Silné tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Silné tabáky

Příspěvekod beda » 11 črc. 2015, 09:18

Hačiman píše:Chci se zeptat,kouřil jsem 30 let cigarety asi 30 denně,v pubertě jsem koketoval s dýmkou a kouřil Adriu v tobolce s dřevorytinou starých lodí v přístavu tenkrát dělali jen jednu,někdy červenou ampforu z tuzexu.Pak jsem plno let kouřil cigarety Partagas,Nigeros.Upman a balený.Nyní šnupu Red bull,kouřím elektronickou cigaretu ale hlavně si vychutnávám dýmku.Je možné že špatnou technikou dýmání ničím sílu tabáku,že je jako silné nepocituji?Vždy jen cítím tlak zevnitř na čelo a to je vše.Kouříl jsem Irish flake i na lačno,to samé nightcap i royal yacht.Děkuji za odpověd

To nebude slabym tabákem, ale silnou tolerancí na nikotin :mryellow: IF k DP a lanum nemá zas tak daleko :wink: Do nosu bych nastěhoval Neffu Ifrikia, pod ret Maklu, občas si ubalil z lana a éčko by nemělo bejt potřeba :twisted: No a kdyby bylo fakt zle, tak doporučuju nějakej bytelnější formát kubánskýho doutníku, nebo Toscano Antico :cool:

Jinak pro cigaretový fajnšmekry maj ve Vodičkový u Sherlocka cíga Reval, německá kvalitní klasika známá spíše starší generaci. Bezfiltrovej king size a nezhasínaj :joy: Echt im Tabak :smile: Je to american blend, samý světlejší listí a minimum aditiv. Dost mne mrzí, že se nevozej i Rott-Händle, stejná kvalita a styl, jen s černym tabákem. Stačí zadat do googlu.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Silné tabáky

Příspěvekod muf » 11 črc. 2015, 10:20

A co tak gianes od frantíků jednu dobu jsem je taky používal teda ty bez f.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Ragaz » 11 črc. 2015, 14:09

....myslíš gitanesky? Ty jsem si vždycky kupoval v Trutnově na tržnici... :smoke5: ...
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod mrcos » 11 črc. 2015, 15:18

Gitanes jsem už dávno neviděl. A naposled, co jsem je v ČR koupil, tak byly doku.. ztratily svoje kouzlo kvůli směrnicím kolik můžou a nemůžou mít dehtu a nikotinu :roll:
Bedo, díky, k Sherlockovi zkusim zajít. Teď čekám, jestli je kamarádovi podařilo ulovit v reichu právě Rott-Händle, už jsem je měl a docela mi šmakovaly :)
Jináč Hačimane, pokud jedeš takovouhle nikotinovou kůru, tak se nedivim, že už máloco má pro tebe pořádnou sílu. Je to jasný jak lesní studánka, jak píše beda, máš vypěstovanou silnou toleranci. To é-cigáro tomu moc nepomáhá, spíš naopak, podle mýho. Pokud si budeš chtít pochutnat i na slabším listí, není moc jiná cesta, než to omezit a nechat toleranci trochu vyšumět. A nebo u slabýho listí eště přižvejkávat silnější snuss, přišňupávat nebo dofukovat tim ecigárem, případně se smířit s tím, že ani fakt silný tabáky už s tebou moc nezacloumaj.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Silné tabáky

Příspěvekod muf » 11 črc. 2015, 15:51

:arrow: Ragaz
Jo přesně tak a jsem zaskočen že se už neprodávaj. Hold su z dědiny a ač v jednotě byla síla tak je to problém. Obchod změnil jméno a prd.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Hačiman » 11 črc. 2015, 19:58

Děkuji všem za radu,koupím lano a uvidím.K těm cigaretám,né že by přímo kazily chut ale co je nekouřím lépe cítim chut a vuni.Lana jsem nezkoušel co jsem si přečetl jaké jsou problémy se zapalováním a já si na to jako začátečník netroufal.
Uživatelský avatar
Hačiman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 55
Registrován: 07 zář. 2013, 23:18
Bydliště: Turnov

Re: Silné tabáky

Příspěvekod lako » 11 črc. 2015, 20:15

Nektere varky dou opravdu spatne zapalovat.Ale jak chytne tak to je lahoda.Ja zasadne pouzivam zapalky,ale na lana mam zapalovac.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Bukinist » 11 črc. 2015, 20:20

Hačiman píše:Děkuji všem za radu,koupím lano a uvidím.K těm cigaretám,né že by přímo kazily chut ale co je nekouřím lépe cítim chut a vuni.Lana jsem nezkoušel co jsem si přečetl jaké jsou problémy se zapalováním a já si na to jako začátečník netroufal.

Ještě bych dodal, že hnědá lana jsou silnější než černá...
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Ragaz » 11 črc. 2015, 20:31

Já jsem si teď pořídil blendovací kentucky od Torben Dansk a tím se dá těm slabším tabákům "dodat šťáva"... :ok: případně se to dá asi i kouřit samotný, ale to jsem radši nezkoušel, síla je s hnědejma lanama řekl bych srovnatelná a hořlavost v pohodě (normálně kyprý řez, takže odpadá i krájení).
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod RottenFox » 12 črc. 2015, 11:07

lako píše:No jak to rika jcp,tak kazdy kourime na svou hubu :ok: ja kourim celkem kvalitni retka z velbloudem.a ty chut nekazi :twisted: :think:

Hm, to by mohlo být tím. Já si ke konci balil kdejakou srač*u. :wink: :ok: :lol:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Silné tabáky

Příspěvekod basa333 » 12 črc. 2015, 11:39

Hačiman píše:Děkuji všem za radu,koupím lano a uvidím.K těm cigaretám,né že by přímo kazily chut ale co je nekouřím lépe cítim chut a vuni.Lana jsem nezkoušel co jsem si přečetl jaké jsou problémy se zapalováním a já si na to jako začátečník netroufal.


lan je lano: silné a chuťově výrazné. má jen jedno velké riziko - jak ti zachutná, budeš ztracen :D
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Ragaz » 12 črc. 2015, 15:21

Já jen hlásím, že jsem to kentucky už zkoušel samotný...teda z malinký dýmky...je to masakr, síla odpovídá lanu přinejmenším, nicméně hořlavost podstatně lepší, ale chuť není tak jemná ale spíš taková syrová....ale dá se to. :ok:..
EDIT: Je to super tabák, když se tahá opatrně tak je chuť jemná....myslím, že je to docela dobrá ekonomické náhražka pro "lanaře" :)
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod hladas » 01 pro. 2015, 15:43

Nemáte někdo zkušenost s tabákem Manil - La Brumeuse (Vincent Manil) ?
Uživatelský avatar
hladas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 302
Věk: 44
Registrován: 28 dub. 2014, 09:22
Bydliště: Praha-východ

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Rog » 01 pro. 2015, 15:47

Mám s týmto: http://www.tobaccoreviews.com/blend/3787/tabac-manil-la-brumeuse. Je to dobrý, ale veľmi špecifický matroš. Fajčím ho úplne suchý, napcháfam fest na tesno za použitia velkého tlaku. Musí sa naňho pomaly a z ľahka. Keď sa toto dodrží, tak je to skvelý nesladký neutrál, rustikálny, mierne drsný. Prehorí pomerne rýchlo. Údajne chutí ľuďom, čo si z neho balia cigarety... neviem.
Mňa baví si ho raz sa čas dať, keď mám chuť na echt prírodný neutrál.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod BORYNA » 01 pro. 2015, 21:03

Hačiman píše:Děkuji všem za radu,koupím lano a uvidím.K těm cigaretám,né že by přímo kazily chut ale co je nekouřím lépe cítim chut a vuni.Lana jsem nezkoušel co jsem si přečetl jaké jsou problémy se zapalováním a já si na to jako začátečník netroufal.


Taky to tak mám. Po 30-ti letech kouření cigaret a dýmky jsem cigarety přestal kouřit. Objevily se mi zcela nové chutě známých (mně :) tabáků. Úplně jiný svět!
BORYNA
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 65
Věk: 59
Registrován: 18 úno. 2005, 18:37
Bydliště: Praha 3

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků