Tabáky Peterson

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Nevill » 12 čer. 2005, 21:40

jo, jo...Sherlock Holmes mám taky moc rád, z Ústí mi teď přišlo osm plechovek ještě s těmi krásnými starými nálepkami... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Darkstar » 13 čer. 2005, 07:57

Chlapi. Od doby, co jsem zkusil prvniho Petersona, je to Irish Whiskey, mam pocit, ze Petersony jinak hori, nez Mac Baren, nebo i ostatni znacky. Peterson i pri velmi pomalem koureni prohoriva pravidelne, nezhasina, nemockuje, kdyz si schvalne necham vyhasnout dymku, pac potrebuji pauzu, tak ho krasne znova zapalim i pres popel, nemusim nic odsypavat. Priblizne stejne kvality se mi zda i Erinmore Flake. Mac Baren se mi nikdy nepovedlo znova zapalit, i kdyz jsem odstranil vrchni popilek a kdyz ano, uz to nehorelo tak dobre. Je to jen muj pocit, nebo je to fakt, ze peterson je takovy, jak ho popisuji ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 13 čer. 2005, 11:37

DARKSTAR: Taky jsem začínal na MB a když jsem si koupil prvního Petersona, tak jsem stejně jako Ty žasnul nad tím, jak to krásně prohořívá, tolik se nerozpaluje, dá se bez problému znovu zapálit... Podobnou zkušenost mám s tabáky od Dunhilla, prostě kvalita... Je sice fakt, že za stejný prachy jako 50g Petersona nebo Dunhilla máš 100g od MB, ale co se dá dělat, no... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Darkstar » 13 čer. 2005, 11:42

Nevill píše:DARKSTAR: Taky jsem začínal na MB a když jsem si koupil prvního Petersona, tak jsem stejně jako Ty žasnul nad tím, jak to krásně prohořívá, tolik se nerozpaluje, dá se bez problému znovu zapálit... Podobnou zkušenost mám s tabáky od Dunhilla, prostě kvalita... Je sice fakt, že za stejný prachy jako 50g Petersona nebo Dunhilla máš 100g od MB, ale co se dá dělat, no... :puffy:


Jeste otazka : Co Erinmore Flake a pak MB navy Flake ? jak hori podle Tebe tyto ? Jsou porovnatelne s petersonem ? Ja myslim, ze Erinmore ano, ale MB Navy Flake nevim a ten jsem si prave dnes objednal z E-Trafiky. S tou gramazi to neberme tak tragicky - ja si zapaluji jen polovicni davky Petersona, protoze cely kotlik by me - nekecam - ZABIL...Takze cenove to vyjde asi nastejno, petersony urcite dele vydrzi.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 13 čer. 2005, 12:01

Darkstar píše:
Jeste otazka : Co Erinmore Flake a pak MB navy Flake ? jak hori podle Tebe tyto ? Jsou porovnatelne s petersonem ? Ja myslim, ze Erinmore ano, ale MB Navy Flake nevim a ten jsem si prave dnes objednal z E-Trafiky. S tou gramazi to neberme tak tragicky - ja si zapaluji jen polovicni davky Petersona, protoze cely kotlik by me - nekecam - ZABIL...Takze cenove to vyjde asi nastejno, petersony urcite dele vydrzi.


Erinmore Flake a MB Navy Flake jsem zatím bohužel nezkoušel (příště Tě na srazu poprosím o vzorek :wink: ), tak nevím...snad jen, že flake má vždycky trochu jiné vlastnosti při hoření, záleží samozřejmě jak ho nacpeš. Flake jsem zatím zkoušel jen SG FVF a od Petersona University Flake a u těch je hořlavost relativně srovnatelná. Jinak s tou petersonovskou (sebe)vraždou bych to neviděl tak tragicky - u toho Irish Whiskey teda naprostý souhlas, University Flake si taky nenacpu velkou dýmku vrchovatě, ale ty ostatní jsou tak nějak přiměřeně silné, dají se běžně kouřit... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod tomsoyer » 09 črc. 2005, 15:48

Já kouřím Sunset Breeze a chutná mi moc, to stím prohoříváním je pravda opravdu hoří výborně a často ho dokouřím i jen na jednu sirku :smoke1:
Teď uvažuji, že si pořídím Sherlock Holmes začínají mi chutnat přírodní tabáky a silnější mi také nevadí :twisted:
Po tom co na něj čtu od vás samou chválu na něj dostávám čím dál větší chuť :!:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Milos Cerman » 09 črc. 2005, 19:25

Nemusíš se divit = oni mají letos výročí 140 let. No a za tu dobu se to přece neučili vařit :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 črc. 2005, 10:05

tomsoyer píše:Já kouřím Sunset Breeze a chutná mi moc, to stím prohoříváním je pravda opravdu hoří výborně a často ho dokouřím i jen na jednu sirku :smoke1:
Teď uvažuji, že si pořídím Sherlock Holmes začínají mi chutnat přírodní tabáky a silnější mi také nevadí :twisted:
Po tom co na něj čtu od vás samou chválu na něj dostávám čím dál větší chuť :!:


Jestli Ti chutná Sunset Breeze, tak si kup Reserve 140 a to budeš teprve koukat. Je to fakt žrádlo.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod tomsoyer » 10 črc. 2005, 11:23

Ok díky za tip zkusím
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 črc. 2005, 12:41

tomsoyer píše:Ok díky za tip zkusím


Určitě nebudeš litovat. Všichni vč. mne si ho chvali. Je to ovocnější aromatik a po zapálení cítíš kávu.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Petr Masný » 10 črc. 2005, 17:35

Má Sherlocka rád, ale věrtšinou kouřím Larsena - True delight. Hledám teď tabáček, který by měl trochu víc latakie, pokud možno Petersona. Poraďte! :o
Uživatelský avatar
Petr Masný
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 80
Registrován: 04 čer. 2005, 11:02
Bydliště: 34034 Plánice 87

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 črc. 2005, 17:37

Petr Masný píše:Má Sherlocka rád, ale věrtšinou kouřím Larsena - True delight. Hledám teď tabáček, který by měl trochu víc latakie, pokud možno Petersona. Poraďte! :o


Jestli si to myslím sprácně, tak jediný tabák od Peterson a latakií je Old Dublin. Právě ho kouřím.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Milos Cerman » 10 črc. 2005, 17:45

Petr Masný píše:Má Sherlocka rád, ale věrtšinou kouřím Larsena - True delight. Hledám teď tabáček, který by měl trochu víc latakie, pokud možno Petersona. Poraďte! :o


Já bych ti doporučil koupit plechovku PURE LATAKIA, a domíchávat si po svém.
Píšeš, že ti šmakuje zelenej Larsen, tam jsou 4% lata. Podle toho odhaduju, že zase nemusíš moc silnou směs. Proto je vlastní směs nejlepší ! :smoke5:

Nebo skus zelenýho SAVINELLI ENGLISH MIXTURE, ale ten je málo kde k mání.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Morten.W » 10 črc. 2005, 17:52

Milos Cerman píše: Nebo skus zelenýho SAVINELLI ENGLISH MIXTURE, ale ten je málo kde k mání.


Ten SAVINELLI ENGLISH MIXTURE je pre zaciatocnika fajn, tiez sa na nom ucim :) . Ako prvu latakiu som skusal SG Commonwealth, ale to bola velka chyba, skoro som sa .... Savinelli som zvladol fajn, aj ked sa fanusikom latakie zrejme nestanem.
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod Petr Masný » 10 črc. 2005, 18:34

Nojo, ale kde dostanu čistou latakii nebo čistej perique? Babo raď?
Uživatelský avatar
Petr Masný
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 80
Registrován: 04 čer. 2005, 11:02
Bydliště: 34034 Plánice 87

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků