Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Které tabáky nejvíce kouříte

Aromatiky
102
33%
Přírodní
139
45%
Latakii
71
23%
 
Celkem hlasů : 312

Re: Doporučte podobný tabák

07 pro. 2015, 16:36

Ano, zatím jsem objevil 2, jsou to: Kendal No.7 a Irish Oak (No.7 ale vede). Možná bych mohl zmínit i Dunhill flake, ale od toho jsem měl jen vzorek a nebudu dělat ukvapené závěry. Věřím, že se to do budoucna ještě trochu rozšíří. Člověk má párkrát do roka chuť si dát něco jiného, než latakii :smoke5: . Dost o mě, jsme :offtopic1: a můžem to probrat někde u piva :D .

Re: Doporučte podobný tabák

07 pro. 2015, 19:17

:ot:
Jj, čekám, kdy se ozve lesa pán. Já jsem do Vánoc víceméně free, akorát jeden pátek má synovec oslavu, jinak nic moc nemám. :ok:

Re: Doporučte podobný tabák

07 pro. 2015, 19:58

No take nemam problem.Casu mam dost :-)

Re: Doporučte podobný tabák

08 pro. 2015, 13:05

Kamarádi, do Blanické furt chodí lidi, co chtějí něco podobného Amphoře. Já ji naposled kouřil cca. před 40 ti lety, tak si ji fakt nepamatuji. Zkuste nám prosím nějaké tabáky poradit.

Re: Doporučte podobný tabák

08 pro. 2015, 13:30

Takový není.
Nezbývá, než jí začít dovážet.
:mryellow:

Re: Doporučte podobný tabák

08 pro. 2015, 13:33

Peterson,De luxe mixture? Ani jedno nekouřím,ale obojí jsem si koupil před nějakým časem.Jedno omylem,jedno ze zvědavosti,ale teď už ani omylem.Přišllo mi to podobný.

Re: Doporučte podobný tabák

09 pro. 2015, 01:49

Já myslel, že v Blanické se šíří osvěta a vy zatím chcete zákazníky podporovat v jejich pošetilosti.
:plaster:

Re: Doporučte podobný tabák

09 pro. 2015, 06:07

Jestli se ptaj na červenou tak podobnym směrem u nás jdou Skandinavik Aromatik, Stanwell Full Aroma, MB Golden Ambrosia, těch aroušů ve starym holandskym stylu s tunou cukru a bez BC moc neni a když, tak spíš horší listí.

Re: Doporučte podobný tabák

12 pro. 2015, 20:06

Ahoj. Dokuřuji Bulls Eye a hledám náhradu, možná trochu méně obsahu perique, v hledáčku mám od Dunhilla De Luxe Navy Rolls a Elizabethan mixture, jak se od sebe liší, máte zkušenost? Dík :-)

Re: Doporučte podobný tabák

12 pro. 2015, 20:26

Ad Amphora:
viewtopic.php?p=395267#p395267

Re: Doporučte podobný tabák

12 pro. 2015, 20:56

tifik, to ešte skús Davidoff Flake Medailons...

Re: Doporučte podobný tabák

12 pro. 2015, 21:13

Radši ne :-) Od frenetického zkoušení tabáků jsem dospěl do fáze, kdy mi stačí 3-4 vyhovující směsi a Dunhill mně vyhovuje.

Re: Doporučte podobný tabák

12 pro. 2015, 21:36

Ok, myslel som, že zadanie je niečo podobné BullsEye, nevelel som, že Dunhill je kritérium. Súhlasím, že to je kvalita, z Tebou uvedených by som siahol po DLNR :ok: .
Davidoff Flake Medailons je vaper namotaný okolo jadra z black cavendish (tak ako býčie oči), príde mi teda podobnejší. DLNR mám radšej a je aj lacnejší.

Re: Doporučte podobný tabák

13 pro. 2015, 05:27

Zkusím. Ono, u mě cena tabáku v podstatě nehraje roli, jedna krabička mi vydrží velmi dlouho a když si to člověk srovná třeba s cenami potravin.....

Re: Doporučte podobný tabák

13 pro. 2015, 10:27

Elizabethan je podle mne podstatně silnější než DLNR. Už tehdy, když ještě dělali Dunhilly v Murray's & Sons Co. Byl DLNR dělanej v Dánsku výrobcem AC Petersen. Typově je DLNR spíš kontinentální záležitost, Va v Elizabethanu je o dost hutnější a surovější, stejný tělo směsi, používaný i pro uzenáče. Chuťově a vůní spíš do těžka, chleba, slad apod. DLNR je jasnej skandinávskej navy kousek, celkově jasnější sladkost, lehčí tóny aroma, slámovitější, ze začátku chvílema i citrusy. Postupně v kotli se zakulatí a zhutní, pořád je to Dunhill. Angláni tenhle typ tabáku moc neuměj, doporučuju někdy ochutnat Player's navy cut pro představu, jak i jinak šikovný blendeři St. Bruna a Condoru uměj zmatlat tabák.
Odeslat odpověď