Skladování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Skladování tabáku

Příspěvekod matejschmidt » 09 úno. 2018, 14:53

Zdravím mám dotaz.Skladuju tabák ve starých zavarovacich sklenicich. Když jsem sklenice asi týden neotevřel začal být velmi vlhký a teplý. Je to problém nebo ho stačí dát tak na 15 minut vyschnout a pak pechovat?
matejschmidt
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno. 2018, 14:50

Re: Skladování tabáku

Příspěvekod jetam » 10 úno. 2018, 17:27

Mozna bych si na tvem miste dal nejdrive trosku prace a prosel si vlakna, ktera tady jsou jiz zalozena. Tam bych pote smeroval pripadne dotazy.

viewtopic.php?f=10&t=3509

viewtopic.php?f=10&t=491&start=825

viewtopic.php?f=10&t=3552

viewtopic.php?f=2&t=37&start=630
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Skladování tabáku

Příspěvekod Bob76 » 10 úno. 2018, 20:59

Zde je jeden z osvědčených postupů,autor Juri.
Juri píše:Hmmm, já poslední dobou nedovlhčuji vůbec a to mám otevřeno cca 30 tabáků. Základem je totiž správné skladování. Během let po různých experimentech sklenice, fólie, plastové krabičky, vakuování a nevím, co ještě všechno jsem nalezl ideální metodu, kdy tabák téměř neschne ani při dlouhodobém skladování. Je to vcelku velmi jednoduché, je k tomu potřeba následující: obyčejné silnostěnné sáčky do mrazničky (velikost dle množství tabáku), zavařovací sklenice se šroubovacím uzávěrem (velikost dle množství tabáku) a klasické stahovací gumičky. Postup: vysypu obsah plechovky či tobolky do plastového sáčku, následně v ruce zmáčknu maximálně co to jde - tak, aby unikl přebytečný vzduch a nakonec sáček zatočím a přetáhnu gumičkou - důležité je pevně zatáhnout gumičkou - aby kus daného tabáku zůstal "tvrdý" a nenasál zpětně vzduch. Nakonec tento kus tabáku vložím do sklenice odpovídající velikosti (čím menší volný prostor mezi tabákem a stěnou sklenice, tím lépe) a uzavřu víčkem. Takto uchovaný tabák vydrží léta, bez jakéhokoliv poškození vlivem vyschnutí. U velkoobjemových balení to realizuji tak, že jedna či více velkých sklenic funguje jako zásobník, ze kterého postupně odděluji příslušné množství do jednotlivých menších sklenic, zpravidla cca 100 g tabáku. V případě, že se chystám do hospody čí kamkoliv jinam s předpokladem kouření dýmky, tak vytáhnu pouze příslušné sáčky ze sklenic, vložím do aktovky a vyrážím. Jednoznačnou výhodou této metody je skladnost takovýchto sáčků, nemusím sebou tahat krabičky, sklenice či další nesmysly, které jen zabírají místo. Velmi jednoduché a hlavně velmi, ale velmi účinné :lol:
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště


Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků