Tabaky s Perique

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod basa333 » 29 dub. 2008, 07:33

něvěděl jsem, kam to dát, tak to dávám sem. neangličtináři prominou, ale myslím že je to zajímavé pro všechny. něco o výrobě perique

http://video.google.com/videoplay?docid ... 2317264443
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Copatej » 29 dub. 2008, 09:25

Tak to je fakt pěknej postřeh. Nejhezčí je to mlácení listů o sudy a v pozadí ten slejvák. Úplně si dovedu představit tu vlhkost vzduchu ... :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod beda » 30 dub. 2008, 00:03

Jak to tak vypadá, tak Perique je docela tradiční a osobitý tabák. :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod dsvatos » 30 dub. 2008, 08:21

Jestli mohu přidat svůj začátečnický postřeh, tak Louisiana Flake od SG můžu vřele doporučit. Nedokážu se bohužel moc vyjadřovat o chutích jak je tady zvykem. Jsem dýmkařské ucho, zatím ty svoje chutě ještě hledám, ale LF je asi to nejlepší co jsem zatím ochutnal.. Ta kořeněná sladko-slanost mi opravdu sedí.
Uživatelský avatar
dsvatos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 47
Registrován: 18 úno. 2008, 17:03
Bydliště: Brno

Příspěvekod Scalex » 30 dub. 2008, 09:14

U Hingara je k mání i Louisiana Flake od GH - zatím jsem neměl možnost ochutnat a zjistit, jak se od té SG verze liší.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod tifik » 04 kvě. 2008, 07:23

Scalex píše:U Hingara je k mání i Louisiana Flake od GH - zatím jsem neměl možnost ochutnat a zjistit, jak se od té SG verze liší.


Liší se dost, pokud si dobře vzpomínám. SG je naprosto přírodní VP, GH je aromatizovaná, po otevření voní jako bonboniéra, na chuť si teď moc nepamatuju, asi proto, že mi ten tabák úplně nesedl, ale každopádně je to jiný tabák.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Nevill » 04 kvě. 2008, 17:22

tifik píše:
Scalex píše:U Hingara je k mání i Louisiana Flake od GH - zatím jsem neměl možnost ochutnat a zjistit, jak se od té SG verze liší.


Liší se dost, pokud si dobře vzpomínám. SG je naprosto přírodní VP, GH je aromatizovaná, po otevření voní jako bonboniéra, na chuť si teď moc nepamatuju, asi proto, že mi ten tabák úplně nesedl, ale každopádně je to jiný tabák.


Jak říkáš, ty tabáky jsou relativně podobné, akorát ten od GH má takovou příměs Lakelandu (takové to mýdlo co Hoggarth cpe téměř do všech svých tabáků)...mám ho rád, ale asi to chce kouřit jednou za čas, v poslední době mi přišel takový poněkud nudný...asi mi po častém kouření zevšedněl, no... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod dh » 05 kvě. 2008, 07:10

Mě tedy Louisiana Flake od GH docela nadchnul - charakterisuje ho uměřená porce mýdla - nepřečichnutelná, nedominující - a docela brutální podíl perique. Kouřil jsem ho z velké kalabašky a ke konci to byla opravdu síla. Při kouření mě bavil ten vývoj - zpočátku výrazné aroma postupně ustupuje rozvíjející se chuti perique. Vynikající věc.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod JardaS » 05 kvě. 2008, 07:27

Mě nadchl v poslední době Telegraph Hill od GLP . Po vykouřené polovině plechovky mi chutná více a více . Perfektní tabák s vysokou kvalitou a příjemnou chutí Perique :D :puffy: Mohu jen doporučit
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod basa333 » 05 kvě. 2008, 07:27

já jsem se tedy ani pro jednu louisianu nedokázal nadchnout - obě mi nějak přišly nudné a mdlé, sorry. s periquem mám nejraději čisté VA, tedy třeba něco jako greenod a myslím, že i hal (který stejně ještě většinou trochu dopuju planta periquem)
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Fénix » 05 kvě. 2008, 09:25

JardaS píše:Mě nadchl v poslední době Telegraph Hill od GLP . Po vykouřené polovině plechovky mi chutná více a více . Perfektní tabák s vysokou kvalitou a příjemnou chutí Perique :D :puffy: Mohu jen doporučit


včera jsem ho bafal třetí den c řadě, to se mi s mnoha tabáky nestává
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Mike Hill » 05 kvě. 2008, 12:36

basa333 píše:...s periquem mám nejraději čisté VA, tedy třeba něco jako greenod a myslím, že i hal (který stejně ještě většinou trochu dopuju planta periquem)
Podpísal by som sa aj krvou pod to, že v Hal O´the Wynd nieje Perique, okrem toho, prečo by to v Ratray´s tajili ak by v ňom bol? Vyfajčil som z Hala viac ako jednu plechovku v rôznych fajkách a priznávam že má taký jemne zákerný efekt ale som stoprropresvedčený že tam P určite nieje. :roll:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod tifik » 05 kvě. 2008, 12:38

Mike Hill píše:
basa333 píše:...s periquem mám nejraději čisté VA, tedy třeba něco jako greenod a myslím, že i hal (který stejně ještě většinou trochu dopuju planta periquem)
Podpísal by som sa aj krvou pod to, že v Hal O´the Wynd nieje Perique, okrem toho, prečo by to v Ratray´s tajili ak by v ňom bol? Vyfajčil som z Hala viac ako jednu plechovku v rôznych fajkách a priznávam že má taký jemne zákerný efekt ale som stoprropresvedčený že tam P určite nieje. :roll:


O tom už se tady hodně diskutovalo a vcelku se k ničemu nedošlo :lol:
Podle mě v něm taky není ani není aromatizovaný :lol:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mrcos » 19 srp. 2008, 13:30

Louisiana Flake od GH je fajn. První paklík jsem si koupil, aniž bych věděl, o co jde. První otevření a čuchnutí mě vyděsilo, stejně tak první fajfka (což ale bylo způsobeno tím, že jsem asi 10 min po zapálení neměl kam utýct před slejvákem :? ). Na nějakej čas jsem ho odložil a vrátil se k němu, až když jsem měl krapet nouzi o nelatakii do hospody. Nebylo to ono, ale zvykl jsem si a čim víc jsem ho kouřil, tim víc mi začal chutnat a poslední dobou jsem ho kouřil opravdu rád. Nedávno jsem dojel třetí paklík (během cca půl roku) a nejspíš pořídim další.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabaky s Perique

Příspěvekod tifik » 19 srp. 2008, 13:54

Kouříte ještě někdo St.James od SG? Poslední dobou mi připadá lehce nehořlavý, ale dobrý je furt...
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


cron