Tabaky s Perique

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Alfik » 23 lis. 2005, 10:22

Ad Louisiana Flake: Podle informací ze Synjeca by to měl být pravděpodobně ten samý tabák jako jeLaurel Flake, který prodávájí na Knoxville cigars, nebo St. James Flake, který budou v brzké době prodávat na Synjecu. Podle všeho Sam Gawithů dělá jeden takovýhle OEM Va/P Flake, který si pak každý distributor přejmenuje na co chce, a tváří se, že to nikdo jiný nemá... :D :D Každopádně je to ale fakt povedenej tabáček, ať se jmenuje jak chce (Já ho mám momentálně doma ve "verzi" Laurel Flake, dostal jsem ho jako vzoreček (celkem štědrej - 25g) ze Synjeca)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod POGO » 23 lis. 2005, 11:13

bromden píše:Nazdááár!
Jsem rád že tu zase jsi!
Ad Louisiana Flake - taky mi docela chutnal, byť jsem měl jen na dvě kouření ze vzorku (už dva týdny "úspěšně" odcházím z práce "včas" si ho koupit :roll: )...
:lol:


S tím kupováním jsem na tom stejně jako ty. :cry: Už po něm pošilhávám dost dlouho a pořád nic.Na tu chuť se dost těším,tabáky V+P jsou prostě super. :wink:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Fénix » 23 lis. 2005, 11:32

Alfik píše:Ad Louisiana Flake: Podle informací ze Synjeca by to měl být pravděpodobně ten samý tabák jako jeLaurel Flake, který prodávájí na Knoxville cigars, nebo St. James Flake, který budou v brzké době prodávat na Synjecu. Podle všeho Sam Gawithů dělá jeden takovýhle OEM Va/P Flake, který si pak každý distributor přejmenuje na co chce, a tváří se, že to nikdo jiný nemá... :D :D Každopádně je to ale fakt povedenej tabáček, ať se jmenuje jak chce (Já ho mám momentálně doma ve "verzi" Laurel Flake, dostal jsem ho jako vzoreček (celkem štědrej - 25g) ze Synjeca)


OEM :lol: to je nářez
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod imagoo » 23 lis. 2005, 12:08

Alfik píše:Ad Louisiana Flake: Podle informací ze Synjeca by to měl být pravděpodobně ten samý tabák jako jeLaurel Flake, který prodávájí na Knoxville cigars, nebo St. James Flake, který budou v brzké době prodávat na Synjecu. Podle všeho Sam Gawithů dělá jeden takovýhle OEM Va/P Flake, který si pak každý distributor přejmenuje na co chce, a tváří se, že to nikdo jiný nemá... :D :D Každopádně je to ale fakt povedenej tabáček, ať se jmenuje jak chce (Já ho mám momentálně doma ve "verzi" Laurel Flake, dostal jsem ho jako vzoreček (celkem štědrej - 25g) ze Synjeca)

existuje přímo i Louisiana Flake di Gawith & Hoggart http://www.pipaergosum.it/forum/viewtopic.php?topic=495 , může to být to stejný, ale je mi to jedno. Oblíbil jsem si ho teď natolik, že dokud bude na trhu, nechám si svoje pixle Escuda a DLNR na horší časy. Řeším akorát to, jestli do něčeho sesypu flake z více neotevřených tobolek nebo to budu uchovávat v nich.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Honzk » 23 lis. 2005, 13:47

imagoo píše: Řeším akorát to, jestli do něčeho sesypu flake z více neotevřených tobolek nebo to budu uchovávat v nich.


Ty tobolky sou fakt na nic, anebo mám obě ruce levý, koupil sem jak Luisianu tak commonwealth, oboje sem při rozdělávání rozerval, pač to jinak nešlo a Luisiana flake mám v krabičce od UF, ideální pro těch 35 g
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 23 lis. 2005, 14:10

... dneska jsem s děsem zjistil, že Cumberland, který jsem považoval ta typickou chuť Burley, obsahuje i perique...
...tak teď nevím, jestli to co jsem doteď považoval za chuť perique není něco úplně jiného :oops: :roll:
...popis Cumberlandu:
Robust and possessing a subdued sweetness, Cumberland is a delightfully orchestrated suite of American tobaccos, featuring a rare and exquisite mahogany Kentucky, aged in bales for twenty years. Red and matured Virginias establish a theme; the Kentucky and a pianissimo of perique create the variations. Pure, natural tobacco flavors are harmonized by delicate arpeggios and underscored by deep, resonant tones. The coda is lovely and lingering - a perfect finish to a rich performance. Best savored slowly.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Alfik » 23 lis. 2005, 14:14

imagoo píše:existuje přímo i Louisiana Flake di Gawith & Hoggart ...


Já vím, mám ho doma. Přijde mi, že chutná jinak, ale ještě to budu testovat.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 06 pro. 2005, 16:16

V novém katalogu Dan Pipes jsou opět De Luxe Navy Rolls (strana 105).... Že by? :wink:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod dh » 06 pro. 2005, 18:28

Alfik píše:V novém katalogu Dan Pipes jsou opět De Luxe Navy Rolls (strana 105).... Že by? :wink:


To by bylo bezva. Ještě co na to zdejší distributoři?
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Simon » 06 pro. 2005, 19:32

Alfik píše:V novém katalogu Dan Pipes jsou opět De Luxe Navy Rolls (strana 105).... Že by? :wink:


ja to prave oslavuju otevrenim jedne krabky navy rollsu z archivu :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod body007 » 08 pro. 2005, 11:00

tak a dnes som objavil asi nejake zabudnute Escudo v jednom obchodiku, rok vyroby 2001, takze uz dost pekny archiv :wink:
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

Příspěvekod Alfik » 08 pro. 2005, 11:05

Simon píše:ja to prave oslavuju otevrenim jedne krabky navy rollsu z archivu :)


To já mám ve svém archivním šuplíku jenom jednu, a radši ji tam ještě chvíli nechám. Jeden nikdy neví :)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod imagoo » 08 pro. 2005, 23:35

Simon píše:
Alfik píše:V novém katalogu Dan Pipes jsou opět De Luxe Navy Rolls (strana 105).... Že by? :wink:


ja to prave oslavuju otevrenim jedne krabky navy rollsu z archivu :)


Radujte se, naivky, v loňském katalogu Dan Pipes byl DLNR taky - na str. 104 a dokonce bez kondolenčního nápisu!
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Šimi » 13 led. 2006, 08:36

Mám možnost sehnat ještě jednu Elizabet Mixture od Dunhilla, chce někdo vzít? Pošlete mi SZ :wink:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod juice » 13 led. 2006, 10:48

Pokud mát někdo možnost nechat si dovést tabák např. z DE, doporučil bych Solani Virginia Flake Blend 633. Je to perfektní směs virgine s perique.
Uživatelský avatar
juice
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 237
Věk: 58
Registrován: 26 zář. 2005, 13:05

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků