Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Zvlhčování tabáku

07 kvě. 2016, 11:45

Tabak jsem samozrejme prendal do dozy

Re: Zvlhčování tabáku

07 kvě. 2016, 17:56

Oranis píše:Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak poznám tabák který je potřeba zvlhčit ? Teprve začínám a všude sem našel jen návody na to jak :/

No, už je prostě suchej - šustí a drobí se. Tabák s optimální vlhkostí je jakoby mastnej, na stisk nebo roztírání mezi prsty pruží. Přesně se to ovšem říct nedá, každej kouří na svou hubu - někomu vyhovuje sušší, někomu vlhčí. To ti ukáže teprv čas - když ti tabák bude připadat suchej, trochu přivlhči a zkus znova - buď se chuťově vylepší (opravdu suchej tabák štípe) nebo ne ... kouření fajfky je holt o trpělivosti a stálém učení se :smile:

Re: Zvlhčování tabáku

07 kvě. 2016, 18:19

Jj, to už jsem pochopil že to chce hodně času a zkoušek i tak děkuji za radu

Re: Zvlhčování tabáku

01 zář. 2016, 14:43

Dnes jsem si chtel udelat radost a otevrit desetilety Rattrays Black Mallory a po otevreni, nasati vzduchu (aa, dobre znameni) jsem zjistil, ze je v suchem sustivem stavu. Presypal jsem ho tedy do vzduchotesne dozy, nakapal na filc destilku a budu jeste cekat. Jak dlouho myslite, ze by bylo bajvocko vhodne jeste poseckat, aby byl tabak co nejlepsi?

Re: Zvlhčování tabáku

01 zář. 2016, 15:18

Ideálne aspoň mesiac.

Re: Zvlhčování tabáku

01 zář. 2016, 15:33

Panejo, ja myslel, ze treba pozitri si budu pochutnavat :lol: Diky. Dodrzim mesic, aby to bylo enonuno.

Re: Zvlhčování tabáku

01 zář. 2016, 16:08

Ani náhodou, i při drobný korekci vlhkosti je lepší pár dní počkat. Pokud oživuješ mumii, tak hlavně postupně, pomalu. Je lepší zvlhčit míň a pak ještě dovlhčovat klidně několikrát, než to přešvihnout a zase to sušit.

Re: Zvlhčování tabáku

22 lis. 2016, 00:46

Nazdarek vespolek. Dnes jsem chtel nacupovat SG Spring Twist (pry nejaky zakazkovy tabak pro nejaky cesky pipe club... :o dostal jsem ho k nejakym vzorkum :mrgreen: ). Kdyz jsem "twist" rozbalil byly tam takove pofiderni veci... Trochu vypadaly jako plisen, ale byly to spis takove jakoby az penove krystalky... Co vy na to? Prikladam fotky. Pripada mi, ze by to asi nemelo byt nic zavadneho... :think:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: Zvlhčování tabáku

22 lis. 2016, 05:47

neblázni, to bude jen cukr... nedá mi to se nezeptat: proč to lano rozbaluješ?

Re: Zvlhčování tabáku

22 lis. 2016, 06:38

Aby se hůř krajelo??? :twisted: :rofl:
:ot:

Re: Zvlhčování tabáku

22 lis. 2016, 07:37

tapka: :ok:

Re: Zvlhčování tabáku

22 lis. 2016, 07:46

Aby lépe proschlo? :plaster:..jak píše basa, je to jen cukr...nakrájej, nacpi a užívej :puffy: :ok:

Re: Zvlhčování tabáku

22 lis. 2016, 09:31

Cukt jak vysity - mam na archivnich SG FVF a NF uplne zaveje krystalu. Takovy tabacek je :yum:

Re: Zvlhčování tabáku

22 lis. 2016, 09:32

Stačí to skontrolovať silnou lupou - kryštáliky znamenajú cukor, nie pleseň. BXX Maple od SG som mal po otvorení na povrchu kompletne pokrytý bielou vrstvičkou. Pritom vlhkosť bola OK a chuť :yum:

Re: Zvlhčování tabáku

22 lis. 2016, 12:00

Fajn, dekuji za potvrzeni a uklidneni :joy:

Jinak tenhle kanon byl tak suchy, ze se v podstate rozpadal pri krajeni sam :lol:

Kdyz uz jste to ale nakousli... Pro budouci horeni mi pripada nejlepsi to rozcupovat na co nejtenci a nejmensi kousky a pak nakrajet, nebo ne? Kdybych to nechal v platcich, byly by tam velke slepene kusy, ktere by asi moc nehorely a zpusobovaly nezadouci vzduchove kapsy v dymce... nebo :?:
Odeslat odpověď