Tabák pro začátečníka - návrhy

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Nevill » 14 dub. 2005, 09:56

Sherlock Holmes píše:Možná nebudete věřit, ale kentackej pták je jeden z nejprodávanšjších tabáků !
Mě osobně taky nechutná, ale tady zjevně úplně chybí osvěta !


Je fakt, že ho mají úplně všude, když už někde mají v trafice pár tabáků, nechybí tam Kentucky Bird, Holger Danske, něco těch třešňových tabáků a tak...si kolikrát říkám kdo tohleto vlastně kupuje... :O)
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod wudy » 14 dub. 2005, 10:20

Třeba já :)
První byl Kentucky Bird pak HD RKW, ale teď mám zaostřeno na Dunhill My Mixture 965.
Uživatelský avatar
wudy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 97
Věk: 43
Registrován: 23 bře. 2005, 13:38
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Příspěvekod LUBO » 14 dub. 2005, 10:33

to NEVILL:
ti, ktori nechodia na dymku.net a su samorastli fajkari. mam kamarata, ktory fajcil fajku dlhe roky, ale az ked som zacal s fajkou a oboznamoval som sa s problematikou z knih a internetu, zacal aj on po dlhych rokoch spravne udrziavat fajku, atd. skratka, je taka legenda, ze ked niekto fajci dlhsie fajku, tak to musi byt problematiky znaly fajkar a neexistuje proti tomu ziadny argument. myslim, ze sa to stalo panovi Hingarovi, ked prisla skupina do obchodu, vedena takym "skusenym" fajkarom, ktory chytil Dunhill-ku do ruk, povedal nad tym dolezity vyrok NEPOZNAM a tym bola zalezitost pre vsetkych vybavena. alebo dalsi kolega, mimochodom prezident fajkoveho klubu, ked som sa ho pytal, co to ma za fajku, povedal, TO JE ANGLICKA! STANWELL!
:lol: :lol: :lol:
atd,atd, ako napriklad naposledy v brne prachaticky borec povedal na fajku, ktory ma evidentny design znameho nemeckeho tvorcu, mi povedal:
TO JE DANSKA, OD DAN PIPE. to aby sme potom za Dana pasovali aj pana jirsu, ktory tiez predava cez Dan pipe.
chcem tym povedat, ze je mnoho fajkarov, ktori si s pribudajucimi rokmi fajcenia fajky paralelne zacnu mysliet, ze uz su tymi rokmi neomylni a preto, co oni povedia, je neodskriepitelna pravda. ale mnohi sa pritom pohybuju v zuzenom okruhu niekolkych lokalnych trafik a nepoznaju nic ine, ako tych par tabakov, co tam su na predaj a este zopar znaciek vyrobcov konzumu, ktori pracuju v stotisicovych kusoch.
preto sa udrziava aj taky Kentucky Bird, ved nedavno bol len Taras a Amfora sa kupovala v Tuzexe, potom nastupil Kentucky, asi bol za prijatelnejsiu cenu, ako Night Cap, alebo napriklad Danish Truffles, no a ked to uz raz zacali fajcit a doporucovat svojim kolegom, tak uz od svojho posvatneho slova neustupi. no asi tak nejak. :lol:
Naposledy upravil LUBO dne 14 dub. 2005, 11:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Nevill » 14 dub. 2005, 10:46

LUBO:

Jo, tak nějak... Jsme před časem s jedním kamarádem sledovali v hospodě chlapíka, co do jedné dýmky několikrát přidával další tabák, za večer ji takhle projel nejmíň třikrát... Kamarádovi to nějak nedalo a když jsme odcházeli, tak se ho na to prostě musel zeptat. Mno a chlapík nám znalecky vysvětloval, že né, že tu dýmku rozhodně moc neprotáčí. Že se to dřevo musí nejmíň čtvrt hodiny nechat odpočinout... :O)))
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod mirek » 19 dub. 2005, 13:11

Když je to thread pro začátečníky, rád bych se zeptal: je velký rozdíl v kouření loose cut a flake? V archivu jsem našel spíš experimenty s vývrtkoidním nacpáváním apod, takže nemám jasnou představu, jak moc to nacupovat, jak moc to stlačit atd. Zatím mám docela slušnou spotřebu sirek i s loose cut, před flake mám tudíž určitý respekt.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Alferi » 19 dub. 2005, 13:14

mirek píše:Když je to thread pro začátečníky, rád bych se zeptal: je velký rozdíl v kouření loose cut a flake? V archivu jsem našel spíš experimenty s vývrtkoidním nacpáváním apod, takže nemám jasnou představu, jak moc to nacupovat, jak moc to stlačit atd. Zatím mám docela slušnou spotřebu sirek i s loose cut, před flake mám tudíž určitý respekt.


Já bych se toho nebál. Dá se to docela snadno (většinou) rozcupovat a potom to hoří snad každýmu. Cpu to tak, aby dýmka měla tah - když nemá, tak prošťournu kouřovod bodcem z ťapťátka (tabák někdy rád leze do troubele).Taky se to dá srolovat a nacpat celé (plus nějaký "drobení" naspod a navrch), ale pomaleji se to zapaluje. Avšak jak to chytne, už zpravidla nejsou problémy. :puffy:
Jak praví klasik: "jaképak s tím medle sraní" :wink:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod bromden » 19 dub. 2005, 13:31

mirek píše:Když je to thread pro začátečníky, rád bych se zeptal: je velký rozdíl v kouření loose cut a flake? V archivu jsem našel spíš experimenty s vývrtkoidním nacpáváním apod, takže nemám jasnou představu, jak moc to nacupovat, jak moc to stlačit atd. Zatím mám docela slušnou spotřebu sirek i s loose cut, před flake mám tudíž určitý respekt.

Když se flake rozcupuje tak je stejný jako Loose cut, jen snad možná trochu pomaleji a chladněji hoří, kdo ví... Jinak není špatný plátek jen lehce požmoulat v ruce, smotat a nacpat ruličku. Navrch trochu natrhaného najemno, aby to šlo zapálit a je to. Obecně bych řekl moc nestlačovat, jen lehce... :wink:

To Qido: No když to bylo u vás doma, kdo jinej by to byl... :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Qido » 19 dub. 2005, 14:01

bromden píše:To Qido: No když to bylo u vás doma, kdo jinej by to byl... :wink:


Pravda... Moje dětičky teď pořád stavěj věže z kostek a knížek a pokaždý, když se zeptám, co to je, tak je to buď Minas Tirith nebo Železný pas nebo Helmův žleb nebo tak něco. A všechny figurky z lega jsou vždycky buď Sauron nebo Aragorn nebo Faramir... A dětičky samotný na sebe volaj "Pane Frodo!" a "Co je, Same?"

Ale k tématu: nejlepší tabák pro začátečníka je Nappa Valley a MB VC, až se na tom otrká, může přibrat MB Plumcake - a pak už má vlastně do smrti vystaráno. :puffy:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod seng » 28 dub. 2005, 16:41

Poradte, hledam nejaky tabacek k novy dymce a nevim ktery. Kourim Original Choice a Sunset Breeze a chtel bych zkusit neco vyraznejsiho... Protoze bych chtel taky zkusit neco jinyho nez mixture, tak bych asi chtel nejaky flake ci roll cake. No, a protoze jsem byl nekurak a dymkar jsem stale velky zacatecnik, tak neco, co by mi pri cteni recenze nedesilo jako povestna sila UF :)

Jo, taky bych asi preferoval neco, co se da sehnat u nas.

Tak snad jsem napsal vsechno, co by vas mohlo zajimat a ted mi prosim zahrnte navrhy 8)
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Milan Zabloudil » 28 dub. 2005, 16:46

Jako začátečník ti můžu poradit to co chutná začátečníkovi mně !
Peterson - Gold blend
MB - mixture modern
jestli chceš flake tak - erinmore flake (velmi delikátní)
a asi dalších 50 druhů :lol:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 28 dub. 2005, 16:49

seng píše:chtel bych zkusit neco vyraznejsiho... Jo, taky bych asi preferoval neco, co se da sehnat u nas.

Záleží co typově chceš:
Virginia - Trenčín Flake nebo si počkat až se zas objeví FVF
Burley - NavyFlake nebo Golden (oboje od MB)
Latakia - Early Morning

Nebo zkus DarkTwist (roll cake) - jemná skoropřírodní v/b dánského typu, ta Ti bude chutnat skoro zaručeně... ten bych Ti asi doporučil na základě Tvých preferencí (dobrý pro jemný a bezbolestný přechod k přírodnějším tabákům... :lol: )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod dix » 28 dub. 2005, 17:39

len chcem upozornit na bozsky Erinmore...je to dost nikotinova supa pre novica....Mozno mas Milane fest niko odolnost...ja ho osobne dymam jak vecerny tabak.Urcite by som neodporucil bez vyskusania. :!:

:puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod messin » 29 dub. 2005, 07:38

Dneska jsem si koupil Early morning pipe a chtěl bych se zeptat jestli ho můžu dát do dýmky ve který kouřím Old Dublin ?
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod Qido » 29 dub. 2005, 07:39

No já bych ještě tak pošeptmo přinavrhl MB VCF - jednak samozřejmě proto, že to je moje obsese, ale pak taky že to je flake, je to dobrota vítaná i okolím, a přitom je to skutečnej tabák.
Naposledy upravil Qido dne 29 dub. 2005, 09:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 29 dub. 2005, 08:04

messin píše:Dneska jsem si koupil Early morning pipe a chtěl bych se zeptat jestli ho můžu dát do dýmky ve který kouřím Old Dublin ?


myslim že klidně, aspoň já to tak dělám...Old Dublin je sice takovej víc kořeněnej, ale s Dunhillem se to přebíjet nebude...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 11 návštevníků