Doporučte podobný tabák

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Které tabáky nejvíce kouříte

Aromatiky
102
33%
Přírodní
139
45%
Latakii
71
23%
 
Celkem hlasů : 312

Příspěvekod archduke » 21 říj. 2005, 22:32

to "Fenix"
"H&H" je tabak, ktery se prodava v kazde drogerii a uz tim mi nijak nepritahuje, ale je to treba moje skoda. Nikdy jsem ho nezkousel, ale mam pocit, ze je to neco, jako CAPTAIN BLACK Tobacco, tedy co se kategorie tyce. ALE zas, je neco jineho kourit zdejsi tabak tady a nebo jinde, tabak proste chutna vsude jinak. Je jen zvlastni, ze ho prirovnavas k "Barbary Coast". (JA JSEM ANI JEDEN Z JMENOVANYCH NEKOURIL - je urcite plno kuraku, ktri by te za to prirovnani uskrtili :lol: ).
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod archduke » 21 říj. 2005, 22:49

na druhou stranu bych rad prstem ukazal na tabaky od Peter Stokkebye, ktere stoji za zkousku. Pro ty co, si radi nechavaji tabak posilat http://www.smokingpipes.com/tobacco/by-maker/stokkebye/bulk/index.cfm.
Zrovna v tomto momente nejsou vsechny na pulte, ale ja mam rad

1. exotickou VA
http://www.tobaccoreviews.com/blend_detail.cfm?ALPHA=L&TID=917

2. aromatic
http://www.tobaccoreviews.com/blend_detail.cfm?ALPHA=N&TID=1999

3.anglicky/latkie
http://www.tobaccoreviews.com/blend_detail.cfm?ALPHA=P&TID=1967
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Fénix » 21 říj. 2005, 23:35

archduke píše:to "Fenix"
"H&H" je tabak, ktery se prodava v kazde drogerii a uz tim mi nijak nepritahuje, ale je to treba moje skoda. Nikdy jsem ho nezkousel, ale mam pocit, ze je to neco, jako CAPTAIN BLACK Tobacco, tedy co se kategorie tyce. ALE zas, je neco jineho kourit zdejsi tabak tady a nebo jinde, tabak proste chutna vsude jinak. Je jen zvlastni, ze ho prirovnavas k "Barbary Coast". (JA JSEM ANI JEDEN Z JMENOVANYCH NEKOURIL - je urcite plno kuraku, ktri by te za to prirovnani uskrtili :lol: ).


:lol: Jo, barbary coast, to je o něco horší a nehořlavý H&H light american :lol: :twisted:

Klasický H&H je možná v USA tuctový, ale je to přírodní tabák, tekže žádný Captain Black (ale ten mi taky chutná :lol: :lol: )
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 24 říj. 2005, 10:12

Captain black mi teda zrovna nechutnal, řekl bych hodně podobné všem aromatikům od MB, od P.Stokkebye jsem měl French Vanilla a Toasted Black Cavendish. Nebylo to špatné ale blahem bych také neomdlel. Ty které uvedl archduke neznám a asi s politikou EU ani nepoznám. Přesto si myslím, že není třeba plakat, je sposta dobrých tabáků které se koupit dají, v poslední době bych doporučil synjeco a jejich nabídku, řekl bych, že si tam každý (možná skoro každý) vybere. :D
Tohle je můj favorit: Kentmere Sliced Twist
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 24 říj. 2005, 11:07

Dnes jsem zkoušel Olsena "My Own Blend 2002" a nebylo to špatné. Trochu mi to připomínalo něco mezi Glen Piperem a Luxury Blendem od Petersona. Takové vyloženě vánoční aroma... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod piter » 10 kvě. 2006, 16:43

Merlin píše:Prosím poraďte mě s výběrem tabáku pro mého švagra.Preferoval bych něco od Dunhilla.Díky


Nevill píše:Early Morning Pipe - je z nich nejslabší, přesto mu to nic neubírá na chuti
Standard Mixture - střední síla, možná trochu štiplavější než EMP, ale také velmi dobrý
My Mixture 965 - střední až silný, chuťově velice jemný...

všechny jsou to dobré latakie, v podstatě se nemůžeš splést, jiné Dunhilly se už u nás neprodávají, sem tam se ještě místy najde nějaký zapomenutý z dávné minulosti, ale prodávají se tu v současné době jen tyhle tři...
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Karol » 10 kvě. 2006, 20:38

Mathias Sandorf píše:Mohl byste mi nekdo poradit nejakou fakt dobrou latakii? Kdyz to tak procitam, sbihaj se mi sliny. Predem diky :smoke6:

Prednedavnom som chcel tiez "nejakou fakt dobrou latakii" a tak som presmatral smokingpipes.com recenzie a kupil zo tri rozlicne s najvyssimi hodnoteniami. Latakiovemu zaciatocnikovi a obcasnikovi by som vrelo odporucil GLP Odyssey. Nemoze urazit a je to seriozne velmi kvalitny tabak. Bohuzial to co je na trhu "cez pult" v CZ nepoznam ale iste niekto iny dobre poradi. :wink:
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 srp. 2006, 09:18

Kolegove pomozte.

Snazim se doma trochu zredukovat tabaky do budoucna. Mam jich ted asi 25 druhu a uz jsem si vybral cca 6-7 druhu, ktere nebudu menit a budu kourit jen tyto.

Dunhill De Luxe Navy Rolls - perique
Erinmore flake
Grouse Moor
Marlin flake - virginia
Black Mallory - latakie
Larsen 1864 - aromatik
Three Nuns

Marne ale shanim nenavoneny, neparfemovany...proste cisty prirodni tabak. Mohli byste mi prosim doporucit opravdu cisty kvalitni prirodni tabak ? Kdysi mi chutnal Premier Cru, ale ten uz asi jiz neni k mani. Klidne k dostani i na Synjecu ci jinde v EU.
Predem dekuji za odpovedi
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Simon » 10 srp. 2006, 09:59

Vojtěch Regazzo píše:Kolegove pomozte.

Snazim se doma trochu zredukovat tabaky do budoucna. Mam jich ted asi 25 druhu a uz jsem si vybral cca 6-7 druhu, ktere nebudu menit a budu kourit jen tyto.

Dunhill De Luxe Navy Rolls - perique
Erinmore flake
Grouse Moor
Marlin flake - virginia
Black Mallory - latakie
Larsen 1864 - aromatik
Three Nuns

Marne ale shanim nenavoneny, neparfemovany...proste cisty prirodni tabak. Mohli byste mi prosim doporucit opravdu cisty kvalitni prirodni tabak ? Kdysi mi chutnal Premier Cru, ale ten uz asi jiz neni k mani. Klidne k dostani i na Synjecu ci jinde v EU.
Predem dekuji za odpovedi


do kategorie nenavoneny, neparfemovany ti spadaji minimalne 4 tabaky z tvyho seznamu dlnr, marlin, mallory a 3nuns ... pokud chces neco lehciho a spolecenstejsiho nez jsou ty jmenovane tak zkus bjarne flake de luxe
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 srp. 2006, 10:31

No teda nevim, ale chtel bych opravdu prirodni tabak.
V DLNR je dost perique a i v kazdem dalsim je nejaka prisada.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod tuton » 10 srp. 2006, 10:34

Vojtěch Regazzo píše:No teda nevim, ale chtel bych opravdu prirodni tabak.
V DLNR je dost perique a i v kazdem dalsim je nejaka prisada.


Priznam se, ze Ti malinko prestavam rozumet....
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Alfik » 10 srp. 2006, 10:35

Simon píše:do kategorie nenavoneny, neparfemovany ti spadaji minimalne 4 tabaky z tvyho seznamu dlnr, marlin, mallory a 3nuns ... pokud chces neco lehciho a spolecenstejsiho nez jsou ty jmenovane tak zkus bjarne flake de luxe


Souhlasím, až na toho Marlina. Viděl jsem ho ještě poměrně nedávno u Darkstara a Bromdena, a jejich Marlin byl opravdu Flake, a navíc se možná dalo i do jisté míry diskutovat o tom, že by mohl být nenavoněný a přírodní. Moje pixla ale obsahuje spíš něco jako ready-rubbed, a tahle verze je něčím "vylepšená" skoro na sichr :?

Ale kdo je proslulej svým "přírodním" přístupem k tabáku, je G.L. Pease, a tak bych možná celkem bez obav sáhl po (skoro) čemkoliv z jeho produkce. (asi mimo Barbary Coast)

BTW, perique přece není "přísada", je to (čistý, přírodní) tabák jako každý jiný, ten snad není nic proti ničemu :shock:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 10 srp. 2006, 10:36

tuton píše:Priznam se, ze Ti malinko prestavam rozumet....


Já mám stejný problém...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 10 srp. 2006, 10:48

Vojtěch Regazzo píše:No teda nevim, ale chtel bych opravdu prirodni tabak.
V DLNR je dost perique a i v kazdem dalsim je nejaka prisada.



Vzhledem k tomu že Only tobacco už MB nedělá, budeš asi muset sáhnout po Image od Planty http://www.rajek.de/shop/product_info.p ... ts_id/3565 . Anebo nevím, na co se ptáš :wink:

P.S. Premier Cru byl taky s perique :idea:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod imagoo » 10 srp. 2006, 10:51

A co Taras Bulba?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků