29 bře. 2005, 12:29
29 bře. 2005, 12:32
29 bře. 2005, 12:36
Simon píše:mockovals pri koureni ze?
29 bře. 2005, 13:12
bromden píše:No, zkoušel jsem vše, a právěže se mi u metod mrkev/střep/kapesník nelíbila jedna vlastnost - zvlhčuje se v podstatě kontaktně (vodou), a tabák se musí jednak míchat, jednak nechat nejméně čtrnáct dní odležet, aby se vlhkost vyrovnala (nebo co), aby tabák chutnal. Zatímco "miskovou metodou" se zvlhčuje jako v humidoru vodní párou (přesněji asi "vlhkým vzduchem"), což funguje v celém objemu tabáku. Takto zvlhčený Caledonian-flake jsem kouřil po půl dni a byl úplně OK.
Zkuste![]()
Vlhkost vzduchu lze regulovat jednoduše teplotou, ve které celé toto "zařízení" necháte stát.
29 bře. 2005, 14:26
29 bře. 2005, 15:05
piter píše:mi se nechce moc experimentovat co se tyce zvlhcovani, pouzivam piskot z etrafiky a jsem spokojeny![]()
29 bře. 2005, 19:00
Fénix píše:piter píše:mi se nechce moc experimentovat co se tyce zvlhcovani, pouzivam piskot z etrafiky a jsem spokojeny![]()
Už se asi opakuju, ale ten piškot ...![]()
Je fajn když se používá v jednom tabáku na průběžné dovlhčování, jinak ale na kapesník nemá. Chytá barvu. Chytá vůni. Saje málo vody. Nebezpečí plísně.
29 bře. 2005, 19:44
29 bře. 2005, 19:47
Sherlock Holmes píše:Dovoluji si upozornit na příspěvek v sekci "O VŠEM MOŽNÉM" ze dne 9.3.2005 "USKLADNĚNÍ TABÁKU".
Děkuji.
29 bře. 2005, 19:48
29 bře. 2005, 20:46
29 bře. 2005, 21:54
Nick píše:Jinak pouzivam strep.Saje vuni?-kup nebo si nech udelat vic a rozlisuj kam ktery davas.Je pravda ze se strepem se tabaku musi nechat delsi cas na zotaveni-14dni.Ale jinak je to ok
29 bře. 2005, 23:17
bigdragon píše:já teď uschovávám tabák v zavařovacích sklenicích se šroubovacím víčkem a občas do nich prostě dýchnu aby se orosily stěny
30 bře. 2005, 05:12
31 bře. 2005, 18:51
Qido píše:Já, abych taky jednou promluvil normálně, používám starou dobrou šlupku z jabka, když není, tak z pomeranče. Celkem to funguje.