Tabák pro začátečníka - návrhy

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Taurendil » 13 čer. 2005, 23:07

Po tom, ako som ochutnal Early Morning, klido bych ho doporucil, ako latakiu do zaciatku. Je latakiova, chutna a nie prilis tazka. Mnamka.... :D
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 14 čer. 2005, 09:51

Taurendil píše:Po tom, ako som ochutnal Early Morning, klido bych ho doporucil, ako latakiu do zaciatku. Je latakiova, chutna a nie prilis tazka. Mnamka.... :D


to sedi :puffy:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mycroft » 14 čer. 2005, 10:14

Taurendil píše:Po tom, ako som ochutnal Early Morning, klido bych ho doporucil, ako latakiu do zaciatku. Je latakiova, chutna a nie prilis tazka. Mnamka.... :D

MM965 je snad ještě trochu jemnější a přitom plnější. Já začínal s Latakií na něm a nelituju. :)
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Robur » 14 čer. 2005, 10:16

piter píše: ovsem stejne bych jako latakii do zacatku doporucil klasiku jako napr. zeleneho Caledoniana, nebo Savinelli English Mixture, kterou sam zminujes - to je myslim nejlepsi volba :)


když jsme u té klasiky - starý dobrý zelený Caledonian, který už není a nebude - včera jsem zahlíd poslední dvě plechovky ve Valmontu v ostravském Shockingparku, kdyby měl někdo zájem, můžu se tam zastavit.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 14 čer. 2005, 10:18

Kdo tu shání Sobranie, tak ještě nedávno ho měli v tabáku ve Vinohradské tržnici.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Návštěvník » 14 čer. 2005, 11:12

mycroft píše:
Taurendil píše:Po tom, ako som ochutnal Early Morning, klido bych ho doporucil, ako latakiu do zaciatku. Je latakiova, chutna a nie prilis tazka. Mnamka.... :D

MM965 je snad ještě trochu jemnější a přitom plnější. Já začínal s Latakií na něm a nelituju. :)

Také jsem začínal na 965, pak EMP , teď zase 965, ale vrátim se asi k EMP. Pro začátek oba určitě v pohodě - ostatní neznám, ale časem poznám :lol:
Návštěvník
 

Příspěvekod messin » 14 čer. 2005, 12:29

Já jsem začínal s Old Dublin-em(týden jsem s ním zápasil),pak EMP a nakonec jsem zakotvil u Balkan Mixture,kterej mi zatím chutná nejvíc.965 na mě ještě čeká :puffy:
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod Honzk » 14 čer. 2005, 14:48

Včera sem dostal chuť na nějakou jinou latakiovou směs než je Old Dublin, abych si udělal lepší obrázek. Zvolil sem metodu, která by se možná pro člověka, kterej neví co si z toho množství vybrat mohla hodit:

šel sem na www.tabaky.cz a dal si seřadit tabáky podle množství napsanejch recenzí a hned sem viděl, který sou nejoblíbenější. Pak už je jednoduchý si z těch nejlíp ohodnocenejch (co nejvíc recenzí a co nejlepší známka) vybrat co komu vyhovuje, složení, síla, vůně atd atd. Výsledek byl ten, že sem chtěl Night cap (neměli), skončilo to na London Mixture, ale dostal sem 3 vzorky Samuela gawithe - a to Balkan Flake (chutnal výborně) pak Commonwealth mixture, (taky chutnal, přišel mě trochu míň latakiovej, víc oříškovej), a dnes mě čeká ochutnat Squadron Leader a navečer konečně ten London od Dunhilla
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Tabak

Příspěvekod Dalibor » 14 čer. 2005, 20:26

Tak dnes som bol v Bratislave na nákupe v trafike. Včera som písal, že kúpim a vyskúšam niečo s latakie. Kúpil som Petersom Old Dublin a tak som ho vyskúšal. Neoslovil ma. Možno sa k tomuto tabaku niekedy vratim, ale kedy?? :(
Dalibor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Registrován: 03 čer. 2005, 17:19
Bydliště: Myjava SR

Příspěvekod Nevill » 14 čer. 2005, 22:40

Latakii teda zas tak často nekouřím (v hospodě se to většinou moc nedá), ale začínal jsem na Old Dublinu, ten mi moc nesednul a posléze jsem přešel na Dunhill Standard Mixture a ten mi vcelku vyhovuje... Někdy asi vyzkouším ten MM965... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 15 čer. 2005, 12:00

Mel bych jeden osobní dotaz týkající se tabáku s Latakií. Nejsem sice dýmkařský nováček, ale latakii jsem kouřil jen párkrát v životě a naposledy je to tak 5 let. Možná, že uzrál čas a nějakou bych ochutnal. Poradíte mi nějakou Vaší nejoblíbenější směs, kde se latakia nachází ?

Dík
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod messin » 15 čer. 2005, 12:12

Vojtěch Regazzo píše:Kdo tu shání Sobranie, tak ještě nedávno ho měli v tabáku ve Vinohradské tržnici.
už mají jenom Balkan Mixture :?
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod Bohemund » 15 čer. 2005, 12:20

Vojtěch Regazzo píše:Mel bych jeden osobní dotaz týkající se tabáku s Latakií. Nejsem sice dýmkařský nováček, ale latakii jsem kouřil jen párkrát v životě a naposledy je to tak 5 let. Možná, že uzrál čas a nějakou bych ochutnal. Poradíte mi nějakou Vaší nejoblíbenější směs, kde se latakia nachází ?

Dík


Pokud si chceš pochutnat na latakii, tak doporučuju Balkan flake. Pokud chceš s latakií začít(ale přitom chceš opravdickou latakii :) ) tak bych doporučil Old Dublin. Někomu nechutná, ale já myslím, že pro začátek je dobrý. Já na něm taky začínal. :)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod tuton » 15 čer. 2005, 12:25

Vojtěch Regazzo píše:Mel bych jeden osobní dotaz týkající se tabáku s Latakií. Nejsem sice dýmkařský nováček, ale latakii jsem kouřil jen párkrát v životě a naposledy je to tak 5 let. Možná, že uzrál čas a nějakou bych ochutnal. Poradíte mi nějakou Vaší nejoblíbenější směs, kde se latakia nachází ?

Dík


Od dob, co zrusili dovoz London Mixture od Dunhilla, tak stale hledam. Nicmene z kategorie lehcich latakii mohu za sebe doporucit SG Squadron Leader. U Gawithu obecne bys chybu udelat nemel. Stejne budes muset vyzkouset toho vic a najit podle vlastni chuti. Preju Ti, at tech slapnuti vedle neni moc ;-)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 15 čer. 2005, 12:28

tuton píše:
Vojtěch Regazzo píše:Mel bych jeden osobní dotaz týkající se tabáku s Latakií. Nejsem sice dýmkařský nováček, ale latakii jsem kouřil jen párkrát v životě a naposledy je to tak 5 let. Možná, že uzrál čas a nějakou bych ochutnal. Poradíte mi nějakou Vaší nejoblíbenější směs, kde se latakia nachází ?

Dík


Od dob, co zrusili dovoz London Mixture od Dunhilla, tak stale hledam. Nicmene z kategorie lehcich latakii mohu za sebe doporucit SG Squadron Leader. U Gawithu obecne bys chybu udelat nemel. Stejne budes muset vyzkouset toho vic a najit podle vlastni chuti. Preju Ti, at tech slapnuti vedle neni moc ;-)


Já vím, že si budu muset najít ten svůj vyvolený. A ještě jednu věc budu muset udělat. Jestli začnu s latakií, tak si musím vybrat i dýmku, kterou latakii " obětuji ". Děkuji za radu.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Facebook [bot] a 6 návštevníků