Doporučte podobný tabák

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Které tabáky nejvíce kouříte

Aromatiky
102
33%
Přírodní
139
45%
Latakii
71
23%
 
Celkem hlasů : 312

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod ttygr » 17 led. 2016, 19:52

fishermana neznám, ale jinak to mám podobně, když je chuť na sladký, tak beru Grousemoor, nebo čokoládu (SG/GH) přičemž SG je imho vydatnější záležitost
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod tifik » 17 led. 2016, 20:46

Grousemoor vyzkouším. Ad 100D, to je jasný, mohl bych přijet i s amphorou :-)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod Bob76 » 17 led. 2016, 21:42

Jen upozorním,Grousemoor se vlastně vymyká všem kategoriím aromatiků,nedá se srovnat vlastně s žádným tabákem.Jsou jedni co jej milují a druzí bytostně nesnášejí. Doporučuju nejdříve vyzkoušet od někoho vzorek.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod mrcos » 18 led. 2016, 00:07

To samý se dá říct o SG 1792. Jak 1792, tak Grousemoor mám rád :) Problém je, že G. je trošku potvora a při rozhicování má tendenci kousat do jazyku, 1792 je zase občas naprosto azbestová. Ale 1792 je super "chlapskej" aromatik, má docela grády a je dost výraznej a osobitej, Grousemoor je nikotinově i chuťově "lehčí" a je takovej svěžejší.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod Plha » 18 led. 2016, 08:49

tifik píše:Jako odreagování mám jediný aromatik - Fishermann od Planty. Není špatný, ale ocenil bych něco hutnějšího a silnějšího, v chuti i v síle tabáku. Nemáte tip? Jinak kouřím téměř výhradně latakii, vaper a virginii (a Royal Yacht :-) ), aromatik mi stačí jeden.


littlebull píše:A nejlepší aromatik (i na odreagování) je nějaká latakie, to platí pořád.


ttygr píše:fishermana neznám, ale jinak to mám podobně, když je chuť na sladký, tak beru Grousemoor, nebo čokoládu (SG/GH) přičemž SG je imho vydatnější záležitost


Pokud ti nevadi mejdla a jim podobne libustky, je to na oddych od heavy latakia smesi fajn. Ja takhle pouzivam Condor (zatim) a chystam se i na dalsi, vyhradil jsem jim dve fajfky (a staci mi to cca jednou az dvakrat tejdne, konkretne Condor je z vetsiho kotliku docela rychta :smoke3: ).
Co se tyce podobnosti s Fisherman´s Love modrym od Planty, je to tezky, pac je dost specifickej...ale ted jsem dokouril od SG Perfection Tobacco a i kdyz je to s latakii, mohlo by to fungovat (jak pise littlebull :smoke5: ), navic ja jsem v nem behem koureni cosi podobneho jako ve Fishermanovi citil. Nebo ta cokoska, at uz jedna, nebo druha, taky neni spatna volba. Teda asi spis cokoska GH Bob´s Chocolate Flake bude sichr, pac Perfection Tobacco i Chocolate Flake (kterej jsem mel vzdycky radsi, pac ma vetsi koule nez GH) je od SG a tam je sazka do loterie, jakej zrovna ten co dostanes bude. Ja mam posledni cokosku SG naprd, ale Perfection byl super. Tudle v putne mi zase lako rikal, ze dostal Perfection sama vanilka a latakie nikde, coz by byl dost provar, je na nem zajimavy prave to spojeni aromatizace s latakii a to zrejme dela ten trosku fishermanovskej cmuch (ackoliv ve Fishermanovi zadna latakie nejni, je takovej nauzenelej k ty sladkosti).
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod vintage » 18 led. 2016, 11:06

Grousemoor je lahůdka, chutná to zcela specificky a dokáži si představit, že to spoustě lidí nebude šmakovat :puffy: Já vykoupil ve Frýdku 3 odleželé plechovky z roku cca 2007. Doufám, že až si koupím novou várku bude to chutnat stejně :smoke5:
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod littlebull » 18 led. 2016, 12:23

Tak to po čase napíšu zase: nejlepší aromatik je Kovářskej blend. Ještě ho mám schovanej :smoke1:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod Bob76 » 18 led. 2016, 12:38

Jen tip,kterak Kovářský blend namíchati:
Scalex » 28 zář. 2010, 16:02
Kombinace vanilka+latakie sice možná je (SG Perfection to dokazuje), ale musím říct, že s MacBarení vanilkou jsem u podobného pokusu taky neuspěl. Víc se mi na míchání s latakií osvědčil tabák DTM Da Vinci, který sice oficiálně nemá být vanilkový, ale ten pudink z něj dost trčí a je to i podstatně sladší tabák než MB Vanilla. Míchám ho půl na půl právě s Perfectionem - uzenina zůstane a sladkost a voňavost se posílí. Je to zvláštní kombinace, vymyslel ji zde na fóru přítomný Kovářskej a je to směs, která mi náramně sedla, mám pro ni vyhrazené tři fajfky.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod vintage » 18 led. 2016, 12:52

Já míchám půl na půl MB vanilku a Commonwealth, nedá se to kouřit moc často, ale je to lepší jak když je kouřím samostatně. Nicméně jak mi oba dojdou tak od tohoto mixu asi opustím.
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod kovářskej » 20 led. 2016, 13:00

No, kolegabuněčník Yetenek se zmínil že Pavel vzpomenul ten můj blend a nasměroval mě na tohle vlákno... inu, vymyslel jsem ho proto, že žádnej z tabáků co jsem různě zkoušel pokuřovat a podle různejch recenzí od nich očekával tohle onde a tamto jinde, ale stejně to furt nebylo to, co jsem hledal, až mě napadlo ty dva tabáky prostě umíchat dohromady, že by to mohlo být konečně to, co hledám. Nejsem zatvrzelej latakista ani nemám moc rád německý aromatiky a ani lana protože se s jejich přípravou do fajfky zlobím a patlám a stejně to pak furt jen zapaluju dokola jak nešikovnej pyroman, ale ta trocha uzenosti se s vanilkou medem a podobně velmi dobře (pro moji hubu) doplňuje. Je to tak, jak napsal Scalex, míchám jedna ku jedný DTM Da Vinci (echt aromatik) a Perfection. Časem jsem zkoušel přidat třeba čtvrt paklíku Mogana (kterej mi taky moc chutná) ale přišlo mi to zase do té míchanice škoda, páč mi chutná velmi sám o sobě a tu chuť směsi zase nějak významněji nezměnil. Kdo to chcete vyzkoušet, tak si to umíchejte. Pár lidem napříč republikou to chutná od Stodu až po Moravské Slovácko :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod klasik51 » 21 led. 2016, 11:58

I v MIlevsku to ochutnali a docela si pochutnali. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod kovářskej » 21 led. 2016, 13:47

To mě těší, Zdendo, však Milevsko je také spřátelenou destinací "kousek" od 100du :puffy: Já si také občas nacpu rád Nappu a odpočinkově si na ní pobafávám i když přiznám se že OCh jsem už docela dlouho neměl ve fajfce. :pipe1:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod lachim1937 » 28 led. 2016, 14:05

Zdravím všechny. Měl bych dotaz ohledně tabáku Hemingway Fiesta. Na internetu jsem o něm nenašel absolutně nic, jenom v knize Kouzla a taje dýmek II. staršího vydání. Směs je popsána takto: Zlatožlutý tabák z Virginie, hnědý Maryland, černý Cavendish, to vše doplněno o exotický karibský flavouring. Příjemná, velmi hezky vypadající směs. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli někdo neznáte přímo tento tabák nebo jemu podobný a mohli byste mi nějaký doporučit.

Předem díky za odpověď :wink:
lachim1937
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 18
Věk: 29
Registrován: 17 zář. 2015, 17:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod beda » 28 led. 2016, 16:20

Bejvaly tu k máni tři druhy, bílej fiesta, modrej nevim přesně, ale asociace na nějakej royal a černej floriditas. Znám jen posledně jmenovanej, granulovanej BC s brutální tropicky ovocnou aromatizací, díky netěsnící plechovce suchej na troud. Víčko plechu měkký, po pár otevřeních ožvejkaný. Nedivim se, že se moc neudržel.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Doporučte podobný tabák

Příspěvekod kovářskej » 26 zář. 2017, 13:27

No a kurnik, teď mám za úkol, kterej jsem si předsevzal, najít něco podobnýho Nappě - byl jsem tuhle v tý slavný tabákový a fajkový prodejně u míráku v Praze a děs a běs. Prej se už Nappa Valley nedováží a vůbec nevědí co by ji mohlo ve fajce nahradit. Kurnik, přitom se ten tabák furt vyrábí, jen u nás prostě nejní k mání. A nedokázali mi vysvětlit PROČ . Tak jsem vzal z nouze Och (original choice) protože Ach (aromatic choice) je dost chuťově jinde než Nappa.... no a že si spravím náladu Artisanem - nemáme .... Čověk se těší když se dostane jednou za dlouho z venkova do Práglu že si koupí dobrej tabák ( páč tu na venkově maj akorát mekberaní co mi nechutnaj, Celliniho co mi nechutná a jedinej co se dá tak je Sedmimořskej jenže to mám ve fajce skoro furt a modrýho Stanwella. A nestíhal jsem letět do nějakýho jinýho tabákokrámu - jestli by jiná firma třeba toho Nappáka neměla...
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků