Silné tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Silné tabáky

Příspěvekod OldToby » 21 pro. 2014, 21:49

Dobrý den,

jsem začátečník, co znamená, že momentálně "hledám" co mi sedne. Rád bych zkusil jestli by mi chutnala latakie, ale z recenzí čtu, že je to výrazná chuť. Mám strach, že by to v dýmce mohlo zanechat kus aroma, které by pak zkreslovalo následné jiné tabáky bez latakie. Asi by jste mi poradili, abych na jednotlivé druhy tabáků měl jednotlivé dýmky, je to zřejmě co zkušenější dělají, mým úmyslem je ale najít co mi sedne a u toho s mírnou variací už zůstat. Mám ale trochu strach, že bych si procesem zkoumání všeho možného "načmoudil" dýmku tak že by byla nepoužitelná.

Nemám tušení jestli se to děje, dělám si naděje, že jedno naplnění by se snad nemělo nijak projevit, ale třeba u vodní dýmky, když se jednou naloží máta, tak dalších X tabáků bude "Příchuť + Máta"... a nechci uďelat chybu, že bych měl "Tabák + latakie" (hlavně když bych zjistil, že mi nechutná).

Doufám, že mi poradíte, pač neznám nikoho, kdo by mi pomohl.
Předem díky :)
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Bob76 » 22 pro. 2014, 12:15

Sice jsme ve špatném vlákně,ale dýmka na latakii musí být jen na latakii /když pominu nějaké jemné nuance/.Překouřit jde vše,ale je to přesně jak s tou mátou.Chce to pak nějaký neutrál a třeba 10 kouření to z dýmky dostat.Také záleží,jak moc je to kovaná latakie /jako obsah % / .Tož asi tak.
Jinak správné vlákno je zde viewtopic.php?f=2&t=3158&p=365541#p365541
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Cmunda » 22 pro. 2014, 13:29

Překouřit se dá v podstatě úplně všechno, latakiové směsi nejsou zas až natolik výrazné, aby jedna plechovka zanechala nějaké fatální následky. Pokud máš obavy, že ti nebude latakie chutnat, mrkni na etrafiku, jsou tam k mání latakie ve vzorkových baleních. Úplně nejlepší by ale bylo se tady http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?f=4&t=2234 podívat, zda to nemáš kousek do nějaké regionální buňky. Určitě tam najdeš plno ochotných dýmkařů, kteří ti na začátek poradí a poskytnout i nějaký ten vzorek tabáku.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Yetenek » 22 pro. 2014, 14:09

Latakie jde skutečně celkem dobře překouřit, těch ± 10 kouření by ji mělo z kotle vyhnat

Cmunda píše:Překouřit se dá v podstatě úplně všechno, ....

Tady si dovolím upozornit na mýdláky (konkrétně se jednalo o Coniston), 2 kotle stačily, aby se ve fajfce uvelebil a už jsem ho z ní nedostal. Nakonec to dopadlo tak, že jsem to vzdal, a dýmka zůstala mýdákům.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Cmunda » 22 pro. 2014, 16:41

Mně se podařilo překouřit i ten Coniston, nechal jsem dýmku cca půl roku odpočívat a pak jsem jí na doporučení ze zdejšího fóra překuřoval latakií, ale to už jsme OT
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Hačiman » 10 črc. 2015, 22:49

Chci se zeptat,kouřil jsem 30 let cigarety asi 30 denně,v pubertě jsem koketoval s dýmkou a kouřil Adriu v tobolce s dřevorytinou starých lodí v přístavu tenkrát dělali jen jednu,někdy červenou ampforu z tuzexu.Pak jsem plno let kouřil cigarety Partagas,Nigeros.Upman a balený.Nyní šnupu Red bull,kouřím elektronickou cigaretu ale hlavně si vychutnávám dýmku.Je možné že špatnou technikou dýmání ničím sílu tabáku,že je jako silné nepocituji?Vždy jen cítím tlak zevnitř na čelo a to je vše.Kouříl jsem Irish flake i na lačno,to samé nightcap i royal yacht.Děkuji za odpověd
Uživatelský avatar
Hačiman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 55
Registrován: 07 zář. 2013, 23:18
Bydliště: Turnov

Re: Silné tabáky

Příspěvekod lako » 10 črc. 2015, 23:30

Tak pro cigerataka jsou tyto tabaky jen chutovky.Zkus nake SG lano nebo GH DP.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Hačiman » 11 črc. 2015, 00:00

Děkuji za reakci na muj dotaz,já jen jestli to nějak nekazím sám.kvuli nikotínu kouřím ečko protože mi cigarety kazily chut dýmky :palm:
Uživatelský avatar
Hačiman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 55
Registrován: 07 zář. 2013, 23:18
Bydliště: Turnov

Re: Silné tabáky

Příspěvekod RottenFox » 11 črc. 2015, 00:18

Zkus to lano a uvidíš. ;-)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Silné tabáky

Příspěvekod lako » 11 črc. 2015, 00:28

Nekur ani to.ecko a bude to v pohode.Sice ja kourim tak dvacku retek a chut dymky mne to nekazi.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod RottenFox » 11 črc. 2015, 02:14

Mě to teda chuť kazilo. :-)
Když jsem s tím praštil, tak mi začla dýmka víc chutnat a vonět a cigarety mi kupodivu začli smrdět.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Silné tabáky

Příspěvekod lako » 11 črc. 2015, 02:36

No jak to rika jcp,tak kazdy kourime na svou hubu :ok: ja kourim celkem kvalitni retka z velbloudem.a ty chut nekazi :twisted: :think:
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod jcp » 11 črc. 2015, 04:51

Přiznám se, že já nějakou tu s velbloudem (zabavuje se) .. bez filtru .. taky zpopelním protože nejsem přítelem outdoorovýho kouření dýmky a přitom se v lese vyskytuju v zimě v létě dosti často. A pocit že by mi to kazilo chuť fajfky nemám .. ovšem každej kouříme na svou hubu .. :lol:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Silné tabáky

Příspěvekod muf » 11 črc. 2015, 05:24

Mám podobnou zkušenost občas si ubalím z dobrého tabáku a na chuti dýmky to nepozoruji. Pravda je že nejsem moc silnej kuřák.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Silné tabáky

Příspěvekod DragonSoul » 11 črc. 2015, 08:30

Vratim se k vyse zminovanym tabakum. Doba kdy Night Cap byl silny tabak jsou uz davno pryc. Kdyz si chci zakourit silny tabak, musim mit na to byt pripraveny psychicky i fyzicky. Kourit totiz nalacno a v depce GH Dark Plug, nebo BXX zavani rychlym uprkem na keramickeho pritele, nebo motanice hlavy jak blazen. Ale to uz tady urcite bylo napsano mockrat, jen jsem si posteskl.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků