Tabáky Peterson

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabáky Peterson

Příspěvekod ower » 04 čer. 2005, 01:09

chtel bych se zeptat, jake jsou vase zkusenosti s tabaky od petersonu, chtel bych si nejaky poridit, ale nevim jaky. na strankach e trafiky je pomerne slusny vyber, jen nevim, ktery tabacek je ten pravy. dymam teprve chvilku a tak se treba trochu bojim jit do UF, chapete... :)
Uživatelský avatar
ower
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 115
Věk: 40
Registrován: 19 bře. 2005, 01:36
Bydliště: hradec králové/praha

Příspěvekod Fénix » 04 čer. 2005, 07:13

Pokud se UF bojíš kvůli síle, pak si NEdávej ani Irish Whiskey. Dost silný je i Irish Oak a Sherlock Holmes. V Old Dublin je zase latakie. Sunset breeze a Sweet Kilarney se prý výrazně zjoršily. Connoisseurs mi ale vůbec nechutnal.
Z těch, co jsem měl, zbývá Luxury blend, jejíž vzorek nebyl špatný. Zbytek neznám :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Murphy » 04 čer. 2005, 09:47

Podle nazoru nekterych zde ve foru bys mozna mohl zkusit De Luxe Mixture. Tak yjsem ho ochutnaval coby zacatecnik se slabym zaludkem :) a nebyl spatny.
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Petr Masný » 04 čer. 2005, 11:12

Ahoj, já jsem zrovna dokuřoval Petersona Sherlocka Holmese anezdál se mi nějak moc silný, chutný byl v každém případě. :lol: Rád bych vyzkoušel i ostatní, třeba se najdeou další zkušení.
Petr
Uživatelský avatar
Petr Masný
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 80
Registrován: 04 čer. 2005, 11:02
Bydliště: 34034 Plánice 87

Příspěvekod Bohemund » 04 čer. 2005, 11:45

Já mám pocit, že Sherlock je na začínání s panem Petersonem docela silný kafe. Rozhodně bych ho nedoporučoval pro začátečníka. Pro zajímavost dýmám docela často UF a Sherlock si s ním v síle moc nezadá. Naopak Irish Oak se mi zas tak silný nezdá. Ale to je jen můj subjektivní názor :puffy:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Nevill » 04 čer. 2005, 12:36

Tabáky pana Petersona jsou celkem fajn, z těch co jsem zkoušel:

Sherlock Holmes - asi můj nejoblíbenější "přírodní" tabák, přiměřeně silný, moc mi chutná, zrovna jsem si objednal takovou menší zásilku, abych měl do zásoby...
University Flake - pro začátečníka určitě ne, je silnější než SH, musí se na něj opatrně...cítím z něj něco jako takový lehce doutníkový nádech..._
Irish Oak - přírodnější tabák, síla asi jako SH, dobře se mi s ním zakuřovalo...
Luxury Blend - můj oblíbený aromatik, chutná po pomerančích a vanilce
Sweet Killarney - zajímavý aromatik, chutná jako ovoce na smetaně, přesto si jeho další nákup asi rozmyslím...
Special Reserve 2005 - aromatik s příchutí ovoce a kávy, z toho první je cítit dost výrazně, druhé až postupem času...kupoval jsem jej spíš ze zvědavosti, ale je to občas příjemná změna...
Old Dublin - zatím jediný petersonovský tabák, který mi nějak nesedne, prostě mi nechutná...proti latakii nic nemám, dunhillovskou mám dokonce velmi rád, ale na Old Dublinu mi něco vadí, asi ta kořeněnost...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod ower » 04 čer. 2005, 12:45

diky moc za vase odpovedi. rozmyslim se mezi aromatiky killarney a connosieurs a pak jeste uvazuju o irish oaku... nevim proc se ho ale malinko bojim, asi to neni tak klasicky aromatik, ze?
Uživatelský avatar
ower
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 115
Věk: 40
Registrován: 19 bře. 2005, 01:36
Bydliště: hradec králové/praha

Příspěvekod Bohemund » 04 čer. 2005, 12:55

ower píše:diky moc za vase odpovedi. rozmyslim se mezi aromatiky killarney a connosieurs a pak jeste uvazuju o irish oaku... nevim proc se ho ale malinko bojim, asi to neni tak klasicky aromatik, ze?


To není vůbec aromatik 8)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod ower » 04 čer. 2005, 13:05

aha, no tak vidis :) ale nejaka ta aromatizace z tech sudu tam je, ne? :)
Uživatelský avatar
ower
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 115
Věk: 40
Registrován: 19 bře. 2005, 01:36
Bydliště: hradec králové/praha

Příspěvekod Bohemund » 04 čer. 2005, 13:13

No jo, trošku tam je něco cítit. Ale že by to byla Sherry, to bych neřek. Spíš dřevo, dub.........
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Nevill » 04 čer. 2005, 13:19

ower píše:diky moc za vase odpovedi. rozmyslim se mezi aromatiky killarney a connosieurs a pak jeste uvazuju o irish oaku... nevim proc se ho ale malinko bojim, asi to neni tak klasicky aromatik, ze?


Aromatik to neni vůbec, je to prostě takovej hodně "tabákovej" tabák... ty sudy s sherry jsou tam cítit opravdu jen velmi lehce a spíš zasyrova... Ostatně jestli budeš teď v úterý na srazu, můžu poskytnout vzorek... :wink:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod ower » 04 čer. 2005, 13:58

HA! v utery je sraz! prazskej nebo celoevropskej? mrknu na to. mozna bych se stavil, i kdyz mam ten den zkousku... vzorecek bych moc ocenil! jen nemam co nabidnout na oplatku. mam jen skandinavik a navy flake :( musim rozsirit :)
Uživatelský avatar
ower
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 115
Věk: 40
Registrován: 19 bře. 2005, 01:36
Bydliště: hradec králové/praha

Příspěvekod Nevill » 04 čer. 2005, 14:24

ower píše:HA! v utery je sraz! prazskej nebo celoevropskej? mrknu na to. mozna bych se stavil, i kdyz mam ten den zkousku... vzorecek bych moc ocenil! jen nemam co nabidnout na oplatku. mam jen skandinavik a navy flake :( musim rozsirit :)


Pražskej sraz...mno ani skandinavik ani navy flake jsem zatím nezkoušel, může bejt... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Tabáky Peterson

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 08 čer. 2005, 11:08

Již pár let kouřím tybáky Peterson. Mě chutnají nejvíce Sunset Breeze a Sweet Killarney. Jsou malinko ovocné, ale dají se bez problému kouřit každý den.

ower píše:chtel bych se zeptat, jake jsou vase zkusenosti s tabaky od petersonu, chtel bych si nejaky poridit, ale nevim jaky. na strankach e trafiky je pomerne slusny vyber, jen nevim, ktery tabacek je ten pravy. dymam teprve chvilku a tak se treba trochu bojim jit do UF, chapete... :)
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Re: Tabáky Peterson

Příspěvekod vicomt » 12 čer. 2005, 21:06

Já jsem znovu začínal s dýmkou v r. 1998 (před tím jenom dvě prosečky a nějaké silně aromatické tabáky z venkovské trafiky); měl jsem veliké štěstí, protože jak jsem se tak jednou potuloval Dlouhou, narazil jsem na Hutku. Koupil jsem si u něj dvě jirsovky a nechal si poradit nejlepší tabáček pro věčného začátečníka, toho času kuřáka cigaret, který chce přejít na dýmku, nehoví aromatikům, spíše by rád něco přírodnějšího: Vůbec se nerozmýšlel a doporučl Sherlocka Holmese. Od té doby je to prostě jeden z mých nej.
Uživatelský avatar
vicomt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Věk: 49
Registrován: 23 kvě. 2005, 09:19
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Frank a 12 návštevníků