Zvlhčování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod jcp » 03 úno. 2016, 01:00

nevíte to - nevadí, strejda gůgl poradí
http://pipesmagazine.com/blog/put-that- ... -moisture/
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Tapinek » 03 úno. 2016, 11:00

Ja bych rekl, ze to IMHO zalezi tabak od tabaku,chuti a zpusobu spopelnovani... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod jcp » 03 úno. 2016, 12:29

JJ, některý tabáky mi konvenujou vlhčí, jiný zase sušší (bráno ovšem "vokometricky")
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Vejr » 18 úno. 2016, 14:10

mám takovej začátečnickej dotaz - mám rozkouřeno víc tabáků a některé mi stačily hodně vyschnout. A teď co s tím - okamžitě dovlhčit a snažit se o co nejdokonalejší uskladnění nebo je nechat suché a dovlhčit až když na ně dostanu chuť ?
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Fire Frog » 18 úno. 2016, 14:53

Určitě dovlhčovat co nejdřív a najít si svůj bezpečný způsob uložení, aby tolik nevysychaly. Čím více tabáky vyschnou, většinou tím více trpí při dalším dovlhčování.
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod littlebull » 18 úno. 2016, 20:11

... a tím víc jim utíká aroma, a nemyslím tím jen aromatiky.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod OldToby » 02 bře. 2016, 16:03

Zkouším teď metodu, co jsem viděl na youtubu, akorát s menší změnou. Do vrchnáku se vloží ubrousek nasátý vodou a celý se to vloží do lahve s tabákem (vrchnák logicky aby se zamezil přímý kontakt)
Výměna vlhkosti má proběhnout v řádu dní, ale já jsem místo vody použil kapku whiskey. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Říkám, si že by se mohla přenést i trochu aroma do tabáku, ale to asi potrvá déle tudíž nechci předčasně nádobu otevírat a kontrolovat aby mi výpary nezdrhli do pryč :D Názory/zkušenosti? Díky
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Plachtař » 02 bře. 2016, 16:35

Jak jsem psal, ideální je uchovávat tabák v sáčku se zipem. Dokonce jsem to viděl i u mého oblíbeného vlogera zde:

Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Vejr » 03 bře. 2016, 04:59

Dělal jsem to obráceně, tj že jsem celou pixlu strčil do zip sáčku a moc to nepomohlo. To jsem měl krabičky od SG stažený gumičkama. Za 3 měsíce jsem měl tabák na troud. V paneláku je holt suchej vzduch.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Alter Egon » 03 bře. 2016, 08:03

OldToby píše:Výměna vlhkosti má proběhnout v řádu dní, ale já jsem místo vody použil kapku whiskey. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Říkám, si že by se mohla přenést i trochu aroma do tabáku, ale to asi potrvá déle tudíž nechci předčasně nádobu otevírat a kontrolovat aby mi výpary nezdrhli do pryč :D Názory/zkušenosti? Díky


Myslím, že když přidáš kapku whisky na ubrousek, že se toho s tabákem z hlediska jeho aroma moc nestane, spíš nic, v chute to nepocítíš vůbec.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Bob76 » 03 bře. 2016, 08:32

Myslím,že Scalex psal,že alkohol ano,ale naředěný s vodou 1:1 ,alkohol koncentrovaný vysušuje tabák .I tak dávkovat do tabáku rozumně po kapkách,promíchat a nechat uležet.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Plachtař » 03 bře. 2016, 09:04

To je pravda, že líh vysušuje. Když jsem se jím omylem polil (nehoda v laborce :roll: ), tak mi na postiženém místě vyschla kůže a sloupala se. I když je to taky tím, že líh odmašťuje... Ale je pravda, že čistou whisky, bych tam asi nelil. Já mam dobré zkušennosti s destilkou. Kolega mi v pátek říkal, že dostal od kamaráda nějakou 100g piksličku aromatiku, že ho načal a nechutnal mu, tak ho dal právě kolegovy. Ten silný aromatikář si ho s nadšením vzal, "oživil" ho pomocí páry, která se tam dostale při vaření ve vodní lázni. Při popisu toho procesu jsem si vybavoval scény odehrávající se v alchymistické dílně z pohády Cířařův pekař a Pekařův císař :lol: Pro mě je destilka nejsnažší varianta a myslím, že asi nejlepší.
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod OldToby » 03 bře. 2016, 11:25

Tabák přímý kontakt s alkoholem nemá jenom s tím, co se vypaří do sklenice. Navíc nejde o líh ale o konzumní produkt který už tak má koncentraci 40%. Taky si nemyslím, že to s chutí něco moc udělá, ale chtěl jsem to zkusit. Nenapsal jsem, že jde o Straight Virginii, konkrétně Scottish autumn. Byla by škoda ho zničit nezdařilým pokusem, ale už ho tam moc není tak jsem si řek že to bude kdyžtak oběť bohům poznání :D Snad by to mělo být v pohodě, Jednak listí jenom začínalo být seschlí ale není to zatím kritický, za druhé použil jsem jenom pár kapek do obrousku velikosti 2x2 cm.

Ještě k té chemii, alkohol odmašťuje, pač se v něm olej rozpouští, no a právě si myslím, že by to něco mohlo udělat s olejema co jsou přirozeně v listí. Možná právě promíchání s aromou whiskey? Nedokážu odhadnout, jak to dopadne, tak asi za pár týdnu poreferuji o výsledcích experimentu.
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod muf » 03 bře. 2016, 11:41

Do tabáku dest.vodu a do sebe alkohol :mryellow:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod jcp » 03 bře. 2016, 13:43

.. JJ, tuhle zásadu dodržuju taky :D
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků