WANTED: Opravdu dobrý aromatik

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

WANTED: Opravdu dobrý aromatik

Příspěvekod mycroft » 24 kvě. 2005, 15:13

Od těch dob, co si pochutnávám na hutných uzenáčích (rozuměj: tabákové směsi obsahující uzený list) mám opravdový problém pochutnat si na jakémkoliv aromatiku. Donedávna pro mě byl aromatik alfou i omegou kouření dýmky a jsem samozřejmě rád, že se můj obzor rozšířil, ale problém je ve vnímání kvality tabáků. Při setkání s anglickými tabáky jsem chtě nechtě zakusil opravdovou kvalitu a ta mi teď u voňavých, leč chuťově neuspokojivých Dánů chybí. Mám doma převahu dýmek zakouřených pro aromatiky a i proto bych nad nimi nerad zlomil hůl. Rád bych znal názor ctěných účastníků fóra na tento problém. Je v čechách k mání nějaký opravdu dobrý aromatik?!?
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Nevill » 24 kvě. 2005, 15:18

U mě teda už asi půl roku vede Peterson Luxury Blend, Sweet Killarney se taky dá a nový Special Reserve 2005 mi taky docela chutná... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: WANTED: Opravdu dobrý aromatik

Příspěvekod Fénix » 24 kvě. 2005, 15:20

mycroft píše:. Je v čechách k mání nějaký opravdu dobrý aromatik?!?


To jsou těžká kriteria :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: WANTED: Opravdu dobrý aromatik

Příspěvekod piter » 24 kvě. 2005, 15:31

Fénix píše:
mycroft píše:. Je v čechách k mání nějaký opravdu dobrý aromatik?!?


To jsou těžká kriteria :lol:


:lol: :lol: :lol:

Heh no ja si jako velky priznivce uzeneho listi a zaroven aromatiku (nic jineho v podstate nekourim :-) ) pochutnavam nejvice na cernych Plantach, nejradsi na jejich krali - BLACK AND BRIGHT ! :twisted: Ten bych ti doporucil . . . . Dale mi pak dost chutna W.O. Larsen Signature, ma skvele a dost vyrazne aroma, a spatna neni ani Vanilla Cream od MB, at uz ve forme mixture ci flake.

To je tak asi vse :smoke5:

Zbytek "aromatiku" je vetsinou jen horky vzduch bez chuti, coz opravdu nemusim :?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Crash » 24 kvě. 2005, 15:42

Mým nejoblíbenějším je Grouse Moore. Virginie, na začátku mýdlo, ale neuvěřitelně svěží, neotřelý a výýýborný tabák.

Problém je, že v Čechách se dá sehnat špatně.
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

Re: WANTED: Opravdu dobrý aromatik

Příspěvekod bromden » 24 kvě. 2005, 15:46

mycroft píše: Je v čechách k mání nějaký opravdu dobrý aromatik?!?

V čechách nevím... z aromatiků mi chutnal Dunhill Ready Rubbed, špatný není DunhillBlackAromatik, dřív než se pokazil mi chutnal i Erinmore... slušný mýdlák je KendalCream od SG (ale ten jsem zatím kouřil jen párkrát), a docela ujde i Firedance od SG... chutnal mi i Bobs SquareCut (měl jsem jen jednou)...
Ovšem dlužno podotknout, že tak jako na dobré V (velká trojka od Rattray nebo FVF) nebo dobré V+P si ma žádném z uvedených aromatiků nepochutnám...

Ad Black and Bright - pokud si nechceš zasvinit dýmku na hodně dlouho, tak se tomuhle chemickýmu sajrajtu vyhni obloukem... doporučuji jen masochistům a ropákům... :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Milan Zabloudil » 24 kvě. 2005, 15:55

Já si myslím, že se dá najít poměrně slušné množství :
Planta - ANNO MMV
Peterson - Special reserve
MB - mixture modern
MB - vanilla cream
atd..
já osobně míchám MB s McC 50/50 a je to super :oops: (poslední týden 10 pokusů a zatím pokaždé spokojenost) :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Taurendil » 24 kvě. 2005, 16:16

Pitera si nevsimaj, on je divny. Na plantacke aromatiky sa vykasli, je to vsetko chemicky prevonany taras. :puke: (Trochu prehanam, ale su to srajdy tak ci tak)
Na CS trhu je prijatelny tak MB Vanilla alebo Plumcake, Larseny su horuci vzduch, ostatne je planta.
Ak chces kvalitny aromatik, skus anglicke znacky. Samuel Gawith a Gawith a Hoggart maju dobre veci a z toho, co som chutnal bolo vsetko moc dobre.
Dunhillovske aromatiky som nemal, ale myslim ze stoja za vyskusanie. Erin sice nie je aromatik v pravom zmysle, ale je to rozhodne dobra a kvalitna vec (slovami druhych, este som s nim nemal tu cest).
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Taurendil » 24 kvě. 2005, 16:18

Jo, zabudol som tabacky uja Petersona. Nevyskusal som vsetky, ale moc by som v jeho aromatiky neveril....zel.... :cry:
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Re: WANTED: Opravdu dobrý aromatik

Příspěvekod mycroft » 24 kvě. 2005, 17:43

piter píše:
Fénix píše:
mycroft píše:. Je v čechách k mání nějaký opravdu dobrý aromatik?!?


To jsou těžká kriteria :lol:


:lol: :lol: :lol:

Heh no ja si jako velky priznivce uzeneho listi a zaroven aromatiku (nic jineho v podstate nekourim :-) ) pochutnavam nejvice na cernych Plantach, nejradsi na jejich krali - BLACK AND BRIGHT ! :twisted: Ten bych ti doporucil . . . . Dale mi pak dost chutna W.O. Larsen Signature, ma skvele a dost vyrazne aroma, a spatna neni ani Vanilla Cream od MB, at uz ve forme mixture ci flake.

To je tak asi vse :smoke5:

Zbytek "aromatiku" je vetsinou jen horky vzduch bez chuti, coz opravdu nemusim :?

Zrovna Signature od Larsena mě poměrně zklamal. Nějak jsme se neskamarádili. Močkuje a chuťově je takový obyčejný ovocňák. Samozřejmě nic ve zlym, děkuju moc, za doporučení. :D
Charekteristika horký vzduch bez chti na většinu aromatiků opravdu sedí jako pr..l na hrnec.
Naposledy upravil mycroft dne 24 kvě. 2005, 17:50, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod mycroft » 24 kvě. 2005, 17:47

Taurendil píše:Pitera si nevsimaj, on je divny. Na plantacke aromatiky sa vykasli, je to vsetko chemicky prevonany taras. :puke: (Trochu prehanam, ale su to srajdy tak ci tak)
Na CS trhu je prijatelny tak MB Vanilla alebo Plumcake, Larseny su horuci vzduch, ostatne je planta.
Ak chces kvalitny aromatik, skus anglicke znacky. Samuel Gawith a Gawith a Hoggart maju dobre veci a z toho, co som chutnal bolo vsetko moc dobre.
Dunhillovske aromatiky som nemal, ale myslim ze stoja za vyskusanie. Erin sice nie je aromatik v pravom zmysle, ale je to rozhodne dobra a kvalitna vec (slovami druhych, este som s nim nemal tu cest).

Na Plantě HD BB jsem v patnácti začínal. Vím, že je to chemie chemická, ale minimálně z nostalgických důvodů bych to nehaněl. :)
Dunhill Black Aromatik je asi nej z mě známých aromatiků.
Erinmore je nepochybně kvalitní, zrovna dneska jsem ho bafal, ale nějak mi nesedí jeho kyselost a sklon k horkému hoření.
Naposledy upravil mycroft dne 24 kvě. 2005, 17:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Nevill » 24 kvě. 2005, 20:44

Dunhill Black Aromatic je výbornej, jen je tu takový menší problém, že už v zemích českých nějak není k dostání... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: WANTED: Opravdu dobrý aromatik

Příspěvekod dix » 24 kvě. 2005, 21:51

bromden píše:
mycroft píše: Je v čechách k mání nějaký opravdu dobrý aromatik?!?

V čechách nevím... z aromatiků mi chutnal Dunhill Ready Rubbed, špatný není DunhillBlackAromatik, dřív než se pokazil mi chutnal i Erinmore... slušný mýdlák je KendalCream od SG (ale ten jsem zatím kouřil jen párkrát), a docela ujde i Firedance od SG... chutnal mi i Bobs SquareCut (měl jsem jen jednou)...
Ovšem dlužno podotknout, že tak jako na dobré V (velká trojka od Rattray nebo FVF) nebo dobré V+P si ma žádném z uvedených aromatiků nepochutnám...

Ad Black and Bright - pokud si nechceš zasvinit dýmku na hodně dlouho, tak se tomuhle chemickýmu sajrajtu vyhni obloukem... doporučuji jen masochistům a ropákům... :twisted:


no....mam presne rovnaky nazor ako bromden..az na to ze v cs dobry aromatik nekupis...leda ze by sa Ti podarilo zohnat Erinmore...
fuuu zabudol som vyjadrit svoj nazor...na BB..proti Piterovy nic ale fakticky ten BB je najvacsi sragor bayern leverkusen co som kedy v zivote skusil...akoze je mi to jedno a nikoho za to neodsudzujem ale len nechapem jak sa take volaco da fajcit. :shock: :P
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Re: WANTED: Opravdu dobrý aromatik

Příspěvekod Simon » 25 kvě. 2005, 07:39

dix píše:
bromden píše:
mycroft píše: Je v čechách k mání nějaký opravdu dobrý aromatik?!?

V čechách nevím... z aromatiků mi chutnal Dunhill Ready Rubbed, špatný není DunhillBlackAromatik, dřív než se pokazil mi chutnal i Erinmore... slušný mýdlák je KendalCream od SG (ale ten jsem zatím kouřil jen párkrát), a docela ujde i Firedance od SG... chutnal mi i Bobs SquareCut (měl jsem jen jednou)...
Ovšem dlužno podotknout, že tak jako na dobré V (velká trojka od Rattray nebo FVF) nebo dobré V+P si ma žádném z uvedených aromatiků nepochutnám...

Ad Black and Bright - pokud si nechceš zasvinit dýmku na hodně dlouho, tak se tomuhle chemickýmu sajrajtu vyhni obloukem... doporučuji jen masochistům a ropákům... :twisted:


no....mam presne rovnaky nazor ako bromden..az na to ze v cs dobry aromatik nekupis...leda ze by sa Ti podarilo zohnat Erinmore...
fuuu zabudol som vyjadrit svoj nazor...na BB..proti Piterovy nic ale fakticky ten BB je najvacsi sragor bayern leverkusen co som kedy v zivote skusil...akoze je mi to jedno a nikoho za to neodsudzujem ale len nechapem jak sa take volaco da fajcit. :shock: :P


erinmore se nejak zhorsil, posledni krabka co sem mel nejak nebyla to ono, uz do neho nejdu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dix » 25 kvě. 2005, 07:45

je to mozne...nakonec erin chudak je jaksi pred smrtou..sak vime o Murrays.
No nic to nemeni na veci, ze je to legenda, co sa dakemu alsbu atd. nemoze stat. 8)
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron