Zvlhčování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Plachtař » 16 čer. 2017, 10:17

Zdravím, právě zkouším tohle https://www.etrafika.cz/clanek/9/jak_zv ... uchy_tabak . Zatím jsem si jen opařil ruku, tak doufám ve šmakózní výsledek.
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Juri » 17 čer. 2017, 00:57

pánové, je potřeba důkladně prostudovat zdejší info viz např. viewtopic.php?f=2&t=3158&hilit=sklenice&start=210#p329622, je to stále dokola....stěžejní je tabák nenechat dojít do stavu potřeby dovlhčení, zásadní je uskladnění...už to tady bylo snad tisíckrát... osobně přestávám chápat to, že vůbec někdo tabák dovlhčuje...možná tak nějaké mumie vzniklé nestandardnímy postupy atd....
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Plachtař » 17 čer. 2017, 09:49

Juri píše:pánové, je potřeba důkladně prostudovat zdejší info viz např. viewtopic.php?f=2&t=3158&hilit=sklenice&start=210#p329622, je to stále dokola....stěžejní je tabák nenechat dojít do stavu potřeby dovlhčení, zásadní je uskladnění...už to tady bylo snad tisíckrát... osobně přestávám chápat to, že vůbec někdo tabák dovlhčuje...možná tak nějaké mumie vzniklé nestandardnímy postupy atd....

:offtopic1: Ano jen si o mě myslete, že jsem de*il a nevím jak skladovat tabák. Ale schválně, kdyby Vám Vaše drahá polovička chtěla udělat radost a koupila Vám Váš oblíbený tabák, který by po otevření (ač je z roku 2016, má S na kolku) byl sušší (i přesto, že to byla plechovka), nebo jak Vy píšete mumie, tak jí řeknete, že je hloupá a pošlete ho do koše, nebo se ho budete snažit dovlhčit?!?
Nebo je to jak Vy píšete nestandartní, že Vám někdo daruje tabák? Asi mám dobré přátele a partnerku...
Vedu dětské kroužky a tam se snažím děti učit tomu, aby než něco začnou kritizovat, tak se na to řádně podívali z obou stran, zda-li by to zvládly lépe. A pokud ne, tak ať šoupají nohama.
Přeju krásný víkend :smoke1: :offtopic1:
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Plachtař » 17 čer. 2017, 09:53

Btw.: Ten sáček se neosvědčil, mám ruku namazanou pantenolem a prd z toho. Takže pomocí 2 misek a talíře, počkat si do rána a dneska už je na svém!
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Tapinek » 17 čer. 2017, 12:59

Lock & Lock doza a špetka převařené vody (já ji točím rovnou z vodovodu). A je klid... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod klasik51 » 24 čer. 2017, 08:16

Já se s tim moc nepatlám. I s nově otevřeným tabákem, když neni ve formě. Přesypu do skleněné dózy, párkrát do ní dýchnu
a zavřu. Když jdu okolo, udělám to zase, né pokaždé. A protřepu. Po týdnu je v cajku, potom už jenom udržovačka,
sem tam dýchnout. :wink: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod basa333 » 24 čer. 2017, 09:40

ale ne po ránu viď, když máš v sobě ten tvůj životabudič.... :gasmask: :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Baskervil » 24 čer. 2017, 09:49

Zdendo, a zkusil jsi do toho kýchnout?
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod ttygr » 22 srp. 2017, 22:01

:naughty: Náhodou se musím pana Klasika zastat, co jde dovnitř, má jít i ven, takže když z tabáku taháte teplej luft, nějak ho do něj musíte i dostat, ne?
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Baskervil » 23 srp. 2017, 08:34

ttygr píše::naughty: Náhodou se musím pana Klasika zastat, co jde dovnitř, má jít i ven, takže když z tabáku taháte teplej luft, nějak ho do něj musíte i dostat, ne?

No, on teplej luft jde z těla více cestami. :smoke1:
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod pitrson » 23 srp. 2017, 12:52

Uz davno do tabaku pridavam jen vodu. Cokoli jineho zavleka plisne a odebira z tabaku aroma. Proste nakapu strikackou na tabak trochu destilky, co mam do humiku, zavru ho a necham 1-2 tydny odlezet. Mnozstvi mam tak nejak v oku. Ale min je lip nez moc :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Baskervil » 23 srp. 2017, 17:17

Také používám destilku ve stříkačce.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Natovr » 12 říj. 2017, 21:22

Tak já balím plechovky co zrovna nekouřím do navlhčené potravinové fólie.
Jednou za čas odmotám a znovu navlhčím :smoke1:
Uživatelský avatar
Natovr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Věk: 27
Registrován: 24 zář. 2017, 18:57
Bydliště: Stříbro

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Ferd » 10 kvě. 2018, 22:41

Abych parafrázoval jedno přísloví, nechci zbytečně přilévat vodu do humidoru, ale s těmi plísněmi bych nebyl tak úzkoprsý. Ještě jsem neviděl tabák napadený plísní. A že jsem jich už viděl-i když jsem ještě kuřácké ucho co dýmá teprvá 30 let. Nikdy jsem ovoce, zeleninu, maso ani uzeniny do tabáků nedával. Ale ani jsem nepoužíval na vlhčení destliku. Ona ta fermentace má sama o sobě slušné konzervační účinky. A vypěstovat na ní plíseň není zas tak jednoduché. Ten bílý povlak považovaný za plíseň jsou zkrystalizované cukry. A z druhé strany-ona pitná voda není žádný výrazný bakterionosič. Pokud jí nemáte ze studny hned vedle žumpy. Na tabáku těch a ve vzduchu je těch bakterií mnohonásobně víc. Kohoutkové vody není potřeba se bát. Ale ještě lepší je whisky :smile:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Tapinek » 11 kvě. 2018, 09:27

...jenze (alespon ja) do tabaku hrabu rukou umolousanou (rozhodne si nebeham pred nacpanim umyvat ruce) a po nacpani nepouzite zbytky smetu ze stolu zpet do krabicky (a stul taky predem nedrhnu Savem). A anzto mam nacatych +- kolem 15ti tabaku, tak mi nejakou dobu trva, nez je spotrebuju (ty mene oblibene mam nacate nekolik let, takze jsou cas od casu potreba kapanek ozivit kohoutkovou vodou). A taky se mi (nastesti zatim jen jednou) na tabaku objevily krasne dlouhe bile chumacky (zadne krystalky)... :-/ Sasa Flemingu by jasal. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků