Zvlhčování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Eyeless » 31 bře. 2005, 18:55

No nemyslím starou šlupkou, ale něco víc experimentu hodnějšího.
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Michal Hubacz » 01 dub. 2005, 09:32

Fénix píše:
piter píše:mi se nechce moc experimentovat co se tyce zvlhcovani, pouzivam piskot z etrafiky a jsem spokojeny :)


Už se asi opakuju, ale ten piškot ... :roll:
Je fajn když se používá v jednom tabáku na průběžné dovlhčování, jinak ale na kapesník nemá. Chytá barvu. Chytá vůni. Saje málo vody. Nebezpečí plísně.


Pokud necháš cokoliv z toho co tu padlo ve vlhku a zapomeneš to tam tak ti to splesniví., nedejbože to splesniví i s tabákem. Piškot nasaje vodu dovnitř a zvenku je suchý - pokud ho dobře navlhčíš, zatím jsem se nesetkal s papírovým kapesníkem, který by nasál vodu a byl suchý. A pokud ten kapesník vlhčíš málo aby nebyl prosátý vodou pak netuším proč u piškotu argumetuješ malým sátím vody....:))) A jak je známo když přijde tabák do styku s vodou tak hrozí vznik plísně.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Fénix » 01 dub. 2005, 09:54

Michal Hubacz píše:
Fénix píše:
piter píše:mi se nechce moc experimentovat co se tyce zvlhcovani, pouzivam piskot z etrafiky a jsem spokojeny :)


Už se asi opakuju, ale ten piškot ... :roll:
Je fajn když se používá v jednom tabáku na průběžné dovlhčování, jinak ale na kapesník nemá. Chytá barvu. Chytá vůni. Saje málo vody. Nebezpečí plísně.


Pokud necháš cokoliv z toho co tu padlo ve vlhku a zapomeneš to tam tak ti to splesniví., nedejbože to splesniví i s tabákem. Piškot nasaje vodu dovnitř a zvenku je suchý - pokud ho dobře navlhčíš, zatím jsem se nesetkal s papírovým kapesníkem, který by nasál vodu a byl suchý. A pokud ten kapesník vlhčíš málo aby nebyl prosátý vodou pak netuším proč u piškotu argumetuješ malým sátím vody....:))) A jak je známo když přijde tabák do styku s vodou tak hrozí vznik plísně.


Chápu že ti je piškot blízký :) ale hovořím z vlastní zkušenosti. No a kapesník, když ho ustřihneš 1/4, namočíš do převařené vody, lehce vyždímneš a vrazíš do tabáku, tak ho za den dva vytáhneš suchý, tabák je zvlhčený a kapesník letí do koše a to ti z něj ještě zbývají 3/4 na další zvlhčování.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Michal Hubacz » 01 dub. 2005, 10:22

Fénix píše:
Michal Hubacz píše:
Fénix píše:
piter píše:mi se nechce moc experimentovat co se tyce zvlhcovani, pouzivam piskot z etrafiky a jsem spokojeny :)


Už se asi opakuju, ale ten piškot ... :roll:
Je fajn když se používá v jednom tabáku na průběžné dovlhčování, jinak ale na kapesník nemá. Chytá barvu. Chytá vůni. Saje málo vody. Nebezpečí plísně.


Pokud necháš cokoliv z toho co tu padlo ve vlhku a zapomeneš to tam tak ti to splesniví., nedejbože to splesniví i s tabákem. Piškot nasaje vodu dovnitř a zvenku je suchý - pokud ho dobře navlhčíš, zatím jsem se nesetkal s papírovým kapesníkem, který by nasál vodu a byl suchý. A pokud ten kapesník vlhčíš málo aby nebyl prosátý vodou pak netuším proč u piškotu argumetuješ malým sátím vody....:))) A jak je známo když přijde tabák do styku s vodou tak hrozí vznik plísně.


Chápu že ti je piškot blízký :) ale hovořím z vlastní zkušenosti. No a kapesník, když ho ustřihneš 1/4, namočíš do převařené vody, lehce vyždímneš a vrazíš do tabáku, tak ho za den dva vytáhneš suchý, tabák je zvlhčený a kapesník letí do koše a to ti z něj ještě zbývají 3/4 na další zvlhčování.


To samé je i u piškotu:))) Navíc ho můžeš namáčet jak často chceš.:))) Je úplně jedno jestli je to piškot, nebo vhodný kus střepu......jde o funkčnost a ta je u piškotu při dodržení základních pravidel používaní zajištěna. Mám na mysli pravidla, která má každé zvlhčovadlo vložené do útrob tabáku...
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Nick » 01 dub. 2005, 11:18

Piskot me prijde lepsi.Lip se s nim manipuluje a je "estetictejsi".Nevim jestli na etrafice ma piskot nekterou stranu glazurovanou,ja si nechal od holky co chodi do keramiky udelat piskoty ktere jsou z jedne strany glazurovane/ta se po vyjmuti z vody otre/a tou se poklada na tabak.Paj jen papir a vicko.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Taurendil » 01 dub. 2005, 13:36

bromden píše:Tak jsem o víkendu s úspěchem vyzkoušel zde dosud nepopisovaný způsob zvlhčení tabáku.


Vyskusal som a chvalim, bez problemov a bez chyby... :D :idea: K+
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 01 dub. 2005, 13:54

Eyeless píše:
Qido píše:Já, abych taky jednou promluvil normálně, používám starou dobrou šlupku z jabka, když není, tak z pomeranče. Celkem to funguje.

Dá se takto tabák doupravit? Např. Ovonět?


No to si piš. Já jsem si ho takhle nechtěně "upravil" :lol: . Ale letěl do koše, protože tabák s příchutí šlupky kouřit nemusim. Zlatej piškot :twisted: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Michal Hubacz » 02 dub. 2005, 10:05

Nick píše:Piskot me prijde lepsi.Lip se s nim manipuluje a je "estetictejsi".Nevim jestli na etrafice ma piskot nekterou stranu glazurovanou,ja si nechal od holky co chodi do keramiky udelat piskoty ktere jsou z jedne strany glazurovane/ta se po vyjmuti z vody otre/a tou se poklada na tabak.Paj jen papir a vicko.


Piskoty na etrafice nemaji glazuru. Keramika se vypaluje s glazurou dvakrat, takze jednou bez glazury, pak se nanese glazura a pak se vypaluje podruhe s glazurou na vyssi teplotu. Druhym vypalovanim se ovsem zatahnou pory a keramika se stane nenasakavou. Cimz ztraci piskot funkcnost alespon takovou jako ma po prvnim vypaleni. Tot informace od profesionalni keramicky....
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Nick » 02 dub. 2005, 16:00

Michal Hubacz píše:
Nick píše:Piskot me prijde lepsi.Lip se s nim manipuluje a je "estetictejsi".Nevim jestli na etrafice ma piskot nekterou stranu glazurovanou,ja si nechal od holky co chodi do keramiky udelat piskoty ktere jsou z jedne strany glazurovane/ta se po vyjmuti z vody otre/a tou se poklada na tabak.Paj jen papir a vicko.


Piskoty na etrafice nemaji glazuru. Keramika se vypaluje s glazurou dvakrat, takze jednou bez glazury, pak se nanese glazura a pak se vypaluje podruhe s glazurou na vyssi teplotu. Druhym vypalovanim se ovsem zatahnou pory a keramika se stane nenasakavou. Cimz ztraci piskot funkcnost alespon takovou jako ma po prvnim vypaleni. Tot informace od profesionalni keramicky....

Informace od neprofesionalniho uzivatele-me piskoty maji glazuru z jedne strany na druhe strane saji-po prilozeni jazyku lepi nebo po zaliti varene vody se na nich objevuji bublinky.No a v neposledni rade po vlozeni do tabaku, ten pojme v nich ulozenou vlhkost.Jestli je jejich schopnost mensi nebo jina od "tvych"piskotu nemohu posoudit.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Michal Hubacz » 03 dub. 2005, 13:03

Nick píše:
Michal Hubacz píše:
Nick píše:Piskot me prijde lepsi.Lip se s nim manipuluje a je "estetictejsi".Nevim jestli na etrafice ma piskot nekterou stranu glazurovanou,ja si nechal od holky co chodi do keramiky udelat piskoty ktere jsou z jedne strany glazurovane/ta se po vyjmuti z vody otre/a tou se poklada na tabak.Paj jen papir a vicko.


Piskoty na etrafice nemaji glazuru. Keramika se vypaluje s glazurou dvakrat, takze jednou bez glazury, pak se nanese glazura a pak se vypaluje podruhe s glazurou na vyssi teplotu. Druhym vypalovanim se ovsem zatahnou pory a keramika se stane nenasakavou. Cimz ztraci piskot funkcnost alespon takovou jako ma po prvnim vypaleni. Tot informace od profesionalni keramicky....

Informace od neprofesionalniho uzivatele-me piskoty maji glazuru z jedne strany na druhe strane saji-po prilozeni jazyku lepi nebo po zaliti varene vody se na nich objevuji bublinky.No a v neposledni rade po vlozeni do tabaku, ten pojme v nich ulozenou vlhkost.Jestli je jejich schopnost mensi nebo jina od "tvych"piskotu nemohu posoudit.



Nevylucuji uplne jejich savost, jen vysvetluji proc ty moje nemaji glazuru.:)
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Šimi » 03 dub. 2005, 13:10

Podle mě to nebude tak velký rozdíl. Z těch negoazovaných jde vlhko rychleji ven a ty glazované položené na tabák zase nechytají barvu z tabáku a tabák není v přímém kontaktu s vodou (mokrým povrchem).
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 03 dub. 2005, 13:14

Simi píše:Podle mě to nebude tak velký rozdíl. Z těch negoazovaných jde vlhko rychleji ven a ty glazované položené na tabák zase nechytají barvu z tabáku a tabák není v přímém kontaktu s vodou (mokrým povrchem).


glazura z jedne, spodni :), strany je IMHO lepsi, tabak se tak zvlhcuje odparem a ne primym kontaktem
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Nick » 03 dub. 2005, 15:14

Simon píše:
Simi píše:Podle mě to nebude tak velký rozdíl. Z těch negoazovaných jde vlhko rychleji ven a ty glazované položené na tabák zase nechytají barvu z tabáku a tabák není v přímém kontaktu s vodou (mokrým povrchem).


glazura z jedne, spodni :), strany je IMHO lepsi, tabak se tak zvlhcuje odparem a ne primym kontaktem

Presne to byl duvod pro sem si je nechal takhle vyrobit.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Šimi » 19 kvě. 2005, 20:20

Tak jsem vyzkoušel metodu ala Bromden :idea: . Dal jsem otevřenou skleničku s tabákem do malého hrnce v vodou a zavřel víkem s gumou. Na druhý den mě čekal pěkně navlhčený tabák.

Funguje to SUPER Obrázek
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Taurendil » 19 kvě. 2005, 20:55

Šimi píše:Tak jsem vyzkoušel metodu ala Bromden :idea: . Dal jsem otevřenou skleničku s tabákem do malého hrnce v vodou a zavřel víkem s gumou. Na druhý den mě čekal pěkně navlhčený tabák.

Funguje to SUPER Obrázek


Ta metoda je fakt suprova (Diky Bromdene :D ). Len ten tabak treba pri taktomto zvlhcovanie kontrolovat a nenechat ho tam prilis dlho, pac sa moze stat, ze sa napije hodne (odskusane :roll: ).
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků