Tabák pro začátečníka - návrhy

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Dalibor » 15 čer. 2005, 13:59

Bohemund píše:
Vojtěch Regazzo píše:Mel bych jeden osobní dotaz týkající se tabáku s Latakií. Nejsem sice dýmkařský nováček, ale latakii jsem kouřil jen párkrát v životě a naposledy je to tak 5 let. Možná, že uzrál čas a nějakou bych ochutnal. Poradíte mi nějakou Vaší nejoblíbenější směs, kde se latakia nachází ?

Dík


Pokud si chceš pochutnat na latakii, tak doporučuju Balkan flake. Pokud chceš s latakií začít(ale přitom chceš opravdickou latakii :) ) tak bych doporučil Old Dublin. Někomu nechutná, ale já myslím, že pro začátek je dobrý. Já na něm taky začínal. :)

Ja som ho včera kúpil a vyskúšal, myslím Old Dublin, ale tak ako som už písal neoslovil ma, bol to môj prvý pokus s latakii. Druhý je zatial v nedohžadne. Mám rád tie moje "cukrátka".
Dalibor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Registrován: 03 čer. 2005, 17:19
Bydliště: Myjava SR

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 15 čer. 2005, 14:02

Dalibor píše:
Bohemund píše:
Vojtěch Regazzo píše:Mel bych jeden osobní dotaz týkající se tabáku s Latakií. Nejsem sice dýmkařský nováček, ale latakii jsem kouřil jen párkrát v životě a naposledy je to tak 5 let. Možná, že uzrál čas a nějakou bych ochutnal. Poradíte mi nějakou Vaší nejoblíbenější směs, kde se latakia nachází ?

Dík


Pokud si chceš pochutnat na latakii, tak doporučuju Balkan flake. Pokud chceš s latakií začít(ale přitom chceš opravdickou latakii :) ) tak bych doporučil Old Dublin. Někomu nechutná, ale já myslím, že pro začátek je dobrý. Já na něm taky začínal. :)

Ja som ho včera kúpil a vyskúšal, myslím Old Dublin, ale tak ako som už písal neoslovil ma, bol to môj prvý pokus s latakii. Druhý je zatial v nedohžadne. Mám rád tie moje "cukrátka".


Já právě mám také rad Sunset Breeze, Kilarney, Savinelli BlackCavendish a podobné voňavé tabáčky. Tak uvidíme, co se mnou ten Old Dublin provede.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Milan Zabloudil » 16 čer. 2005, 14:40

Mne teda Old Dublin neuchvátil, ale např. KM Choco. flake můžu :) , je to asi opravdu dle chuti každého. :wink:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 18 črc. 2005, 13:53

Milan Zabloudil píše:Mne teda Old Dublin neuchvátil, ale např. KM Choco. flake můžu :) , je to asi opravdu dle chuti každého. :wink:


Vcera jsem Old Dublin dokouril a rozhlizim se po dalsi latakii. Ten Choco Flake je asi ze smokingpipes.com. Je to tak ???
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Nevill » 18 črc. 2005, 15:03

Vojtěch Regazzo píše:
Vcera jsem Old Dublin dokouril a rozhlizim se po dalsi latakii.


Old Dublin mě teda taky nijak zvlášť nenadchnul...ale můžu poskytnout třeba vzorek Dunhill Standard Mixture... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 18 črc. 2005, 15:18

Nevill píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Vcera jsem Old Dublin dokouril a rozhlizim se po dalsi latakii.


Old Dublin mě teda taky nijak zvlášť nenadchnul...ale můžu poskytnout třeba vzorek Dunhill Standard Mixture... :puffy:


Velmi rad ochutnam. Pockam si na toho 8.8. Jestli si dobre pamatuji, tak o tomto tabaku si povidalo vice lidi na pidisrazu ?
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Nevill » 18 črc. 2005, 15:29

Vojtěch Regazzo píše:
Velmi rad ochutnam. Pockam si na toho 8.8. Jestli si dobre pamatuji, tak o tomto tabaku si povidalo vice lidi na pidisrazu ?


Měl ho tam Darkstar a já ho měl taky...a Messin tam měl Early Morning Pipe, ten byl taky docela příjemný... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod pohodář » 03 srp. 2005, 13:25

Milan Zabloudil píše:Mne teda Old Dublin neuchvátil, ale např. KM Choco. flake můžu :) , je to asi opravdu dle chuti každého. :wink:

K latakiim se musí každý dýmkař prokouřit. Začátečník by měl začít s lehkými tabáky jako je Cellini Clasico či MB Original Choice :wink:
Uživatelský avatar
pohodář
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Registrován: 12 srp. 2004, 15:27
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 03 srp. 2005, 13:32

pohodář píše:
Milan Zabloudil píše:Mne teda Old Dublin neuchvátil, ale např. KM Choco. flake můžu :) , je to asi opravdu dle chuti každého. :wink:

K latakiim se musí každý dýmkař prokouřit. Začátečník by měl začít s lehkými tabáky jako je Cellini Clasico či MB Original Choice :wink:


Tak Milan není začátečník a Chocolate flake (jak SG tak HG Bob´s) jsou s latakií (co je to KM ale netuším, tak jsem možná OT)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 03 srp. 2005, 13:35

pohodář píše:
Milan Zabloudil píše:Mne teda Old Dublin neuchvátil, ale např. KM Choco. flake můžu :) , je to asi opravdu dle chuti každého. :wink:

K latakiim se musí každý dýmkař prokouřit. Začátečník by měl začít s lehkými tabáky jako je Cellini Clasico či MB Original Choice :wink:


silnejsi kurak cigaret nebo doutniku muze zacit na cem chce a hlavne by se mel vyhnout tem lehkym :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alfik » 03 srp. 2005, 13:50

Fénix píše:Tak Milan není začátečník a Chocolate flake (jak SG tak HG Bob´s) jsou s latakií (co je to KM ale netuším, tak jsem možná OT)


KM je "Kendal Mayor's Collection"....

http://www.synjeco.ch/pata/taba/jjeo/tab/sgtpic/sgt047.jpg
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 03 srp. 2005, 14:01

Alfik píše:
Fénix píše:Tak Milan není začátečník a Chocolate flake (jak SG tak HG Bob´s) jsou s latakií (co je to KM ale netuším, tak jsem možná OT)


KM je "Kendal Mayor's Collection"....

http://www.synjeco.ch/pata/taba/jjeo/tab/sgtpic/sgt047.jpg


Aha, takže SG, takže latakie.. tak jsem nebyl OT :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 03 srp. 2005, 14:44

Simon píše:silnejsi kurak cigaret nebo doutniku muze zacit na cem chce a hlavne by se mel vyhnout tem lehkym :)


Souhlas . . . vedle vyhnuti se slabym nijakym tabakum jako je Original Choice apod. (ktere by mohly takoveho kuraka odradit asi stejne, jako kdyby si nekurak hned nacpal Nightcap :-) ) tak imho by si spis mel vybirat tabak silnejsi, aby nebyl co se tyce sily zklaman.

Mohu doporucit pro takovy zacatek napr. chutove neutralni a dostatecne silny Peterson Irish Whiskey (zkusenost :-) )
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mycroft » 04 srp. 2005, 11:02

piter píše:...Mohu doporucit pro takovy zacatek napr. chutove neutralni a dostatecne silny Peterson Irish Whiskey (zkusenost :-) )

No nevim, podle mě je pro kuřáka cigaret (nepočítám-li opravdu silný cigarety jako Romeo a Juliet nebo Žitanky) Peterson IW docela dunihlav. Sáhnul bych pro začátek po něčem o stupeň slabším.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod lukas » 04 srp. 2005, 17:46

mycroft píše:
piter píše:...Mohu doporucit pro takovy zacatek napr. chutove neutralni a dostatecne silny Peterson Irish Whiskey (zkusenost :-) )

No nevim, podle mě je pro kuřáka cigaret (nepočítám-li opravdu silný cigarety jako Romeo a Juliet nebo Žitanky) Peterson IW docela dunihlav. Sáhnul bych pro začátek po něčem o stupeň slabším.


Jo ja začínal na Peterson Old Dublin.
Bývalý kuřák cigaret
lukas
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 10 návštevníků