Zvlhčování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabak

Příspěvekod Dalibor » 19 čer. 2005, 12:57

Twineryy píše:Jsem teď dostal na troud uschlej Navy Flake. Zvlhčoval jsem ho keramickým střepem (tím bobečkem z Etrafiky, prostě jsem to musel vyzkoušet :lol: ) Nechal jsem ho v převařený vodě asi 20 minut, pak jsem ho dal do plechovky s tabákem. Druhej den byl střep suchej a flake už se nelámal, ale ohýbal. Proved jsem to celý ještě jednou a Navy Flake je jako nový. Tenhle způsob mi přijde nejrychlejší a nejjednodušší, pro mě určitě, protože většinou zapomenu, že něco zvhčuju a potom jenom čumim. Ten kapesník se mi protiví a do humidoru se mi nechce, ať žije šuplík a střep :wink: :D .

Presne tento spôsob používam aj ja. Pripadá mi najjednoduchší, stačí si kupiť ten " bobeček z Etrafiky" ja som to kúpil vo Valmonte v Brne
Dalibor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Registrován: 03 čer. 2005, 17:19
Bydliště: Myjava SR

Příspěvekod Fénix » 19 čer. 2005, 14:04

Ještě se vrátím k souboji piškot x kapesík. Michal už nám tady sice několikrát (s proměnlivou) úspěšností vyvracel různé nevýhody piškotu, ale já bych se tedy zepatl z druhé strany. Jaké má proti kapesíku výhody ?? Jediné, co mě napadá, je cena. Pokud bych přistoupil na to, že se dá používat stále dokola, vyjde po nějakém čase "t" asi levněji než kapesníky na jedno použití. Ale kolikrát tak tabák zvlhčujete? Já ne moc často. Možná je tu ještě hledisko estetické, protože piškot je takový stylový. Ale já stejně obvykle vlhčím v původním (neprůhledném) obalu, tak to neřeším. No a dál fakt nevím.

Jinak já se nesnažím tady nějak pomluvit piškoty, chraň pánbůh, spíš se snažím přijít na to, jestli třeba něco nedělám špatně.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 19 čer. 2005, 14:35

Teprve po přečtení Fénixova příspěvku mě napadlo, podívat se na etrafiku na cenu piškotů. Za ty prachy (35,-Kč) je 10 balíčků kapesníků.
Fénixi, máš ptavdu, již 101použití piškotu opravdu příjde levněji :lol: neřkuji zadarmo.
Já jsem často brojil proti piškotům, ale opravdu to nebylo o jejich ceně :!:
Umíte si představit, jak bude piškot po několika letech vypadat :?:
Předpokládám, že nikdo nezvlhčuje víc nežli 10x do roka :!: :lol: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Tabak

Příspěvekod Dalibor » 19 čer. 2005, 14:36

Nepokladám to za suboj keramický zvlchčovač -"piškot " x kapesnik. Výhody, nevýhody jedneho alebo druhého myslím žiadne. Cena jeden "piškot" 35,- KČ, na kapesníky neprepočítam, nie je to až také dôležité. Rozdiel je možno, len v tom estetickom hladisku a ani tam snáď nie pokial vlchčíme v pôvodnom obale, kde to vlchčíme skoro všetci. Je to vec názoru,osobného vkusu ja dávam prednosť "piškotu" pride mi to elegantnejšie, ale je to vec názoru.
A vidím, že Milos to už spočítal takže máme tu koeficient:
1 piškot = 100 kapesnikov
Dalibor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Registrován: 03 čer. 2005, 17:19
Bydliště: Myjava SR

Příspěvekod dh » 16 črc. 2005, 20:08

Já jsem teď resuscitoval staré tabáky - McConnell`s Red Virginia (mixture) a Paul Olsen`s MOB No. 111 (flake). Použil jsem keramickou kuličku, kterou užmoulala moje neteř v keramickém kroužku (původně to měla být součást nějakého výtvarného díla, ale já ji zabavil a bylo po umění :wink: ).

Výsledek: skvost. Jako nové, jenže o to lepší, že staré. Kuličku jsem každý den znovu vlhčil, tabák vlhnul rovnoměrně. nevím, co chtít víc.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Šimi » 23 črc. 2005, 18:29

Já jsem vyzkoušel před týdnem keramický zvlhčovač na tabák Batida di Coco. Výsledek byl dost dobrý. Nepoznal jsem rozdíl mezi keramikou a Bromdenovou metodou.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod tomsoyer » 12 lis. 2005, 17:42

Při dnešním natolení pořádku v mé dýmkařské výbavě.
Jsem všechny suší tabáky ošetřil vložením půlky papírového kapesníku namočeného do převařené vody. Tento vlhký kapesník sem vložil do každé plechovky či sklenice na tabák.
Zase bude na chvíli zajištěna optimální vlhkost tabáčků :wink:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Michal Hubacz » 12 lis. 2005, 20:14

Milos Cerman píše:Teprve po přečtení Fénixova příspěvku mě napadlo, podívat se na etrafiku na cenu piškotů. Za ty prachy (35,-Kč) je 10 balíčků kapesníků.
Fénixi, máš ptavdu, již 101použití piškotu opravdu příjde levněji :lol: neřkuji zadarmo.
Já jsem často brojil proti piškotům, ale opravdu to nebylo o jejich ceně :!:
Umíte si představit, jak bude piškot po několika letech vypadat :?:
Předpokládám, že nikdo nezvlhčuje víc nežli 10x do roka :!: :lol: :!:


Máte absolutní pravdu. Před chvílí jsem si uvědomil jeden zásadní nedostatek piškotů a cítím se velmi trapně, že jsem Vás všechny na něj neupozornil už dříve. Ti co upřednostňují piškot budou asi zklamáni a těm co tak urputně bojují za kapesníky asi zaplesá srdíčko. No a ten nedostatek..? DO PIŠKOTU SE NEVYSMRKÁŠ..!!!!! :twisted: :shock:
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Šimi » 12 lis. 2005, 20:18

Piškot by zase šel podstrčit chabozubé tchýni :twisted: :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 12 lis. 2005, 21:21

Michal Hubacz píše:.... No a ten nedostatek..? DO PIŠKOTU SE NEVYSMRKÁŠ..!!!!! :twisted: :shock:


Dostal je mě ! :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

zvlhčování tabáku

Příspěvekod tifik » 23 lis. 2005, 13:18

Ahoj, mě se nejlépe osvědčilo uchovávat tabáky v obyčejné zavařovačce se šroubovacím víčkem, když je potřeba dovlhčit, zavěsím tak na den na dva do sklenice vlhkou vatičku (provázek skřípnu pod víčko, vatička se nadotýká tabáku). Ideální humidorek...:-)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod LUBO » 23 lis. 2005, 13:32

ano, to je tiez sikovna metoda. ako bromdenova, jednoducha a ucinna bez rizika nejakych plesni, prenasanych stale znovu pouzivanou keramikou.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Honzk » 23 lis. 2005, 13:59

Já na zvlhčování použil jak kapesníček, tak ubrousek, tak hajzlpapír :mrgreen:

... a nenašel sem žádnej rozdíl v jejich funkci. Hajzlpapír navíc příde nejlevněji :lol: , nejen se do něho dá smrkat ale i p...l utírat

Dva útržky papíru složím na čtvereček cca 1x1 cm, navlhčím, lehce ždímnu aby z něho nekapalo a je to.

Mimochodem, vodu dokonce ani nepřevařuji, neboť plísně v ní nejsou (díky ClO2 a ozonizaci), plyny z ní hned vyprchají a soli se neodpařují.(a v tabáku je jich víc než v té vodě) Rozdíl v chuti tabáku zvlhčeného převař. a nepřevař. vodou bude IMHO chuťovejma buňkama nezjistitelnej.
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Re: zvlhčování tabáku

Příspěvekod mirek » 23 lis. 2005, 16:14

tifik píše:Ahoj, mě se nejlépe osvědčilo uchovávat tabáky v obyčejné zavařovačce se šroubovacím víčkem, když je potřeba dovlhčit, zavěsím tak na den na dva do sklenice vlhkou vatičku (provázek skřípnu pod víčko, vatička se nadotýká tabáku). Ideální humidorek...:-)

Máš na mysli stejnou vatičku s provázkem jako já? :twisted:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Re: zvlhčování tabáku

Příspěvekod POGO » 23 lis. 2005, 22:38

mirek píše:
tifik píše:Ahoj, mě se nejlépe osvědčilo uchovávat tabáky v obyčejné zavařovačce se šroubovacím víčkem, když je potřeba dovlhčit, zavěsím tak na den na dva do sklenice vlhkou vatičku (provázek skřípnu pod víčko, vatička se nadotýká tabáku). Ideální humidorek...:-)

Máš na mysli stejnou vatičku s provázkem jako já? :twisted:


Ta nejmenovaná vatička se dle reklamy přizpůsobí každé velikosti,jak pak ten tabák dostanem ven :roll: Omlouvám se za :offtopic2: Ale za vyzkoušení by to stálo. :lol:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


cron