Zvlhčování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod basa333 » 14 kvě. 2021, 10:15

k ničemu tě neponoukám, ale sherlock tě rozhodně neporazí. je to takový lehce aromatizovaný naturál. neurazí ani nenadchne, ale je tu pár jedinců, kteří na něm ujíždějí. já úplně ne. byl lepší déle uleželý, to se ta aromatizace trochu vytratila.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Pepřek » 14 kvě. 2021, 10:38

No odkouřím si něco ze svých archívů, ať se mi to trochu pročistí a pustím se do něj. Mám na něho vyhrazenou hezkou Hodulovku :puffy:

Jistá výhoda "znovu-začátečníka" je, že má člověk tak nějak všechno co potřebuje a ví co s tím :joy:
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Petr.S » 10 srp. 2021, 09:15

Rád bych se zeptal, jestli se dá nějak všeobecně říci nebo jestli má někdo odzkoušeno, jak dlouho mi vydrží otevřený SG Black Forest v originál netěsnící krabičce? Jelikož mám ještě rozdělané dva Petersony a Old gowrii, tak nevím jak dlouho mi bude trvat to vykouřit. Ty kulaté krabičky mi přijdou celkem v pohodě.
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod proger » 10 srp. 2021, 09:54

Jak dlouho vydrží netuším. Záleží na vlhkosti tabáku i vlhkosti místnosti. Ale zkus koupit igelit. sáček na zavírání (normálně k dostání v papírnictví) a do něj pak ten tabák zavřít. Na delší dobu skladování otevřeného tabáku je nejlepší uzavíratelná sklenice s těsnící gumou.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod basa333 » 10 srp. 2021, 09:57

to záleží hlavně na tvé frekvenci kouření. pokud kouříš jednu dýmku denně, tedy se k tomuto tabáku dostaneš v nejlepším případě 2x za týden, vykouříš jej při normálním nacpávání cca za nějakých 8 - 10 týdnů. pokud upřednostňuješ jiné a dostaneš se k němu jen občas, budeš muset asi trochu dovlhčit nebo přesypat do jiné krabky.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Petr.S » 10 srp. 2021, 10:14

Vzhledem k tomu, že střídám teď čtyři tabáky a ta intenzita kouření je tak někde mezi jedenkrát denně až ob den, tak bude opravdu asi nejlepší uložit je do uzavíratelných dóz. Dělá to tak stejně valná většina dýmkařů, jelikož je to asi opravdu odzkoušeno. Jen mi tento způsob přijde trochu obtížnější pro časté přepravování. Přece jen ty sklenice jsou hůře skladné než originální balení. Ale budu se s tím muset smířit. :smile:
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod basa333 » 10 srp. 2021, 11:45

co blázníš, stačí dobrý sáček uvnitř v krabce. tedy alespoň dle mých zkušeností. no a v nejhorším dovlhčíš v krabce.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Petr.S » 10 srp. 2021, 12:41

Jo tak, jsem si to musel přečíst vše ještě jednou, abych to pochopil. :D Jasný, obsah krabičky dát do uzavíratelného sáčku a ten zpět do krabičky, tak to jo. Jsem tam někde četl, že celou krabičku dát do sáčku, to by ale taky mohlo být řešení na přechodnou dobu, než se vykouří ne? Nebo celá krabička je hloupost? :think:
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Ferd » 10 srp. 2021, 12:44

Petr.S píše:Vzhledem k tomu, že střídám teď čtyři tabáky....

Jednu dobu jsem to měl podobně. Zůstal jsem nakonec u krabiček a sáčků/tobolek. Sklenice jsou hůř skladné a neměl bych to po ruce. Nemívám s krabičkami problém. Když už opravdu hrozí dlouhé skladování, dám do krabičky navlhčený papírový kapesník v propíchaném alobalu. Teď jsem zkusil nalepit na víčko navlhčenou filcovou podložku pod židli (k dostání v každém Hambajsu/Bauhachu..) Ten alobal je ale lepší, protože zabírá větší plochuh a nelepí se na něj tabák.
Origo balení (pytle 05-1kg nebo větší plechovky) přesypu podle potřeby do menší krabičky na běžnou spotřebu.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod basa333 » 10 srp. 2021, 13:00

Petr.S píše:... Jasný, obsah krabičky dát do uzavíratelného sáčku a ten zpět do krabičky, tak to jo... :think:


přesně tak
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků