Diskuse nad nejlepším tabákem

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod basa333 » 03 lis. 2018, 01:49

Po dokouření banánového pigtailu (který opravdu nekouřím denně) mě napadlo, proč vlastně každý z nás upředostňuje ten který konkrétní tabák. Docela rád bych si poslechl (dočetl), proč má někdo rád holky a někdo vdolky. Něco jiného je hodnocení nejlepšího tabáku a něco jiného je tabák pro všední chvíle - nebo ne? Proč jsou vlastně některé tabáky pro vás nejlepší? Třeba by tohle téma mohlo některým z vás pomoci při volbě favoritů...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod klasik51 » 03 lis. 2018, 09:32

No Tome, já tedy holky, s vdolkama to neni vono. :smile:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod MBO » 03 lis. 2018, 10:23

Možná to mám jinak než ostatní, ale pro mě je na prvním místě, jak se tabák chová v dýmce, zkrátka jak hoří. Nehořlavý azbest, i kdyby chutnal jako ambrosie, mě nezajímá. Nesmí ale hořet ani moc rychle – prostě způsobně a čistě až do konce. Taky nesmí pálit na jazyku ani moc močkovat. Na druhém místě je chuť, která se ale mění. Většinou dávám přednost přírodní nechemické chuti. Dřív to byly latakie, ale poslední dobou tíhnu k Va, burley a Vaperům. Třetím kritériem je dostupnost. V drtivé většině kupuju, co je na domácím trhu, abych podpořil místní nebo aspoň tuzemské prodejce. Čtvrtým kritériem je estetická stránka. Jak je tabák zabalený, jak vypadají fláky atd. Mám rád pěkné krabičky, ze kterých se dá odstranit parte. Pak je tu cena, ale při mé spotřebě 50 g na měsíc nehraje až takovou roli.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod basa333 » 03 lis. 2018, 11:33

tohle vlákno mě napadlo včera, když jsem si večer jako závěrečnou tečku večera (pekelná únava po celotýdenní práci atd.) nacpal po delším času do první mnou vyrobené dýmky banánový pigtail. byl ve fantastické kondici, nádherně se dal nařezat a naskočil snad po 2 zapáleních. seděl jsem sám na verandě, žena už šla spát, já zabafal a říkám si "boha, tohle je tedy PAN tabák". jeho banánový extrakt mě úplně uchvátil. bohužel si jej kvůli tlaku nemohu dát tak často, jak bych chtěl, ovšem ta chuť a vlastnosti by jej v mých očích klasifikovaly na absolutní špici. jenže to pro mě není tabák na každodenní kouření, a proto jej do žebříčku tabáků osobně nemohu a nechci zařadit. nakonec jsem dal sg navy pro jeho originální nasládlou přiuzenou chuť a snadnou přípravu i pro každodenní kouření, bothy pro výborné sladění latakie s chutí a obecně výborné vlastnosti a dark flake jako vynikající vaper. mohl jsem možná volit i jinak, ale 3 tabáky jsou 3 tabáky a přes to vlak nejede.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod genericon » 03 lis. 2018, 13:18

Zjímavé téma a už se těším až se tu začnou kupit zkušenosti. Já stále proplouvám oceánem chutí, takže nemohu o nějakém tabáku říci, že by byl nejlepší, protože jsem si zatím žádný tabák nekoupil dvakrát. Tedy až na jeden a to S&G Fire Dance. Poprvé jsem ho měl před 4 roky a to mi velice chutnal, dobře hořel, krásně voněl a měl největší sílu ze všech aromatiků co jsem zkusil. Ale měl jsem jen 50g, takže spílat bych o něm moc nemohl. Nicméně teď po letech jsem si ho koupil opět, tentokrát ve 100g balení. Bylo pro mě veliké překvapení, že flaky jsou o dvojnásobné délce a ideální konzistentní šířce cca 2mm. Vůně za syrova je krásně nasládlá ovocem, alkoholem a možná vanilkou. Nicméně při kouření se projevují hlavně chutě dobrého a kvalitního tabáku, aroma je vlastně cítit pouze nosem. Síly má dost, aby to nebylo jen placebo kouření, ale to hlavní proč je to za mě tento tabák, je že okolí ho strašně chválí. Takže pro mě jasná volba pro každodenní kouření, kde nemusím myslet na okolí, takže si ho dám v klidu a bez obav i ve společnosti, kde jsou spojeny všechny jeho klady. Já jsem nadmíru uspokojen silou, chutí i vůní a nikdo mě to nevyčítá :) :smoke1:
genericon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 14 říj. 2014, 14:00

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod stelton » 03 lis. 2018, 17:26

Nejlepsi tabak je strasne tezka otazka. Je to jako nejlepsi jidlo. Kdyz by mi mama rano rekla, at prijdu k obedu, ze bude svickova, budu se od ni od rana tesit, a jsem si jisty ze po jeji konzumaci budu prisahat,ze to bylo nejlepsi jidlo co jsem jedl (mama dela excelentni). Kdyby se vsak stalo to, ze bych prisel k obedu a misto svickove se na me smala koprovka (kterou nezrizene miluju) tak budu zklamany. V tom je myslim podstata alespo npro me nejlepsiho tabaku - v tom, ze od nej neco ocekavam a kdyz to splni je to pro me nejlepsi tabak. Uz nejakou dobu,rekneme pres dva roky jsem nadsenym konzumentem Hu Tobacco. Smesi od Hanze mi prijsou promyslene, mnohovrstevnate a rozhodne ne nudne. Mimo jine bych rekl, ze mi prijdou "moderni" - v tom smyslu, ze se Hanz neboji neobvyklych kombinaci typu tabaku s netypickymi casingy. Kdyz jsem Hanze objevil, rikal jsem si, kam se hrabe SG (ktereho jsem do te doby kouril asi nejvice), dedek jeden zatuchlej, naftalinem prolezlej. At si tam v tom svem muze pachti ty svoje 200 let stare flaky, tady mame novou krev, cloveka jez vidi moderni trendy, umi namichat smesi pro dnesniho kuraka dymky - proste smrt Gawithovi, at zije tabakova moderna. Jenze po nejake dobe co jsem kouril temer vylucne HU Tobacco, jednou vecer kdyz jsem si cetl Chateaubriandovy Pameti, jsem si chtel zapalit k cetbe dymku. Hledam jsem mezi otevrenymi plechovkami a zavarovackami a proste jsem nemohl najit ten nejlepsi tabak k tehle cetbe. No a tehdy mi docvaklo, ze to co p. Ch. chce je to copochazi z jeho doby. Otevrel jsem archivni zavarovacku SG FVF a byl to v te chvili nejlepsi tabak na svete....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod jorgos » 03 lis. 2018, 17:57

Výrobci tabákových směsí by asi napsali, nejlepší tabák je prodaný tabák. Je to jako s vínem..... :lol:
Já mám rád staré směsi od firmy Mac Baren. Navy flake, golden blend, dark twist, scottish blend…… Nemůžu říct, který je nejlepší, ale rád si každý zapálím :smoke5:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod MBO » 03 lis. 2018, 19:34

Otázka je - nejlepší v čem? Nejlepší chuť? Nejlepší poměr cena x výkon? Nejlepší ve smyslu nejčastěji kupovaný /nejvíc kouřený? Jestli myslíš chuťová bomba, tak možná nějaký plug nebo flake (milovníci lan budou chtít lano), ale ne každý den. Asi mám podobné chutě jako jorgos. Naopak banánový pigtail mě vůbec neláká. (Co já vím, třeba o něco přicházím.) Ale tak to má být, jinak bychom se tady nudili. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod radim1243 » 03 lis. 2018, 21:48

já mám rozděláno 14 tabáků, mám je rozděleny na tabáky co si nacpu kdykoliv behem dne, např Hu Sunset nebo Hu Haymaker. Večer si většinou dávam buď od SG BBF,SJF od Petersonu IW nebo od Hu Directors cut.V pátek je den Dunhilla, takže většinou začínám Elizabethan mixture nebo MM 965.
No a muj ranni víkendový tabák je SH. Samozřejmě pořád zkousim nove tabáčky. Ty ktere mě zaujmou, tak zařazuji do rotace.Těch asi deset oblíbenců musím mit neustále připraveny ve sklenicích. V archivu mě zraje už asi deset kilo tabáku a stále se to bude navyšovat.
Takže je a bude se pořád na co těšit
radim1243
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 119
Registrován: 18 bře. 2018, 20:52

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod Petr1964 » 04 lis. 2018, 07:50

Každý kouříme v natolik rozdílných podmínkách, že říci , který tabák je nejlepší asi ani nejde. Spíše se dá zamyslet nad tím, který tabák je vhodný pro danou chvíli. A protože každý kouříme v rozdílných podmínkách a chvílích.........
Mimo jiné: Taky se mi stává, že když má žena periodu a je protivná jako malé děcko, tak mi doma tabák nechutná žádný!!!
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod basa333 » 04 lis. 2018, 08:50

MBO píše:Otázka je - nejlepší v čem? Nejlepší chuť? Nejlepší poměr cena x výkon? Nejlepší ve smyslu nejčastěji kupovaný /nejvíc kouřený? Jestli myslíš chuťová bomba, tak možná nějaký plug nebo flake (milovníci lan budou chtít lano), ale ne každý den. Asi mám podobné chutě jako jorgos. Naopak banánový pigtail mě vůbec neláká. (Co já vím, třeba o něco přicházím.) Ale tak to má být, jinak bychom se tady nudili. :D


aha, tak možná jsem to nevyřkl úplně transparentně, ale tohle vlákno mělo být jako diskuze nad
viewtopic.php?f=10&t=4556&p=432088#p432088

myslel jsem, že to podle mého prvního příspěvku bude jasné, ale asi to tak jasné nebylo.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod MBO » 04 lis. 2018, 10:17

A jo, tak to jsem ještě nenapsal svoji trojici, takže tady zbytečně mlátím slámu. :smile:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod basa333 » 04 lis. 2018, 10:39

jistě není nutno, aby každý obhajoval svou trojici. bylo to myšleno jen jako zamyšlení nad tím, proč kdo volil či nevolil konkrétní tabáky nebo jaké by si představoval alternativy atd. možná, že to někoho posune k tomu, aby se vůbec ankety zúčastnil nebo třeba upravil své vlastní parametry.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod vědec » 04 lis. 2018, 14:14

Ano, mám 2 svoje tabáky. Zčásti proto, že jsou s nimi vzpomínky - kouřil jsem je, když se můj život lámal. Taky proto, že ty tabáky jsou třídou samou o sobě. A že jsem si tak nějak sám řekl, že je budu kouřit když to bude za to stát a tak se na ně vždycky těším a ony mi to vracejí. Mohl bych se zeptat, proč, když je mám tak rád, je nekouřím častěji - není problém si je koupit místo jiných. Jenomže to by nebyly pak sváteční - vždycky, když je zapálím, cítím poctivost, čistotu, žádné kudrlinky. Stačí menší dýmka a hoří dlouho, způsobně. Dark plug a Dark birds eye.
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Diskuse nad nejlepším tabákem

Příspěvekod Snoopy » 04 lis. 2018, 15:02

Vo všeobecnosti mi najviac vyhovujú plugy a twisty od SG a GH. Medzi hlavné dôvody patrí
1. "plnotučná" chuť, hustý, smotanový dym, absencia štípania
2. chladné horenie - ani neopatrné silné potiahnutie neodplatia močkou a nenávratným skazením chuti
3. môžem si zvoliť rez, aký chcem
4. dostatočná nikotínová sila
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


cron