :wink:
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod jetam » 19 říj. 2016, 12:06

Minimalni objednavka do CR je 200g, coz jsou dve plechovky, postovne kolem 10 ecek. Hromadna objednavka neni problem, jak jsem psal, kazdy mesic objednavam cca 2 kg tabaku. At uz pro me, nebo pro kluky z Praskly munky, pripadne dalsi lidi z fora. Postovny je pak za hubicku :joy:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod Alter Egon » 19 říj. 2016, 14:29

Pokud by byla nějaká společná objednávka, tak bych si asi taky nechal říct. Ten Zulu vypadá lákavě a také mě lákají nějaké blendy postavené na orientálech, myslím, že tam nějaké má, ale ještě jsem to nestihl proštudovat.
A díky za jetamovi za skvělý tip :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod PetrM » 19 říj. 2016, 14:33

Ty Oriental bych taky dal :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
PetrM
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Věk: 51
Registrován: 10 dub. 2016, 08:27
Bydliště: Břevnov

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod jetam » 19 říj. 2016, 15:06

Rado se stalo :ok: Zulu rozhodne stoji za to, to je fakt palba. A co se orientalu tyce, tak jeste Tigray a Tuarekh. Oba mam doma a taky dost zajimavy tabaky - Plha snad konecne dovali recenzi (ten kluk je desna brzda :plaster: ). Je tam toho jeste dost na prozkoumani.

Pokud budete chtit nekdo neco objednat, staci napsat.


http://shop.hu-tobacco.de.hu-tobacco.de ... Tuarekh%22

http://shop.hu-tobacco.de.hu-tobacco.de ... 0Tigray%22
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod PoKlaT » 19 říj. 2016, 18:27

Na Tobaccoreviews moc recenzí nemají ale i tak tyhle tabáčky stojí za pozornost :think: Tuarekh má jen tři ale všechny se čtyřma hvězdičkama a Zulu sedum. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod Bear » 19 říj. 2016, 20:27

Mam objednaneho Tuarekha, mel jsem moznost ochutnat Zulu. Musim rici, ze jde o velice kvalitni smes s plnou latakiovou chuti se sekundujicimi kentucky a burley. Dobry, silnejsi a chutove pestry tabacek.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod petr459 » 20 říj. 2016, 06:27

[quote="Alter Egon"]Pokud by byla nějaká společná objednávka, tak bych si asi taky nechal říct. Ten Zulu vypadá lákavě a také mě lákají nějaké blendy postavené na orientálech.
I já bych se připojil :mryellow:
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Foundation by musico - HU Tobacco

Příspěvekod Plha » 20 říj. 2016, 08:47

:arrow: jetam
Ja te dam brzdu, pacholku :mryellow:

Recenze napisu, budu je davat na tabaky.cz a sem linky. Mozna i nejakou noticku sem, jak se budu postupne prokousavat jednotlivymi blendy. Zatim mam celkem jasno u Tigray, takze co nevidet neco spacham, cekam na trosku klidu na psani.
Jinak ochutnano jest jak psal jetam Zulu, Fayyum, Tuarekh a Tigray z rady Foundation by Musico. Na ceste je RaiKo ChocoLat (na ten se obzvlast tesim) z rady United Passion a Sweet Latakia z rady Original Warehouseblend. Na dalsi dodavku mam spadeno na trosku zmenu, a to Daddy Gefftl a My Special One, oba z rady United Passion. Dalsi budou jiste nasledovat (napr. English Breakfast a Balkan Passion, oba z rady Original Warehouseblend). Nechci ale pretahnout naprah, abych to stacil nejak rozumne zpracovavat a davat vedit do sveta (bereme stogramovky neochutnaneho napul, takze po padesatkach se to da). Je treba sirit viru, pac mam dojem (tedy alespon podle toho, co jsem dosud sam ochutnal, dle reakci ostatnich ochutnavsich a i podle recenzi na Tobacco Reviews), ze v zasade vsechny blendy budou dobre, pac Hans pouziva kvalitni material a ma bezesporu talent a v poradku chute i cuchometr. Me to tedy dost bavi.
Zatim vsechny ctyri ochutnane jsou velmi kvalitni, dobre zpracovane, akorat vlhke, bez zbytecnych odpadu, klacku a hampyzu. Horeni a kuracke vlastnosti bezproblemove, zadny nebyl problem dokourit do konce temer beze zbytku bez nadmerneho usili, tabaky nemockuji a nezlobi. Obecne se vetsinou zacnou rozvijet az po par minutach od zapaleni a nelisi se vyrazne od popisu primo od vyrobce. Proste vi co dela a to je fajn.
Vice takovych :smoke5:
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron