Zvlhčování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Šimi » 19 kvě. 2005, 21:19

Taurendil píše:Ta metoda je fakt suprova (Diky Bromdene :D ). Len ten tabak treba pri taktomto zvlhcovanie kontrolovat a nenechat ho tam prilis dlho, pac sa moze stat, ze sa napije hodne (odskusane :roll: ).


To musím potvrdit :lol: . Celliny budu muset nechat trochu přeschnout, ale nejdřív ho nechám z týden pěkně uležet.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Morten.W » 20 kvě. 2005, 10:35

Brodmenova metoda je vazne super. Aplikoval som ju uz 2 x s uspechom. A je to naviac uplne jednoduche :) .
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 49
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod Fénix » 20 kvě. 2005, 10:39

Morten.W píše:Brodmenova metoda je vazne super. Aplikoval som ju uz 2 x s uspechom. A je to naviac uplne jednoduche :) .


Já teda mám radost že se bromden proslavil, ale mně stejně pořád připadá snazší tam vrznout ten kapesník :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Graveir » 20 kvě. 2005, 12:07

Uznavam, ze metoda ala bromden je lakava...zkousel jsem jiz leccos, jakozto i metodu nastrikani destilky postrikovacem do jiz absolutne sucheho tabaku, jeho zavreni v sacku a vlozeni do mikrovlne trouby na 5 vterin pri 700w. Pote se jen necha schladnout a je mozno nacpat...je to jen o odhadu nutnem k nadavkovani vody. Ale uznavam, je to brutus a zkousel jsem to jen jednou.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Nevill » 20 kvě. 2005, 12:11

Graveir píše:Uznavam, ze metoda ala bromden je lakava...zkousel jsem jiz leccos, jakozto i metodu nastrikani destilky postrikovacem do jiz absolutne sucheho tabaku, jeho zavreni v sacku a vlozeni do mikrovlne trouby na 5 vterin pri 700w. Pote se jen necha schladnout a je mozno nacpat...je to jen o odhadu nutnem k nadavkovani vody. Ale uznavam, je to brutus a zkousel jsem to jen jednou.


to zní teda fakt drsně... :smoke6:

btw. napadlo mě, zda by se třeba za použití Bromdenovy metody dalo třeba ten tabák trochu aromatizovat...že by se třeba do té misky nalila místo vody např. horká káva... mám doma skoro plný pytlík MB VNo.1, tak to asi příležitostně vyzkouším... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod LUBO » 20 kvě. 2005, 12:17

to aromatizovanie si viem celkom dobre predstavit.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Milos Cerman » 20 kvě. 2005, 19:46

Fénix píše:Já teda mám radost že se bromden proslavil, ale mně stejně pořád připadá snazší tam vrznout ten kapesník :lol:


Naprosto souhlasím, kouření dýmky není o pospíchání. Když má někdo na tabák tolik času, aš u vyschne, mohl by chvíli počkat, nežli nabere vodu zpět :!: :pipe1: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Morten.W » 20 kvě. 2005, 20:21

Praveze ta tanierova metoda sa mi zda lepsia, co sa tyka rovnomerneho zvlhcenia tabaku. Pri kapesniku mam pocit, ze viac vlhkosti naberie ten tabak co ma kontakt s tym vlhkym kapesnikom a bude to skratka take nerovnomerne zvlhcenie. A naviac, u tanierov, je vacsia moznost kontroli. Tolko moj nazor.
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 49
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod dix » 20 kvě. 2005, 20:45

ja dosahujem rovnomernost ked zvlcujem vo vzduchotesnom skle spongiou namocenou v prevarenej vode /podotykam ze spongia je zaseknuta v uzavere takze sa nedotyka tabaku/ ze ho par krat za den vysypem na cisty papier ..premiesam a znovu vsypem.Pri mojej obludnej lenivosti mi to takto vyhovuje... :)
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Nick » 21 kvě. 2005, 04:25

Morten.W píše:Praveze ta tanierova metoda sa mi zda lepsia, co sa tyka rovnomerneho zvlhcenia tabaku. Pri kapesniku mam pocit, ze viac vlhkosti naberie ten tabak co ma kontakt s tym vlhkym kapesnikom a bude to skratka take nerovnomerne zvlhcenie. A naviac, u tanierov, je vacsia moznost kontroli. Tolko moj nazor.

.....a jestli muzu tak se pod to taky podepisu. :)
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod LUBO » 23 kvě. 2005, 09:14

ja sice zvlhcujem tabak keramickymi kolieskami tak, ze ho zarolujem do tobolky, pricom tobolku raz prehnem aj s tabakom, potom vlozim to keramicke koliesko, tym sa nedotyka tabaku a potom to zrolujem, dam do sacku a gumickou zaistim, aby sa nerozroloval, ale Bromdenova metoda sa mi javi ako to najlepsie, co sa da urobit. pokial ovsem ta voda neodobera aromu z tabaku, to neviem posudit.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Šimi » 23 kvě. 2005, 12:56

LUBO píše:.... pokial ovsem ta voda neodobera aromu z tabaku, to neviem posudit.


Posledně jsem vlhčél zásobičku Celliny a voda trochu načichla. Tabák mi ale připadal v pohodě. Jeho aroma se zvlhčením posílilo, takže těžko říct, jestli metoda aroma ubírá či ne.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nuvolari » 02 čer. 2005, 20:27

Tak jsem otestoval Bromdenovu metodu na HD Red Kirsbery Wine a na MB VC LC. Výsledek (Za stejnou dobu, tedy přes noc, předtím zhruba stejně vyschlé):

MB paráda, úplně akorát
HD - takový divný, mi přišlo jak kdyby se část zvlhčila a část ne, prostě ve vlhým tabáku suchý praskající částečky.
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Nevill » 02 čer. 2005, 21:17

Nuvolari: a promíchal jsi to během zvhlčování...?
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Darkstar » 03 čer. 2005, 10:35

Fénix píše:Já praktikuji nechráněný styk :twisted: tabáku s nacucaným papírovým kapesníkem.
Zatím bez nehod :wink:


Wau ! Super, ja to delavam taky tak a aspon nemam pocit, ze to delam blbe :) ja to tu ani nechtel radeji prezentovat, ted uz vsak muzu v pohode. Kapesnicek hodne vyzdimam a roztahnu po stene tobolky. Funguje to dobre, ale blbe se odhaduje cas zvlhcovani, jednou jsem to tam zapomel a pak jsem tabak tyden susil :D
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků