Doporučte podobný tabák

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Které tabáky nejvíce kouříte

Aromatiky
102
33%
Přírodní
139
45%
Latakii
71
23%
 
Celkem hlasů : 312

Příspěvekod Graveir » 18 črc. 2005, 20:19

Mathias Sandorf píše:Mohl byste mi někdo poradit nějakou fakt dobrou latakii? Když to tak pročítám, sbíhaj se mi sliny. Předem díky :smoke6:

No, tak tedy nightcap, nebo EarlyMorningPipe /nejsilnejsi je nc, nejslabsi asi EMP/ a nebo Samuel Gawith balkan flake...ten si tedka vsici pochvaluji
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod vicomt » 18 črc. 2005, 20:55

Nemám problém hlasovat. Nejvíce kouřím tabáčky přírodní (myslím tím i velmi mírně aromatizované). Např. MB Dark twist, SG FVF, Sherlock Holmes atp.
Uživatelský avatar
vicomt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Věk: 49
Registrován: 23 kvě. 2005, 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 19 črc. 2005, 06:48

Mathias Sandorf píše:Mohl byste mi někdo poradit nějakou fakt dobrou latakii? Když to tak pročítám, sbíhaj se mi sliny. Předem díky :smoke6:


Myslim si, ze kdyz si koupis cokoliv od Dunhillu, tak neprohloupis. Jemnejsi latakie je Early morning.
Nebo pockej na sraz a tam ochutnas, at si nemusis hned kupovat celé baleni.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Mathias Sandorf » 19 črc. 2005, 08:17

Okey, díky moc
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Darkstar » 19 črc. 2005, 08:23

Kourim prirodni, obcas nepohrdnu nejakym aromatikem, treba muj oblibeny MB Black Ambrosia, pak lehci aromatiky jako jsou MB Golden Ambrosia, Scittish Blend a Gold of Denmark. Nejvice mi vsak chutna cista virginie a samozrejme smesi s Latakii, ktere kourim asi tak nejak nejvic.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 24 zář. 2005, 23:23

dh píše:Napadlo mě, že na tomhle fóru postrádám místo, kde by se člověk mohl poptat na nějaký tabáček, o kterém třebas přemýšlí, že by si ho opatřil. Je mi známo, že:
- si tady člověk může vygůglovat starší názory, které se tu už určitě někdy objevily (ale to se každému nechce a taky to není úplně ono a navíc, proč si to nezopáknout, když nás to baví)
- např. pražští členové a vůbec pilní návštěvníci srazů si to povědí ústně (ale co my, kteří jsme mimo - já jsem například přímo v Mimoni - teda, pracuju tam)
- existuje server tabaky.cz - to už jsou takové oficiální recense, kde není místa pro prchavé dojmy a ironické jedovatosti -


dh píše:A zrovna mám jeden dotaz. Když jsem začínal s kouřením dýmky, koupil jsem si nazdařbůh tabák Cellini forte (ten tmavý). Vzpomínám na něj jako na něco hodně aromatického a sladkého, ale měl jsem tak nějak pocit, že má něco do sebe. Možná bych si ho zkusil pořídit jako cukrátko... zkoušel to s ním někdo? Dá se to kouřit? Je v tom vůbec tabák?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vietnam » 05 říj. 2005, 14:40

Zdar lidi. No potřeboval bych se poradit a tohle mi příde jako dobrý téma. Teďka zakuřuju dýmku - svojí první a jedinou. Samozřejmě nechci zkejsnout u jednoho tabáku a uvažuju co zakoupit potom. Teď z toho bafám MB. Virginia No.1 a rád bych do toho potom nasypal něco jinýho. Pravděpodobně nějakej přírodní tabák kterej obsahuje Virginii aby se to tolik netlouklo. Co třeba Petersoní Irish Oak nebo tak něco?
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Příspěvekod Graveir » 05 říj. 2005, 15:05

no ja mam dobrou zkusenost s mb mixture sb, ktera se s tou virginii netluce a je to trosku jiny tabak.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod piter » 05 říj. 2005, 15:35

Vietnam píše:Zdar lidi. No potřeboval bych se poradit a tohle mi příde jako dobrý téma. Teďka zakuřuju dýmku - svojí první a jedinou. Samozřejmě nechci zkejsnout u jednoho tabáku a uvažuju co zakoupit potom. Teď z toho bafám MB. Virginia No.1 a rád bych do toho potom nasypal něco jinýho. Pravděpodobně nějakej přírodní tabák kterej obsahuje Virginii aby se to tolik netlouklo. Co třeba Petersoní Irish Oak nebo tak něco?


Irish Oak ti rozhodne nedoporucuju, je to smeska vseho mozneho s perique, navic imho nic moc dobreho.

Jestli virginii tak zkus neco od Gawitha - tradicni Full Virginia Flake, pripadne Sam´s flake apod. Oba sou to platkove tabaky.

Nejvic bych ti ovsem z virginiovych tabaku doporucil Dark Twist od MB, je to vyborny neutral a zpracovan do peknych kolacku :puffy:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vietnam » 05 říj. 2005, 15:39

No zase otázka jak se s tím jako totální lama poperu.. uvidím :lol: jednou je potřeba s tím začít žejo tak poč ne hned.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Příspěvekod piter » 05 říj. 2005, 15:45

Vietnam píše:No zase otázka jak se s tím jako totální lama poperu.. uvidím :lol: jednou je potřeba s tím začít žejo tak poč ne hned.


imho i pro upravu je lepsi Dark Twist - kolecka snadno najemno natrhas a pak nebudes mit problem. Flaky od Gawitha jsou takove vlhci a hure se zpracovavaji (jedine ze bys je chtel rovnou nacpavat metodou rolovani)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dh » 05 říj. 2005, 18:50

piter píše:
Vietnam píše:No zase otázka jak se s tím jako totální lama poperu.. uvidím :lol: jednou je potřeba s tím začít žejo tak poč ne hned.


imho i pro upravu je lepsi Dark Twist - kolecka snadno najemno natrhas a pak nebudes mit problem. Flaky od Gawitha jsou takove vlhci a hure se zpracovavaji (jedine ze bys je chtel rovnou nacpavat metodou rolovani)


Anebo od MacBarena taky stockton - je dražší, ale dost dobrý. taky kolečka.

Mimochodem, lidi, zabrousil jsem na stránky pana Hingara a ten tam o Dark Twistu tvrdí, že obsahuje perique - na rozdíl od stocktonu. http://www.kralovstvi-dymek.cz/macbaren.htm

Mac Baren se o ničem takovém nezmiňuje: "The specially spiced, dark Cavendish ensures its pleasant taste and harmoniously matches the choice Virginia tobacco," píše na http://www.mac-baren.com/sw263.asp

Co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod piter » 05 říj. 2005, 19:28

Co si o tom myslim? Popisky u Hingara radsi brat s rezervou :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Graveir » 05 říj. 2005, 19:31

asi bych veril spis vyrobci nez pane hingarovi...to by mel oproti stocktonu mit vyssi cenu a to nema. vono for je ze je to namichany tak ze je tam takrka citit a pritom tam nejni :)
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Fénix » 21 říj. 2005, 20:44

Tabák, o kterém hodlám psát, sice kouřím poprvé, ale zaujal mě natolik, že bych byl nerad, pokud by unikl vaší pozornosti, kdybyste na něj náhodou narazili. Jde o stařičký tabák z Todíkových zásob Half&Half light american. Nad jeho bráškou Half and Half bright and burley jsem se tu před nějakou dobou rozplýval jako nad nejlepším tabákem s výrazným obsahem burley co znám. Light american má, zdá se, stejný tabákový základ, ale je doplněný BC a je to aromatik. U nás se tuším žádná taková směs už nějaký pátek neprodává, ale přinejhorším v USA by na něj asi šlo narazit. Pokud vás zaujal třeba Barbary Coast, tak tohle je hodně podobné - ale podle mě lepší, navíc je to dobře hořlavý loose cut.
Pokud je tedy někdy někde uvidíte, doporučuji oba Halfíky :) vaší intenzivní pozornosti :idea:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků