Zvlhčování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Nuvolari » 03 čer. 2005, 10:41

Nevill píše:Nuvolari: a promíchal jsi to během zvhlčování...?


Jasný... Nevim proč to na toho Holgera nezabralo, prostě výsledky těch dvou pokusů byly naprosto nesrovnatelný. Leda bych byl toho Holgera blbě přikryl (nechal někde mezeru -> vlhkost unikala)
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod messin » 03 čer. 2005, 11:02

Darkstar píše:
Fénix píše:Já praktikuji nechráněný styk :twisted: tabáku s nacucaným papírovým kapesníkem.
Zatím bez nehod :wink:


Wau ! Super, ja to delavam taky tak a aspon nemam pocit, ze to delam blbe :) ja to tu ani nechtel radeji prezentovat, ted uz vsak muzu v pohode. Kapesnicek hodne vyzdimam a roztahnu po stene tobolky. Funguje to dobre, ale blbe se odhaduje cas zvlhcovani, jednou jsem to tam zapomel a pak jsem tabak tyden susil :D
Mě jeden trafikant na Žikově radil (sháněl jsem zvlhčovač) svůj recept :Rozprostře tabák do misky a postříká takovým tim mechanickým rozprašovačem co se používá na čistící prostředky :shock: To sem si říkal že to bude asi chuťovka(takhle asi dělají mýdláky :D )
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod Petr Masný » 04 čer. 2005, 11:16

Mám ještě jeden zlepšovák talířové metodě: kastrůlek, trochu vody, do kastrůlku takový ten napařovač knedlíků, na napařovač alufolii a na ní tabáček. Co vy na to?
Uživatelský avatar
Petr Masný
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 80
Registrován: 04 čer. 2005, 11:02
Bydliště: 34034 Plánice 87

Příspěvekod Milos Cerman » 04 čer. 2005, 15:17

Petr Masný píše:Mám ještě jeden zlepšovák talířové metodě: kastrůlek, trochu vody, do kastrůlku takový ten napařovač knedlíků, na napařovač alufolii a na ní tabáček. Co vy na to?


Nic ve zlým, ale právě jsi oběvil Ameriku. :smoke1:

V Ústí je běžně k dostání keramická pixla, vnitřní povrch je glazovanej, do který je možné nalejt trochu vody. Uvnitř stojí na nožičkách keramická nepolejvaná, pótézní a trochu děrovaná kapsle, do který se ukládá tabák. Celý je to zavřený víčkem.
Říká se tomu TABÁKOVÝ HUMIDOR.

Jó a bacha na použití kovovejch dílů při tvý metodě. Alobalu se taky raději vyhni. :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod ower » 05 čer. 2005, 21:57

dnes tata objevil moje dve dymky. evedel o nich. a zareagoval tim zpusobem, ze mi rekl, ze kdysi prilezitostne dymal a dal mi 3 svoje dymky a k tomu 200g suchy amphory a 100ku black and mild. oboje suchy. tak tu bromdenovu metodu vyzkousim a v utery na srazu se uvidi :)
Uživatelský avatar
ower
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 115
Věk: 40
Registrován: 19 bře. 2005, 01:36
Bydliště: hradec králové/praha

Příspěvekod Darkstar » 06 čer. 2005, 06:00

Objevil jsem dalsi zpusob zvlhcovani tabaku :) Je sice hodne podobny memu klasickemu s vlozenym kapesnikem, ale misto kapesniku se pouzije vatovy odlicovaci tampon. Namocit, vyzdimat a palickou na maso jeste odstranit co nejvic vody ( u papiroveho kapesniku nelze, pac bych z neho udelal cucky. Pak polosuchy vlozit do tobolky s tabakem, po 6 hodinach vymenit steny tamponu a stranu tobolky. Po dalsich 6 hodinach poradne promichat, nechat ulezet 24 hodin. Vlhceni muze byt i delsi, zalezi na vyschnuti tabaku. Mohu rict, ze tabacek na chuti neztraci, nemockuje, je prijemny a rekl bych je jemnejsi.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 06 čer. 2005, 06:32

Darkstar píše:Objevil jsem dalsi zpusob zvlhcovani tabaku :) Je sice hodne podobny memu klasickemu s vlozenym kapesnikem, ale misto kapesniku se pouzije vatovy odlicovaci tampon. Namocit, vyzdimat a palickou na maso jeste odstranit co nejvic vody ( u papiroveho kapesniku nelze, pac bych z neho udelal cucky. Pak polosuchy vlozit do tobolky s tabakem, po 6 hodinach vymenit steny tamponu a stranu tobolky. Po dalsich 6 hodinach poradne promichat, nechat ulezet 24 hodin. Vlhceni muze byt i delsi, zalezi na vyschnuti tabaku. Mohu rict, ze tabacek na chuti neztraci, nemockuje, je prijemny a rekl bych je jemnejsi.


Ono vytloukání vody zase není tak nutný. Prostě do kapesníku jen trošku "cvrknu", a ono ždímání je spíš kontrola, jestli jsem té vody nedal moc.

Píšeš že "vlhčení může být delší" - - - to je dost nepřesný. Vlhčení MUSÍ být delší. Trvá i několik dí, nežli se vlhkost pozšíří a zvlhčí všechno rovnoměrně. Teprve po několika dnech je tabák fajn.
Neříkám to poprvé, ale kouření dýmky NENÍ o pospíchání ! :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Darkstar » 06 čer. 2005, 06:40

Milos Cerman píše:
Darkstar píše:Objevil jsem dalsi zpusob zvlhcovani tabaku :) Je sice hodne podobny memu klasickemu s vlozenym kapesnikem, ale misto kapesniku se pouzije vatovy odlicovaci tampon. Namocit, vyzdimat a palickou na maso jeste odstranit co nejvic vody ( u papiroveho kapesniku nelze, pac bych z neho udelal cucky. Pak polosuchy vlozit do tobolky s tabakem, po 6 hodinach vymenit steny tamponu a stranu tobolky. Po dalsich 6 hodinach poradne promichat, nechat ulezet 24 hodin. Vlhceni muze byt i delsi, zalezi na vyschnuti tabaku. Mohu rict, ze tabacek na chuti neztraci, nemockuje, je prijemny a rekl bych je jemnejsi.


Ono vytloukání vody zase není tak nutný. Prostě do kapesníku jen trošku "cvrknu", a ono ždímání je spíš kontrola, jestli jsem té vody nedal moc.

Píšeš že "vlhčení může být delší" - - - to je dost nepřesný. Vlhčení MUSÍ být delší. Trvá i několik dí, nežli se vlhkost pozšíří a zvlhčí všechno rovnoměrně. Teprve po několika dnech je tabák fajn.
Neříkám to poprvé, ale kouření dýmky NENÍ o pospíchání ! :smoke5:


I nekolik dnu ? :shock: Tak to ja nevedel. Ja vlhcim tabak pouze 12 hodin, nekdy jeste mene, pak to promicham a nechavam ulezet. Je fakt, ze ho nechavam ulezet i nekolik dnu, protoze ta vlhkost je zatim nerovnomerna.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 06 čer. 2005, 09:03

Darkstar píše:
Milos Cerman píše:
Darkstar píše:Objevil jsem dalsi zpusob zvlhcovani tabaku :) Je sice hodne podobny memu klasickemu s vlozenym kapesnikem, ale misto kapesniku se pouzije vatovy odlicovaci tampon. Namocit, vyzdimat a palickou na maso jeste odstranit co nejvic vody ( u papiroveho kapesniku nelze, pac bych z neho udelal cucky. Pak polosuchy vlozit do tobolky s tabakem, po 6 hodinach vymenit steny tamponu a stranu tobolky. Po dalsich 6 hodinach poradne promichat, nechat ulezet 24 hodin. Vlhceni muze byt i delsi, zalezi na vyschnuti tabaku. Mohu rict, ze tabacek na chuti neztraci, nemockuje, je prijemny a rekl bych je jemnejsi.


Ono vytloukání vody zase není tak nutný. Prostě do kapesníku jen trošku "cvrknu", a ono ždímání je spíš kontrola, jestli jsem té vody nedal moc.

Píšeš že "vlhčení může být delší" - - - to je dost nepřesný. Vlhčení MUSÍ být delší. Trvá i několik dí, nežli se vlhkost pozšíří a zvlhčí všechno rovnoměrně. Teprve po několika dnech je tabák fajn.
Neříkám to poprvé, ale kouření dýmky NENÍ o pospíchání ! :smoke5:


I nekolik dnu ? :shock: Tak to ja nevedel. Ja vlhcim tabak pouze 12 hodin, nekdy jeste mene, pak to promicham a nechavam ulezet. Je fakt, ze ho nechavam ulezet i nekolik dnu, protoze ta vlhkost je zatim nerovnomerna.


Souhlasím s Darkstarem, na dobré zvlhčení mi stačí dát kapesník do tabáku přes noc (pokud není na troud). Obvykle ale zvlhčuji cca 24h s tím, že tabák i kapesník občas promíchám. Samozřejmě při půldenním vlhčení je pak nutné tabák ještě párkrát promíchat.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 15 čer. 2005, 18:40

Včera večer jsem zase zkoušel zvlhčovat s piškotem, a fakt nevim :roll: Jak dlouho ho necháváte ve vodě, aby do sebe něco nasál ? Já ho máčel 10 minut a dal do krabičky s Three Nuns, kde je už asi jen patnáct koláčků. Teď jsem to otevřel, piškot je suchý, tabák je suchý... :idea: :?:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 15 čer. 2005, 18:42

Fénix píše:Včera večer jsem zase zkoušel zvlhčovat s piškotem, a fakt nevim :roll: Jak dlouho ho necháváte ve vodě, aby do sebe něco nasál ? Já ho máčel 10 minut a dal do krabičky s Three Nuns, kde je už asi jen patnáct koláčků. Teď jsem to otevřel, piškot je suchý, tabák je suchý... :idea: :?:


pry ze nekolik hodin . . . ale ja vzdycky jen ponoril do vody a hodil do tabaku, a dalsi den to same a pomohlo to . . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 16 čer. 2005, 06:55

Fénix píše:Včera večer jsem zase zkoušel zvlhčovat s piškotem, a fakt nevim :roll: Jak dlouho ho necháváte ve vodě, aby do sebe něco nasál ? Já ho máčel 10 minut a dal do krabičky s Three Nuns, kde je už asi jen patnáct koláčků. Teď jsem to otevřel, piškot je suchý, tabák je suchý... :idea: :?:


Tak teda tvoje krabička s tabákem byla skoro prázdná? To se nedivím, že ti to piškot nedokázal zvlhčit. Nazapoměň, že musíš navlhčit kromě tabáku i všechen vzduch v celý krabičce na minimální vlhkost 80% :!:
To je stejnej případ, když dáš do velikýho humidoru 2 - 3 doutníky.
Jeden si vyndáš, vymění se ti všechen vzduch, kapsle nestaší novej vzduch dovlhčit, a ten si vytáhne vodu i ze zbejvajících doutníků !

Máš-li málo tabáku, musíš použít nenší krabičku a odpovídající kapacitu zvlhčovače, a to jestli používáš piškot anebo kapesník je v celku jedno.

V tomhle případě by možná bylo lepší použít tu "talířovou" metodu :lol:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Milos Cerman » 16 čer. 2005, 07:01

Ještě malej dodatek :
Piškot (tak jako všechno ostatní) pobere do sebe jenom určitý množství vody. Voda je téměř nestlačitelná, proto se jí tam - a ani jinam - víc prostě nenašlape, bezohledu na to, jestli materiál namáčíš den anebo tejden :!: :lol: :!: :lol: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 16 čer. 2005, 08:02

Milos Cerman píše:Máš-li málo tabáku, musíš použít nenší krabičku a odpovídající kapacitu zvlhčovače, a to jestli používáš piškot anebo kapesník je v celku jedno.


Nemáš pravdu, s kapesníkem běžně s úspěchem zvlhčuju bez ohledu na množství tabáku.

Milos Cerman píše:Ještě malej dodatek :
Piškot (tak jako všechno ostatní) pobere do sebe jenom určitý množství vody. Voda je téměř nestlačitelná, proto se jí tam - a ani jinam - víc prostě nenašlape, bezohledu na to, jestli materiál namáčíš den anebo tejden


To taky není pravda. Některé materiály mají tu vlastnost, že díky struktuře vodu sice pomalu nasávají, ale zároveň pomalu vylučují. Mě práve zajímalo, jestli je to případ toho piškotu.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Michal Hubacz » 16 čer. 2005, 08:15

Milos Cerman píše:Ještě malej dodatek :
Piškot (tak jako všechno ostatní) pobere do sebe jenom určitý množství vody. Voda je téměř nestlačitelná, proto se jí tam - a ani jinam - víc prostě nenašlape, bezohledu na to, jestli materiál namáčíš den anebo tejden


To taky není pravda. Některé materiály mají tu vlastnost, že díky struktuře vodu sice pomalu nasávají, ale zároveň pomalu vylučují. Mě práve zajímalo, jestli je to případ toho piškotu.[/quote]

Zkus vzít suchej piškot a kápnout na plochou stranu kapku vody. Uvidíš jak rychle určité množství absorbuje. Pokud povrch piškotu zůstává suchý voda jde stále dovnitř, jakmile zůstává povrch mokrý je plnej. Pak už jen jeho povrch otřít aby na něm nebyla voda a do tabáku s ním. Podle slov keramičky keramika vodu nasává když je jednou vypálená. Při druhém vypálení se vzhledem k vyšší teplotě vypalování póry zatáhnou a voda nemůže dovnitř. Což by měl být případ glazovaného piškotu, protože glazura se nanáší po prvním vypálení a je připravena k používání až po druhém vypálení, takže je otázka jak funguje glazovaný piškot....
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků