Tabák pro začátečníka - návrhy

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod José » 23 zář. 2010, 11:10

Tlapa: Sherlocka sem kouřil, ale nekuřáckému okolí se to příliš nezamlouvalo. Jinak je to dobrý tabák, ale chce si s ním hodně hrát a také chce vlastní dýmku. Navy flake jsem kouřil taky, skvělá volba. Velice mi chutnala ta aromatizace rumem a latakií. Bohužel okolí to vonět asi taky moc nebude. A flaku se neboj, prostě ho roztrhej a nacpi jako vždycky :)
Uživatelský avatar
José
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 93
Věk: 36
Registrován: 25 srp. 2009, 12:11
Bydliště: Plzeň

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Sobpeta » 23 zář. 2010, 11:32

to Tlapa

Já už po svých zkušenostech otýpku u SG flaku ani nezkouším. Nikdy mi to pořádně nehořelo a trápil jsem se s tím. Vím, že takto mnoho dýmkařů esgéčka cpe, ale já jsem na to ještě nepřišel, takže rozžmoulám, natrhám a nacpu. Teda, abych se vyjádřil přesně, spíš jen po špetkách nasypu do kotlíku tak, aby bylo trochu nad něj a pak poklepem tabák usadím zhruba 2-3mm pod okraj. Jenom jemně porovnám prstem, vůbec netlačím a není problém. Přípalů bude víc, toho se neboj, ale chutná báječně.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Tlapa » 23 zář. 2010, 11:59

Ok, tak flaku se tedy bát nebudu a když mi doporučíte nějakou pecku z flaku, tak nebudu moc vahat. Prostě jsem se už asi překouřil cherry a rad bych vyzkoušel něco jinýho. Nevím, jak moc bych zvládl přírodní směs, ale určitě se k ní časem dopracuju. Prozatím bych možná něco lehce aromatizovaného, ale s dobrým tabákovým základem. Víte o něčem?
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod shero » 23 zář. 2010, 12:21

Tlapa píše:... mi doporučíte nějakou pecku z flaku, tak nebudu moc vahat. ... .Prozatím bych možná něco lehce aromatizovaného, ale s dobrým tabákovým základem. Víte o něčem?

Za sebe můžu doporučit Chocolate Flake. Poctivý tabák, nádherné aroma.
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod krpa » 23 zář. 2010, 13:31

Peterson Irish Whisky - výborný přírodní tabák s jemnou příchutí whisky /loose cut/
krpa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 318
Věk: 49
Registrován: 13 črc. 2007, 10:48
Bydliště: v Beskydách

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Tlapa » 23 zář. 2010, 16:09

Tak nakonec to zvítězil SG Chocolate Flake, už se na něj třesu. Teď už jen čekám na dýmku, kterou budu mít na latakie :puffy:
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod vidlak » 23 zář. 2010, 20:11

Osobně mám raději Navy flake, než čokoládu, navy se mi zdá mnohem výraznější. A možná bych se ani nebál vlítnout do toho po hlavě a skočit rovnou po balkánu, mě si teda hned podal (první latakie) a kouřim ho dost často...
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Tlapa » 24 zář. 2010, 06:13

No, SG Chocolate Flake je právě taky moje první seznámení s latakií, tak snad to bdue v pohodě. Po otevření krabičky jsem byl krapet překvapenej, páč jsem čokoládu nikde necejtil. Jen uzený tabák. O to víc mě překvapilo, když moje nekuřácka manželka se usmála a řekla, že jí to voní. Okomentovala to slovy: "Voní to jak táborák"
Jen počkej, až to zapálím, já ti ukážu táborák. :lol:
Věřím, že po zapálení si latakii užiju, jen v tu čokoládu moc nevěřím, když jí tam necítím za syrova.
Teď už jen čekám na dýmku, kterou ych chtěl zasvětit latakiím. Po telefonické domluvě s panem Hubaczem si můžu dýmčičku vyzvednout osobně. Moc příjemný a ochotný pán. :clamp:
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Vobča » 24 zář. 2010, 06:18

Já z čokofláku taky moc čokoládu nejcítím, spíš kafe. Takový kafe u táboráku. Prostě romantika.... :smoke5:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod anek » 24 zář. 2010, 11:01

Docela mě to tady začíná na SG Chocko lámat, ale tento týden jsem prubnul SG Navy Flake v dílně a druhej den jsem slyšel co sem to večer hulil za smrad, že to bylo dost divný. A to není nejmenší problém s žádným uzenáčem co kouřím (Dunhill, Peterson, BS). Tak jsem takovej rozpačitej, jestli do toho jít nebo ne.

Když jsem se poprvé v životě rozhodnul koupit plechovku a to Dunhill (ať zkusím kvalitní tabák), tak to rovnou bylo i moje první seznámení s latakií aniž bych to plánoval. Paní v obchodě mi doporučila Dunhill Standard Mixture Medium, že by to mohlo být ono. Nevím jak na to přišla, ale bylo to ono. Zvládnul jsem to, i když po otevření jsem přemýšlel, jestli toto chcu fakt do dýmky nacpat. Asi u mě zafungoval šok.
Někdo tady doporučoval Presbytarian jako seznámení s latakií. V mým případě by to nebyla dobrá volba, protože mi nechutná. Naproti tomu kamoška co dýmá tak 2x ročně si nacpe BS a moc si pochutnává, jak je to bezva tabák. Jestli v životě kouřila dýmku 20x, tak je to moc.
Pak poraďte latakii pro začátečníky...
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Kutil3 » 01 říj. 2010, 14:40

Jsem zde nový a teprve začínám s byfáním dýmky, tak mě moc nenáleží radit, spíše bych měl rady příjmat než udělovat. Ale narazil jsem na článek který mě zaujal, a tak jsem se chtěl podělit i svámi.

Začínající kuřák má problém, se kterým tabákem začít. Kouření dýmky je individuální záležitost, a proto si musí každý najít tu svoji směs. Když ale studujete vývoj chuti kuřáka, který chce začít kouřit dýmku, zjistíte následující.
Nejprve začne s lehčími tabáky, pak vyhledává aromatizované sladší tabáky, ve třetí fázi požaduje neutrální tabáky s výrazným tabákovým aroma a v poslední fázi si pochutná na ,,Latakia“ směsích.
Uživatelský avatar
Kutil3
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 41
Registrován: 29 zář. 2010, 15:41
Bydliště: Svitavy

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod basa333 » 01 říj. 2010, 14:53

Kutil3 píše:Nejprve začne s lehčími tabáky, pak vyhledává aromatizované sladší tabáky, ve třetí fázi požaduje neutrální tabáky s výrazným tabákovým aroma a v poslední fázi si pochutná na ,,Latakia“ směsích.


no, ono dost záleží na typu kuřáka. jedinci nikotinově odolnější jdou rovnou po těžších kalibrech, někomu chutná latakie hned od začátku a někdo (jako třeba já) neměl sladké tabáky rád v žádné fázi. tak si z toho něco zkus vybrat :wink: . jécépovské přísloví: každý kouří na svou hubu.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod José » 01 říj. 2010, 17:53

přesně tak, já jsem třebas začal na Halovi, pokračoval přes pár vzorků různých aromatiků rovnou ke Squadron Leaderovi a Balkan flaku a nehodlam se toho vzdat. Ted spise hledam jen nejakej okoli prijatelnej tabacek :)
Uživatelský avatar
José
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 93
Věk: 36
Registrován: 25 srp. 2009, 12:11
Bydliště: Plzeň

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod ucho » 11 říj. 2010, 10:40

José: jelikož si nedokážu představit, že bych kvůli kotlíku tabáku seděl v zimě venku v kožichu, tak na manželce testuji různé tabáčky přímo doma. Je tolerantní a teď už ji nevadí ani ta troška latakie v Navy Flaku, ale co ji vysloveně voní je virginie+perique. Když si zapálím St. James Fl., tak ho chválí. Tabák je to kvalitní, chutný a kouř bohatý. Hoří to vcelku dobře. Pro okolí je buďto neutrální nebo ohlasy pozitivní. Doma tedy kouřím co mi chutná /mimo BXX/, na večírcích si dám většinou doutník a v kuřácké hospodě si klidně nacpu cokoliv pečeného, uzeného nebo škvařeného, protože je to vždy ušlechtilejší materiál než ten humus v cigaretách.
Jinak si myslím, že ty "laciné" aromatiky, kterých jsou plné "trafiky", jsou jedním z důvodů, proč mnoho lidí koupí první dýmku, zapálí si v ní to navoněné seno, odloží ji a už nikdy se k tomu nevrátí. Stalo se mi to samé, ale já jsem naštěstí narazil na toto fórum a jako druhý tabák jsem koupil Rattrays OG :ok:
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Flip » 12 říj. 2010, 14:35

basa333 píše:
no, ono dost záleží na typu kuřáka. jedinci nikotinově odolnější jdou rovnou po těžších kalibrech, někomu chutná latakie hned od začátku a někdo (jako třeba já) neměl sladké tabáky rád v žádné fázi. tak si z toho něco zkus vybrat :wink: . jécépovské přísloví: každý kouří na svou hubu.

Já ze svých 40 velbloudů hupnul rovnou na IF a UF a klidně bych tam ještě krapet nikotýnu dodal.Škoda že v tom tvém oblíbeném lanu což mě uspokojovalo silou cítím pořád ten fritovací olej.Ta síla mi vyhovovala.Třeba k tomu časem dospěju :D
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků