Zvlhčování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Qido » 29 bře. 2005, 12:29

To Twineryy: mně se to zatim nestalo, ale dík za varování. Asi tu šlupku vyndám a příště zkusim Bromdenovo metodu.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod forgi » 29 bře. 2005, 12:32

Dnes som skúsil DT, čo som dostal pred vianocami v tobolke úplne vysušený. Navhlčil som ho a skúšal asi po dvoch dňoch a stál úplne za ho...o. Nechal som ho teda uležať tri mesiace v sklenenej nádobe. Je síce o niečo lepší ale stále to má ďaleko do tabaku z plechovky.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bromden » 29 bře. 2005, 12:36

Simon píše:mockovals pri koureni ze?

Při zvlhčování mrkví (bez odležení) fest, teď caledonian vlhčenej vzduchem bez problémů, suše, až ke konci trochu zamočkoval (a to jsem ho přetáhl :roll: ) .
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 29 bře. 2005, 13:12

bromden píše:No, zkoušel jsem vše, a právěže se mi u metod mrkev/střep/kapesník nelíbila jedna vlastnost - zvlhčuje se v podstatě kontaktně (vodou), a tabák se musí jednak míchat, jednak nechat nejméně čtrnáct dní odležet, aby se vlhkost vyrovnala (nebo co), aby tabák chutnal. Zatímco "miskovou metodou" se zvlhčuje jako v humidoru vodní párou (přesněji asi "vlhkým vzduchem"), což funguje v celém objemu tabáku. Takto zvlhčený Caledonian-flake jsem kouřil po půl dni a byl úplně OK.
Zkuste :wink:
Vlhkost vzduchu lze regulovat jednoduše teplotou, ve které celé toto "zařízení" necháte stát.


Já dávám střep na ten papír, v kterým je tabák v plechovce zabalenej, takže žádnej kontakt s tabákem není. Na tu miskovou metodu jsem línej, to je moc práce (ale věřim, že to funguje dobře). Já tam radši vrazim střep a v klidu na tabák zapomenu. Když ho chci kouřit, tak už je vlhkej akorát :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod piter » 29 bře. 2005, 14:26

mi se nechce moc experimentovat co se tyce zvlhcovani, pouzivam piskot z etrafiky a jsem spokojeny :)

ale jinak Bromdenuv napad zni logicky a zajimave - ale nechtelo by se mi nejak manipulovat s tabakem, presypavat atd :oops:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 29 bře. 2005, 15:05

piter píše:mi se nechce moc experimentovat co se tyce zvlhcovani, pouzivam piskot z etrafiky a jsem spokojeny :)


Už se asi opakuju, ale ten piškot ... :roll:
Je fajn když se používá v jednom tabáku na průběžné dovlhčování, jinak ale na kapesník nemá. Chytá barvu. Chytá vůni. Saje málo vody. Nebezpečí plísně.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod harel » 29 bře. 2005, 19:00

Fénix píše:
piter píše:mi se nechce moc experimentovat co se tyce zvlhcovani, pouzivam piskot z etrafiky a jsem spokojeny :)


Už se asi opakuju, ale ten piškot ... :roll:
Je fajn když se používá v jednom tabáku na průběžné dovlhčování, jinak ale na kapesník nemá. Chytá barvu. Chytá vůni. Saje málo vody. Nebezpečí plísně.

Tabak nevlhčím, tabak fajčím :D a keď už vlhčím tak v dóze, ktorá má vo vrchnáku malú špongiu , ktorú poriadne navlhčím a nechám tabak minimálne 1 mesiac v tomto prostredí, a niekedy aj nie, niekedy tabak vyhodím, lebo vždy vlhčím iba tabaky kt. mi nechutia, lebo tie čo mi chutia vyfajčím vždy skôr ako stihnú vyschnúť. Och tá logika je úžasná vec.... :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Sherlock Holmes » 29 bře. 2005, 19:44

Dovoluji si upozornit na příspěvek v sekci "O VŠEM MOŽNÉM" ze dne 9.3.2005 "USKLADNĚNÍ TABÁKU".
Děkuji.
Sherlock Holmes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 15 úno. 2005, 09:14
Bydliště: Ústí nad Labem,Paří_ská 12

Příspěvekod harel » 29 bře. 2005, 19:47

Sherlock Holmes píše:Dovoluji si upozornit na příspěvek v sekci "O VŠEM MOŽNÉM" ze dne 9.3.2005 "USKLADNĚNÍ TABÁKU".
Děkuji.

ingrediencie ako whisky a rum by som na tento účel asi nepoužíval :cry: , no je to na zváženie ...
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Nick » 29 bře. 2005, 19:48

Miskova metoda zni dobre/takze kdybych mel vetsi mnozstvi sucheho tabaku tak urcite tohle/.Jinak pouzivam strep.Saje vuni?-kup nebo si nech udelat vic a rozlisuj kam ktery davas.Je pravda ze se strepem se tabaku musi nechat delsi cas na zotaveni-14dni.Ale jinak je to ok
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod POGO » 29 bře. 2005, 20:46

Používám keramický piškoty.Ty mi vyhovují nejvíce. :wink: Tabák jimi jen přivlhčuji,nikdy ho nenechám vyschnout úplně.Pak mu stačí kratší čas na odležení.Bromdenova metoda se mi dost líbí na opravdový mrtvoly.Tam si práci s přesypáváním prostě musíš dát.
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Fénix » 29 bře. 2005, 21:54

Nick píše:Jinak pouzivam strep.Saje vuni?-kup nebo si nech udelat vic a rozlisuj kam ktery davas.Je pravda ze se strepem se tabaku musi nechat delsi cas na zotaveni-14dni.Ale jinak je to ok


Tak to já vím že by to šlo, ale nemám důvod, když mi kapesník odvede stejnou nebo lepší práci.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mates » 29 bře. 2005, 23:17

bigdragon píše:já teď uschovávám tabák v zavařovacích sklenicích se šroubovacím víčkem a občas do nich prostě dýchnu aby se orosily stěny :oops:


A jak to dopadá?Já mám nějakou sklenici od chemikálií s vybraným víčkem zespodu, do spodní dutiny víčka zastrčím vatu trochu namočenou, aby nekapala voda do tabáku a průměrně přes noc je tabák provozuschopný.To píši pro ty, kteřá mají podobnou sklenici doma a chtěli by ji vyhodit, tak ať to nedělají 8)
mates
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno. 2005, 23:25
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 30 bře. 2005, 05:12

dělám to teprve chvilku, ale zatím si nestěžuju ani já ani tabák :)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Eyeless » 31 bře. 2005, 18:51

Qido píše:Já, abych taky jednou promluvil normálně, používám starou dobrou šlupku z jabka, když není, tak z pomeranče. Celkem to funguje.

Dá se takto tabák doupravit? Např. Ovonět?
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


cron