Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

kolik otevrenych tabaku

1 - 3
107
31%
3 - 6
115
33%
vice
122
35%
 
Celkem hlasů : 344

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

31 kvě. 2014, 10:40

Vyzkoušel jsem již řadu tabáků, ale již dlouho to mám podobné jako jcp, otevřené 3 tabáky. Jednu V - MB Virginie No1, v poslední době OGS (díky jcp), MG Golden Blend a nějakou Latakii, nejvíce Balkan Mixture, bohužel , její zásoba se krátí. Při mé frekvenci kouření 3-4 dýmky denně mi nestačí vyschnout, takže nepotřebuji dovlhčovat. Občas, k Vánocům, narozeninám, dostanu od příbuzenstva nějaký tabák, většinou něco aromatizovaného, přes moje upozorňování, že těmto nabákům neholduji. Ty většinou skončí přidáním do zbytkové směsi. Při mém důchodu si netroufám je vyhodit.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

31 kvě. 2014, 14:36

Mám to podobně: VA - Dunhill Royal Yacht a MB Club Blend, LA - Dunhill Standard Mixture, Burley - Troost Slices, dál MB Mixture a Davidoff Scottish Mixture takže 6 kusů. I když 6 nejsou 3, ale některých je zbytek.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

12 čer. 2014, 12:55

já mám přes 30 tabáků doma :D mám prostě ráda velký výběr ;-)

jedná se o tabáky do vodnice .. jcp

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

12 čer. 2014, 22:08

Elori píše:já mám přes 30 tabáků doma :D mám prostě ráda velký výběr ;-)

jedná se o tabáky do vodnice .. jcp

TAkže sem viewtopic.php?f=11&t=470&start=240

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

05 pro. 2014, 16:03

no takto: MB 7 seas Gold, Aromatic choice, Navy flake, HH vintage sirian,
Stanislaw- bright irisch coffe
Peterson- Ser.Holmes, Old Dublin,
Savinelli- englisch mix,
Dunhill- Royal Yacht,
Rattrays- Hal o´the Wynd
Samuel Gawith- Full Virginia Flake,Kendal Cream Flake , St. James Flake
:puffy: :ok:

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

06 pro. 2014, 20:07

Mám rozkouřeno pět tabáků.
Peterson - Sherlock Holmes
Peterson - Special reserve 2014
SG Chocolate flake
SG Full Virginia flake
SG Perfection

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

04 zář. 2018, 14:30

Hola děvčata a chlapci,
marně (a nebo blbě) jsem tu hledal podobné téma. Nechci drze a zbytečně zaplevelit forum novým tématem. I když možná by to za samostatný topic a statistiku stálo. Pokud se mýlím, tak se předem (i zadem) omlouvám. :wink:

Občas máme všichni chuť na změnu a sáhnu po něčem novém a jiném. I chutě se časem mění a vyvíjejí.
Někdy je to přechod pozvolný-sáhnu po něčem podobném. Jindy docela krkolomný.

Jste trvale věrni jedné kategorii (britské/skotské/dánské/německé/fuj a podobně)? Jak dlouho kouříte jeden typ tabáku než ho změníte a jak často ho střídáte? Jak dlouho vám po návratu trvá než mu přijdete zase na chuť-než se huba zase usadi?

Osobně mi přechod činí problémy a trvá několik "dýmek" než se huba pořádně chytne na tu změnu a zase cítí do detailu nuance chutí. Čím větší změna je změna a čím menší prodleva tím déle mi to trvá.
Z La na na aromatik to je dost dlouhá doba. Naopak zpět to je hned. Z VaPeru na Latakii nebo na skotské chutě to je také docela rychlé. Opačně o poznání pomalejší.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

06 zář. 2018, 11:03

Na to je tedy (z mého pohledu) těžká odpověď, možná přesně nerozumím, na co se konkrétně ptáš.
Asi používáme trošku jiné pojmy a tak.

Zkusím to takhle:

já (sám pro sebe) nedělím tabáky na latakie, mýdláky etc.
Mám Tabáky, co je mám fakt rád, pak ty oblíbené, a pak ostatní. Ty poslední ochutnám, ale nekouřím.

Na každý oblíbený tabák mám fajfku, na ty Tabáky mám většinou aspoň dvě dýmky (minimálně bentku a rovnou, protože rozdíl je obrovský).
No a kouřím prostě ten tabák, na který mám chuť. Není tam nějaké jendoznačné vodítko. Asi trochu hraje roli počasí, ale není to tak jednoznačné.
Běžně v jednom dni kouřím latakii a mýdlák nebo latakii a aromatik.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

06 zář. 2018, 16:31

Mám to stejně. Až na to, že místo aromatiků kouřím neutrály. Jsou ale dýmkaři, Karel Hingar jim říká konzumenti, kterým stačí tabák jeden :smoke6:
Naposledy upravil mihra dne 06 zář. 2018, 18:41, celkově upraveno 1

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

06 zář. 2018, 18:36

:ok:

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

07 zář. 2018, 06:43

Asi jsem se propracoval mezi konzumenty :D Ale k Tvým dotazům: Mám načaté čtyři tabáky, ale kouřím jeden-dva. Když načnu nový tabák, většinou ho do měsíce dokouřím. Snažím se to tak dělat, abych neřešil dovlhčování. Nerad to střídám, protože si na jiný tabák musím zvykat. Prvních pár dýmek z nové pixly mi trvá, než si zvyknu, naučím se ho nacpávat atd. Když se k nějakému tabáku po čase vrátím, první dýmku jsem většinou zklamný, protože mám moc velká očekávání, ale postupně si to sedne. A nejvíc mi chutná, když mi dochází. Ale ten načatý kouřím, dokud ho nedokouřím. To nevylučuje, že si občas odskočím na burley, aromatik nebo latakii. Třeba teď mi celé léto chutnaly Vapery, tak se jich držím, a ani nehledám změnu.
Naposledy upravil MBO dne 07 zář. 2018, 17:54, celkově upraveno 2

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

07 zář. 2018, 17:30

Taky se pomalu řadím se svými pěti načatými tabáky mezi konzumenty. Tedy - nepočítám MB Club blend, toho mi zbývá tak na jednu malou fajfku a ten by byl šestý.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

09 čer. 2020, 19:34

:smoke5: Ve všední den zvládnu večer zpravidla dvě dýmky - jednu Virginii (OG, či Hal, mají oba své dýmky). A s počínající tmou aromatik (PCC, či DLM, taky zatím se svými dýmkami). V této dvojici je mi to zatím jedno, i když mi PCC zatím chutná víc, než pro mne přespříliš vanilkový DLM. Tedy čtyři rozdělané piksly.
:smoke2: Zbývající dvojici dýmek mám na mýdla a Latakie, ale tam zatím jen tápu (tedy spíše neúspěšně testuji). Momentálně zde mám v testech vzorky R&M Flake, Choco Flake a Louisiana Flake, ale asi mi k nim huba ještě nedorostla.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

10 čer. 2020, 21:30

Já pořád ta sedm určitě a teď jsem se pustil ještě do latakií.no musím víc kuřit

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

18 čer. 2020, 09:25

U mě se to pohybuje mezi 2-8 otevřenými tabáky.
Nejdřív jsem si říkal maximálně dva otevřené pak čtyři otevřené...
Momentálně se to pokouším udržet na 6, ale člověk vždycky dostane chuť na něco co zrovna nemá otevřené. :smoke5:
A pak se to vyhoupne i na 8. :lol:
Odeslat odpověď