Latakie vs. zbytek světa

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Jaká je podle vás latakie ? ( teď už vážně :) )

Tabáky s ní mám nejradši !
131
38%
Dobrá, ale stejně fandím i jiným tabákům
170
49%
Dá se...
34
10%
NEDÁ SE !
13
4%
 
Celkem hlasů : 348

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod ontarios » 04 dub. 2015, 11:08

Přátelé, před měsícem jsem začal s dýmkou. Nebojte, nebudu OT. No, nejprve jsem se domníval, že budu čistý virginista. Latakii jsem zkusil jen od SG BF a byl jsem zhrozen. No jo, tento týden jsem se ale dostal k SG Balkan flake. Zpozorněl jsem. Včera jsem otevřel Night cap a nechápal jsem. Jak je možné, že mi latakie najednou fakt chutná a přijde zajímavá? Dnes jsem s manželkou absolvoval 3 hodinovou návštěvu blešáku v Praze a nacpal si UF, ze kterého jsem před měsícem šílel - a byl jsem fakt překvapenej. Prostě mě celkem nudil. Strašně jsem litoval, že jsem si s sebou nevzal latakii.

No prostě - latakie se rozhodně stane mojí součástí. A pokud virginii, pak nejspíše mix právě s latakií.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Dapr » 04 dub. 2015, 11:42

Night cap je velmi dobrá latakie, já dost často bafal na prochajdě s psicí, místo aby mne čepička uklidňovala, tak mi vlejvala krev do žil a prochajdu jsem si fakt užil. :smoke6:
Asi si budu muset čepičku zase koupit, přes zimu jsem měl od latakíi trochu pauzu, ale teď s jarem se chutě probudily...
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod ontarios » 04 dub. 2015, 12:16

:arrow: Dapr: A jaký latakie kouříš? Zkoušel jsi něco od Stanislawa? London mixture, Balkan latakie...
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod MrKopr » 04 dub. 2015, 12:42

Jestli ti zachutnala čepička, tak Stanislavův balkán určitě vyzkoušej ;-)
Uživatelský avatar
MrKopr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 264
Věk: 46
Registrován: 11 říj. 2014, 20:29
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod ontarios » 04 dub. 2015, 12:54

Čepička naprosto. Balkan Flake rovněž. Zkusím tedy BL. I finančně to vyjde dobře.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Dapr » 04 dub. 2015, 15:12

:arrow: ontarios - od Stanislawa z latakíi mám odzkoušenou Pure latakii, buď samotnou, nebo spíš ve směsích.

Jinak dá se říct, že latakie, které jsem odzkoušel, tak mi jely všechny, pro mne jsou dost návykový :twisted:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod ontarios » 04 dub. 2015, 16:05

:arrow: Dapr: A s čím jsi míchal Pure latakii? Taky mě to dneska totiž napadlo, když jsem ji na netu objevil. S nějakou Va?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Snoopy » 04 dub. 2015, 20:55

:arrow: ontarios
nelimbei Ti písal: "...Mohu se s Tebou vsadit, že zhruba v půli piksli Tě to začne tak nudit, že si dlouho na UF nevzpomeneš..."

Treba počítať s tým, že my začiatočníci hľadáme. Predčasné dedikovanie fajok a prísahy na "najlepší tabak na svete" sú zrejme úplne bežné ... :wink:
Latakiu miešať samozrejme najjednoduchšie s virgíniou - to sú zmesi ako napríklad SG Balkan Flake, SG Commonwealth mixture. S výrazným podielom orientálov vznikajú zmesi ako Dunhillove latakie, SG Skiff Mixture a pod. V Night Cap je evidentne aj perique, možno aj čosi iné :wink: Vynikajúce sú SG aromatiky na báze virgínie s malou prísadou latakie ako Navy Flake, Chocolate Flake...
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod basa333 » 05 dub. 2015, 08:40

Snoopy píše:...Vynikajúce sú SG aromatiky na báze virgínie s malou prísadou latakie ako Navy Flake, Chocolate Flake...


a nejnovější bothy... ten bych také velmi doporučil!
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Dapr » 05 dub. 2015, 08:41

:arrow: Ontarios

Nejsem žádný expert na míchání :mrgreen: , v "míchání vlastních směsí" jsem zmǐňoval mix krakonoše s pure latakíi a levandulí, jen mi bylo líto krakonoše vyhodit, to jsem udělal vloni, a od tý doby to zraje a zraje. Jo a pak jsem ještě zkusil mix s ennerdalem. V tom míchacím threadu je ještě pár dalšich receptů od kolegů...

Jinak pure latakii občas použiju do sesypaných zbytků různých tabáků, co zbydou.
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod ontarios » 05 dub. 2015, 10:00

Jasně. Nejspíš zkusím míchat Pure latakii s nějakou Va. Mám jich doma dost. K tomu si pochutnávám na čepičce, případně dnes Bothy. Nemohu tomu nějak věřit, před 14 dny jsem z n í byl zhnusen. Teď mi samotná Va přijde nudná. Objednal jsem z etrafiky cca 8 druhů latakií po 10g tak budu taky zkoušet. Ale zatím mi chutná celkem vše, kde lat je přítomná.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod sw_fox » 05 dub. 2015, 12:55

Jako latakií zatím moc netknutému mi poraďte. Koupil jsem si skoro "omylem" původně pro kamaráda, který to nechtěl, SG Chocolate Flake. Vůně zajímavá, ne tak moc Latakiová jak jsem si v minulosti párkrát čichnul, a jednou jsem to i nacpal a bylo to "jiné" ale ne špatné, od té doby jsem to nekuřil, mám asi 15 načatých tabáků, tak jsem se k tomu nějak nedokopal a zapomněl.

Jak moc je tento tabák v porovnání s jinými latakiovými tabáky "latakiový"? Zkusím jej zas někdy nacpat a uvidím, jen abych měl obrázek a srovnání, jestli dělat experimenty dál (přitvrzovat) nebo ne.
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod RottenFox » 05 dub. 2015, 12:59

Tendle zrovna latákiový skoro vůbec není. Spíš jen takový podtón.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod nelimbei » 08 dub. 2015, 22:20

ontarios píše:Přátelé, před měsícem jsem začal s dýmkou. Nebojte, nebudu OT. No, nejprve jsem se domníval, že budu čistý virginista. Latakii jsem zkusil jen od SG BF a byl jsem zhrozen. No jo, tento týden jsem se ale dostal k SG Balkan flake. Zpozorněl jsem. Včera jsem otevřel Night cap a nechápal jsem. Jak je možné, že mi latakie najednou fakt chutná a přijde zajímavá? Dnes jsem s manželkou absolvoval 3 hodinovou návštěvu blešáku v Praze a nacpal si UF, ze kterého jsem před měsícem šílel - a byl jsem fakt překvapenej. Prostě mě celkem nudil. Strašně jsem litoval, že jsem si s sebou nevzal latakii.

No prostě - latakie se rozhodně stane mojí součástí. A pokud virginii, pak nejspíše mix právě s latakií.


Jsem přesvědčený, že kromě latakie se Tvou součástí stane i Va(až se ji naučíš kouřit) a až ochutnáš mýdlaky na bázi Dark Fired , budeš taky ztracen.
Je to zvláštní ale u Tebe se perou dvě protichůdné tendence: ochutnat toho co nejvíce a "oscilovat" kolem jedné osy. Ani jedna z těchto tendencí není špatná ale obě naráz mohou způsobit komplikace.
Já aktuálně a už dlouhodobě gravituji k Latakii, k Virginii (s Pe ale i s Bu nebo bez) a k Dark fired (raději unscented ale i s mejdlem) :yum:
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod ontarios » 09 dub. 2015, 05:27

nelimbei: No, protichůdnost mám asi v krvi, neb jsem Blíženec :D La si mě získala, nejvíce mi chutnají mixy, kde je Va plus Prq, La s Va a v posledních dnech jsem ochutnal mýdláky St. Bruno, Coniston, GH MB a ano, jsem opět ztracen :palm:

Co opravdu nemusím, je Burley, ale kdo ví, vždyť jsem to já :D

Mimochodem, co znamená naučit se kouřit Va?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků