Fermentace domacího tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Fermentace domacího tabáku

Příspěvekod vojtechfabik » 10 bře. 2024, 20:11

Dobrý den,

Jdu si zde pro radu :D. Vykuchal jsem ledničku nějakou starou malou. rozměry 40x45x55. Mám nainstalovanou objímku na žárovku. Momentálně řeším příkon a druh žárovky. Je tu už někdo více znalý? Přemýšlel jsem o infračervené o výkonu 60W, určené na drůbež a jinou verbež nebo stačí klasická? 60W málo nebo hodně? Cílová teplota je cca 51 stupňů, Fermentace bude probíhat pravděpodobně 5 týdnů. Izolace ledničky je 7 cm, pravděpodobné PUR nebo polymerní pěna nevim co se tam dříve dávalo. tabák nařezaný bude nacpaný ve sklenicích.

Díky za názory a zkušenosti.
vojtechfabik
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře. 2024, 19:39

Re: Fermentace domacího tabáku

Příspěvekod beda » 14 bře. 2024, 20:28

Je tu někde docela obsáhlé vlakno o pěstovaní, obávám se, že tohle forum je už tak klidné, že je lepší hledat, než čekat odpoveď :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Fermentace domacího tabáku

Příspěvekod Bedřich 2 » 14 bře. 2024, 21:22

Takže budeš potřebovat regulovaný zdroj tepla. Měření tepla uvnitř komory a regulátor co to bude teplotu řídit. Napadá mě teploměr a termostat jako je na boileru. No a pak můžeš experimentovat se zdrojem tepla co budeš šroubovat do té objímky. Takhle bych to asi zbastlil já.
Bedřich 2
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 198
Věk: 77
Registrován: 14 zář. 2013, 20:39

Re: Fermentace domacího tabáku

Příspěvekod Coonan » 16 bře. 2024, 08:51

Zdravím pánové,
Určitě to tu již bylo a myslím že tu byl kolega který to měl obsáhle a velmi dobře vychytané. Přikládám odkaz na původní vlákno a přeju hodně inspirace při jeho čtení. :puffy:
viewtopic.php?f=10&t=2997&start=1620
Uživatelský avatar
Coonan
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 338
Věk: 36
Registrován: 01 úno. 2011, 16:32
Bydliště: Praha 4


Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků