J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Ovlivnila četba JRRT vaše rozhodnutí kouřit dýmku?

Ano, dýmku kouřím právě proto.
8
3%
Částečně ano, byl to jeden z vzorů.
66
24%
Ne, četl jsem, ale neovlivnilo mě to.
106
38%
Ne, JRRT jsem četl až poté, co jsem dýmku začal kouřit.
36
13%
Nečetl jsem
62
22%
 
Celkem hlasů : 278

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod beda » 29 lis. 2008, 23:34

Aspoň v těch cigaretách jsme se shodli :wink: Je fakt, že Angláni považujou Player's Navy Cut za silný cíga, ale mezi námi takové Galouises Brunes, nebo Gitanes jsou trochu jiná palba, ty se tam ani neprodávaj. Stejně jako černej tabák na balení, to nejsilnější co je k mání je Samson půlka. Nicméně tabák co tu probíráme jsem dost dlouho nekouřil, tak mne berte s rezervou.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod Milanzusti » 02 pro. 2008, 08:54

Je pravda že Angláni jsou divný oni se považují za dokonlost samo u.Přitom kouří navoněné tabáky.
Co se tam prodává je hrozný jak tabák do dýmek o šnupacích ani memluvím hnus!!!! Ovšem na
druhou stránklu co vyváží luxus píši tabáků do dýmek.Ostatní tabákové výroby nestojí za nic.
O cigaretách nic nevím takže nemůžu posoudit
Uživatelský avatar
Milanzusti
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 1033
Věk: 74
Registrován: 14 dub. 2007, 09:57
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod Maigret » 02 pro. 2008, 09:49

beda píše:Nechci nic vnucovat, ale ideální směs na ráno, nebo dopoledne, lehká, lehce něčím šmrnclá, možná rumem. :puffy:


jcp píše:Hmm .. mě připadal malinko jinak :oops:


Tak podle recenzí tabáků od jcp, jež jsem vyzkoušel, musím říct, že jsem na vlastní tělo okusil, že když napíše "silný", tak je to tabák "ustřelhlav"... :ok:

V tom případě, dle bedy, by byl pro mne na ráno ideální, páč jsem si v poslední době zvyknul "snídat" SG b4... :smoke2: :ot:
Uživatelský avatar
Maigret
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 493
Věk: 53
Registrován: 14 úno. 2008, 17:31
Bydliště: Prostějovsko

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod beda » 02 pro. 2008, 22:52

Tady je jeho luxusnější verze - http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... N&TID=2197. O síle si udělejte představu, Virginia školená proudem vzduchu.
Naposledy upravil beda dne 04 pro. 2008, 09:37, celkově upraveno 1
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod Maigret » 03 pro. 2008, 08:20

beda píše:Tady je jeho luxusnější verze - http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... N&TID=2197. O síle si udělejte představu, Virginia sušená proudem vzduchu.


Samozřejmě nejsem schopen zasvěceně něco doložit, pokud jsem jej nevyzkoušel :plaster:

Jde jen o mou ( dobrou ) zkušenost s recenzemi jcp... :wink:
Uživatelský avatar
Maigret
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 493
Věk: 53
Registrován: 14 úno. 2008, 17:31
Bydliště: Prostějovsko

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod littlebull » 03 pro. 2008, 08:48

maigret píše:Jde jen o mou ( dobrou ) zkušenost s recenzemi jcp... :wink:

Nejen o Tvojí dobrou zkušenost - jcp je zaručený a nestranný etalon i pro mě a jistě i mnohé další.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod Gobey » 03 pro. 2008, 23:17

Zatím jsem si dal 3 dýmky námořníka a moooc lahoda. Jak psáno výše, jednoduchý tabák, který si na nic nehraje. Prostě tabák chutnající po tabáku. Síla dle mého mírný až střední, ale jelikož denně mám tak 2 - 3 dýmky St. Bruna, tak nevím, jestli jsem co do síly nějak objektivní. Hlava se mi po něm nemotala.
Uživatelský avatar
Gobey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 370
Věk: 47
Registrován: 02 led. 2008, 19:12
Bydliště: Praha

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod jcp » 06 pro. 2008, 12:47

beda píše:Tady je jeho luxusnější verze - http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... N&TID=2197. O síle si udělejte představu, Virginia školená proudem vzduchu.

máš představu kde by se dal sehnat ? docela by mě zajímal, poslední recenze je z 03/2008 takže zcela nedostupnej asi nebude ale nějak jsem na něj nenarazil :cry:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod beda » 07 pro. 2008, 01:45

Vůbec netuším, asi to bude něco lepšího, nedělaj se toho tuny. Tipuju, že to bude hodně podobná směs, jen z poněkud ušlechtilejšího listí. Asi to nebude mít takovou tu konzumní kvalitu jako ty tobolky. Asi je to matroš z kapitánského můstku a ne z paluby.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod hoochie coochie man » 13 dub. 2009, 20:36

No tak k Tolkienovy, jedno co si vybavuju, že po dobytí Železného pasu našli Smíšek s Pipinem dlanské listí v sudech z nějakého roku. Z toho usuzuju, že poud ten tabák měl být tím lepší čím déle byl archivovaný, měla by to být buď virginie nebo latakie. O uzení však není nikde ani řeč, a taky se myslím mluví o libé vůni. Takže by to měla být nejspíš čistá virginie, maximálně nasáklá něčím z těch sudů. V knize se taky mluví o různých velikostech rostlin v závislosti na zeměpisné šířce, z toho vyvozuju, že se jedná o tabák virginský a nikoli selský. :smoke1:
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod hoochie coochie man » 14 dub. 2009, 10:43

Ještě jeden postřeh k délce hobitích dýmek: v knize Hobit je docela pěkně popsaná dýmka Bilba Pytlíka, která mu sahala "až k jeho chlupatým prstům". Je to v pasáži kde bloudí v nějakých chodbách pod horou, tuším, že tesně před tím než najde Gluma.
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod bromden » 14 dub. 2009, 11:03

hoochie coochie man píše:Ještě jeden postřeh k délce hobitích dýmek: v knize Hobit je docela pěkně popsaná dýmka Bilba Pytlíka, která mu sahala "až k jeho chlupatým prstům". Je to v pasáži kde bloudí v nějakých chodbách pod horou, tuším, že tesně před tím než najde Gluma.


Nene... je to hned v první kapitole ještě před vlastním neočekávaným dýchánkem, kdy vyfukuje kroužky na zápraží, předtím než se pokusí "vydobrýtrovat" Gandalfa.

Následně, ztracen ve skřetích tunelech, cice dýmku hledá a nejde ji (nespecifikováno jakou) a najde i tabák, ale nenajde sirky, takže si nezakouří (což je nakonec dobře, protože čertvíco by to na něj přivolalo).

Btw. ohledně délky hobitích dýmek - nepochybně byly různé, od selských až po krátké kompaktní cestovní. Zmínka je i v Pánovi prstenu, když jeden z hobitů v Železném pasu nabízí záložní dýmku Gimlimu - tam jde zase o dýmku krátkou (a se zploštělou hlavičkou).
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod hoochie coochie man » 14 dub. 2009, 11:41

Aha, děkuju z upřesnění Hobita jsem četl již poměrně dávno a trochu se mi pomíchal :oops:
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod Jack.Grave » 15 dub. 2009, 19:35

A ještě k Hobitovi v autorem ilustrovaném vydání (v českém překladu str.255) Bilbo s Churchwadenem. Titulek obrázku The Hall Bag-End. Residence of B. Baggins Esq.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: J. R. R. Tolkien - Co nacpával do svých dýmek?

Příspěvekod dh » 28 črc. 2009, 07:38

Ad: délka dýmek. V té scéně z Železného pasu je zase docela dobře popsána dýmka, kterou kouří tam, a zdá se zřejmé, že je to krátká cestovní fajka. Pochopitelně. Když sedím doma na zápraží, dám si churchwarden, ale na cestu si vezmu něco kompaktního, ne ty nesmysly z filmové parodie od Jacksona.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


cron