Uvod do sveta latakie

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod ttygr » 17 dub. 2017, 09:21

Cmunda píše:Budu muset na oční, jsem četl, když by byl hezkej, tak bych si ho mohl i nechat :palm: :) :offtopic1:

To si piš, že kdyby měla hezký šperk s instalatérským motivem, tak by jí ho Zdenda nenechal
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod klasik51 » 17 dub. 2017, 12:11

Cmunda píše:Budu muset na oční, jsem četl, když by byl hezkej, tak bych si ho mohl i nechat :palm: :) :offtopic1:

I tohle je dobrá verze :ok: :smoke1: :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod Thorleif » 01 čer. 2017, 18:51

Chtěl bych se zeptat, všude v recenzích čtu o hutném, kouřovém, smolném aroma Latakie a v popisech chuti se vyskytují podobná přídavná jména. Když mně osobně tabák voní jemným a rafinovaným aroma kouře vonných dřevin a na chuti lehkým, kouřovým pohlazením, plným zajímavých, dřevních tónů, který nedokážu popsat. Je to tím, že nemám dost prokouřenou hubu a ty odstátý železniční pražce a dehtovaný, dřevěný elektrický sloupy teprve přijdou?

Osobně musím říct, že mi Latakie naprosto kouzelně voní. Po dokouření první dýmky jsem před usnutím čichal k mikině, abych si tu příjemnou vůni připomněl.
Uživatelský avatar
Thorleif
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 36
Registrován: 09 kvě. 2017, 18:30
Bydliště: Liberec

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod Vejr » 01 čer. 2017, 19:04

Ještě jsi nezkusil SG Balkan Flake :mryellow:
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod Thorleif » 01 čer. 2017, 19:35

Tenhle tabák jsem zrovna neměl, ale dojde na něj. Dík za tip. :ok: Z Latakie jsem si zatím potykal s Early Morning Pipe, Night Capem, SG Commonwealth a Ashton Artisans Blend.
Uživatelský avatar
Thorleif
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 36
Registrován: 09 kvě. 2017, 18:30
Bydliště: Liberec

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod jetam » 01 čer. 2017, 20:19

Thorleif píše:Chtěl bych se zeptat, všude v recenzích čtu o hutném, kouřovém, smolném aroma Latakie a v popisech chuti se vyskytují podobná přídavná jména. Když mně osobně tabák voní jemným a rafinovaným aroma kouře vonných dřevin a na chuti lehkým, kouřovým pohlazením, plným zajímavých, dřevních tónů, který nedokážu popsat. Je to tím, že nemám dost prokouřenou hubu a ty odstátý železniční pražce a dehtovaný, dřevěný elektrický sloupy teprve přijdou?

Osobně musím říct, že mi Latakie naprosto kouzelně voní. Po dokouření první dýmky jsem před usnutím čichal k mikině, abych si tu příjemnou vůni připomněl.



Tak ty vonne dreviny a drevni tony co popisujes, to jsou Orientaly. Ten dehet, prazce a elektricky sloupy jsou jen v nekterych Latakiovych smesich, rozhodne ne vsechny jsou takto identifikovatelne. Navic hodne zalezi na blendu jako takovem = co vsechno tam blender nacpal a jak se to dohromady chova.

Jinak hodne vydatny a smolny tabak je tebou zminovany Artisan (ano, chapu tvoje ocmuchavani mikiny, taky jsem z toho byl ze zacatku tak urvanej, ze jsem vylozene fetoval svoji dymku na Latakii i za studena :smoke6: ), potom je hodny vyzivny Zulu od HU tobacco a nasledne jiz zminovany GH Balkan mixture. Kdyz temhle tabakum prijdes na chut, tak si rozhodopadne zaslouzi vlastni dymku.

A jestli chces vylozene zeleznicni prazce, tak vyzkousej GH Black pigtail :smoke1:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod beda » 02 čer. 2017, 07:44

:arrow: Thorleif
Hele recenze musíš brát fakt s rezervou. Když sečteš individualitu osobních asociací s potřebou kuřáků se o svoji radost dělit a sdílet s někym všechno to skvělý okolo tabáku, tak ti vyjde vskutku neobjektivní výsledek. Páč když porovnáš hodnocení tabáků s jejich odbytem, zjistíš, že všechno je drobet jinak. Definitivně existuje kvantum fajnšmekrů, co to fakt žerou, zkoušej, ochutnávaj a cejtěj od pražců, přes rozkvetlý louky až po zapařený zadky domin v latexu. Realita je pak ale taková, že tabáky co nemaj na TR ani tři hvězdičky seženeš i v trafice v Polici nad Metují, protože se prostě kouřej. Vyráběj se po tunách a neni to proto, že by většina dýmkařů nevěděla co je dobrý. Jen prostě těch fajnšmekrů je míň a je to pro ně takovej fetiš, že jsou víc vidět a slyšet. Ta většina to prostě tak neřeší, když někdo radši naturál, tak koupí hnědýho Borkuma, když někdo je na sladký, koupí černýho Holgera.
Když prostě přidělíš jedný fajfce její blend a z toho jednoho kotle vykouříš tak, jak se sluší a patří stovku toho blendu, tak ucejtíš jemný nuance i v Kentucky Birdu :wink: Jak to pak nazveš, nebo jestli máš radši grilování, než zmrzlinu, je už jen tvoje věc. Sumarizovat na vlastních dojmech nějak tabáky nemá moc smysl, recenze ti řikaj spíš víc o kuřákovi, než o tabáku.
Naposledy upravil beda dne 02 čer. 2017, 10:07, celkově upraveno 1
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod basa333 » 02 čer. 2017, 09:38

beda píše:... až po zapařený zadky domin v latexu...



:ok:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod beda » 02 čer. 2017, 10:09

To neni z mojí hlavy, to je právě z TR :mryellow: Tušim, že recenze na DP :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod Thorleif » 02 čer. 2017, 19:37

jetam: To, co jsem popisoval nepatří orientu, protože to nenacházím v BlackXX, ale právě v latakiových směsích. A třeba v EMP cítím jak to, co jsem popisoval, tak kořeněnou chuť orientu. Artisan jsem poprvé kouřil v nové dýmce a byl to asi klasický začátečnický přešlap. Dát tabák ze vzorku do prvně kouřený dýmky je prostě hloupost. :oops:

beda: Je mi to jasný. Já se ptal čistě ze zvědavosti. Recenze čehokoliv jsou vyjádření náhledu recenzenta na objekt recenze, ti lepší recenzenti dokážou nahlédnout objekt z širší perspektivy a zrecenzovat ho z pohledu určitý skupiny. Imho se ale naprostý objektivity dosáhnout nedá, protože objektivita samotná je ideální pojem. Recenze na hry/filmy/knihy a hudbu čtu poměrně pravidelně. Jedině snad u recenzí hardwaru se dá dosáhnout větší objektivity parametrickým porovnáváním, ale i tak dost často oscilují podél osy recenzentových zájmů. Pro mě jako čtenáře recenzí je důležitější najít si recenzenta s jehož názory se nejvíc potkávám. Recenze od takového autora pak pro mne jako čtenáře mají největší relevanci. Ale na takový souznění s nějakým recenzentem mám jako dýmkový benjamínek ještě kopu času.
Uživatelský avatar
Thorleif
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 36
Registrován: 09 kvě. 2017, 18:30
Bydliště: Liberec

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod beda » 03 čer. 2017, 11:00

Za mne sis do začátků vybral dobře, uzenáče jsou blbuvzdorný tabáky, zkazit je chuťově je vážně výkon, jsou jen minimálně slazený, takže hořej fakt dobře. Já taky začínal s uzeným, první byl sice bílej Skandinavik a bezfiltrovej biliard od Chacom, takže jsem měl sežehlou hubu jak Saharu, ale hned potom jsem koupil My Mixture 965 a to už byla jiná. Podle mne je definitivně lepší začínat s naturálama. Arouše už vyžadujou znalost chutí tabáku tak, aby si jejich přítomnost v kouři udržel kuřák tempem bafání. Když začátečník neví co hlídat a chce hned ty třešně, tak pak zírá, že neni ani tabák, ani ovoce, jen spálenej cukr a močka. V naturálech je logicky chutí tabáku mnohem víc, jsou snáze k mání, lehce se pozná kdy to jde do kopru, stačí zvolnit a jsou většinou zpět. Oproti tomu nějakej černej německej cavendish stačí zkraje sprasit a už nezachutná a dokouřit ho bude woser. Těžko radit co do začátků, vždy záleží na konzumentovi, něco jinýho na start ocení třicetiletej těžkej cigareťák po černym Samsonu bez filtru a něco jinýho osmnáctiletej mlaďas po banánech z vodnice.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Uvod do sveta latakie

Příspěvekod jetam » 03 čer. 2017, 12:21

Thorleif píše:jetam: To, co jsem popisoval nepatří orientu, protože to nenacházím v BlackXX, ale právě v latakiových směsích. A třeba v EMP cítím jak to, co jsem popisoval, tak kořeněnou chuť orientu.


To co jsi popisoval, patri orientalni tabakum. V Black XX to nenachazis zcela spravne, nebot to je straight virginia = zadny orientalni listi tam neni :mryellow: . Naopak v EMP a ve vetsine latakiovych blendech ho najdes pozehnane.

Vyzkousej Skiff, ten je postaveny na orientalech a imho jeden z nejlepsich latakiovych tabaku od SG.
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků