Latakie vs. zbytek světa

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Jaká je podle vás latakie ? ( teď už vážně :) )

Tabáky s ní mám nejradši !
131
38%
Dobrá, ale stejně fandím i jiným tabákům
170
49%
Dá se...
34
10%
NEDÁ SE !
13
4%
 
Celkem hlasů : 348

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod PrachatejMizera » 03 říj. 2011, 09:17

Čím dál více mi chutnají tabáky latakií okořeněné. Mac Baren PlumCake mě hodně zaujal - a to jinak Mac Baren nemusím.
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Old Bob » 03 říj. 2011, 11:23

PrachatejMizera píše: Mac Baren PlumCake mě hodně zaujal - a to jinak Mac Baren nemusím.

to je ještě stará receptůra z Beraních začátků, takovou lahůdkou je i VaPer Roll Cake když se patřičně uleží :wink: :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Sobpeta » 03 říj. 2011, 14:05

:arrow: PM

Dobrý tabák od Barenů okořeněný latakií je Solent Mixture. Doporučuju vyzkoušet, pokud Ti chutnal Plumcake mohl by i Solent.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Cifro » 03 říj. 2011, 14:07

:ok: Solent Mixture nemá chybu :puffy:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod vědec » 03 říj. 2011, 15:38

Cifro píše::ok: Solent Mixture nemá chybu :puffy:

Naprostý souhlas - pro mne nejBaren
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod PChramo » 03 říj. 2011, 16:47

Mám rád asi všechny tabáky s latakií. Kupříkladu SG Balkan Flake není špatný. Stanislaw Balkan Latakia mi chutná o něco víc. Na vrchol latakiové chuti bych však jednoznačně umístil nový tabák Ashton Artisans Blend a nemůžu opomenout na můj oblíbený aromatik SG Chocolate flake s malým množstvím latakie :-)

Manželka má vůni lataki ráda od 12. července 2011. V tento den jsme byli na Na Horním náměstí v Olomouci, na vystoupení americké písničkářka Suzanne Vega. Koncert proběhl pod širým nebem a díky sponzorům zcela zdarma.
Přišli jsme o něco dříve a náměstí bylo poloprázdné. Zapálil jsem si větší kotel latakie a užíval si. Po chvilce se na mě manželka obrátila a pronesla: "To sis nemohl vzít něco voňavějšího, takové smrad" Dál jem tedy nepotahoval a smuten nechal kotlík vyhasnout.
V následující půlhodince se olomoucké Horní náměstí zcela zaplnilo. Lidé se tísnili nejen na náměstí, ale i v okolních uličkách, oknech okolních domů a dokonce nepohrdli ani střechami mobilních toalet. Před námi stál houf dlouhánů a já ztratil z dohledu i střechu jeviště. Na to, že bychom zahlédli Suzanne jsme mohli zapomenout. Manželka chvilku poskakovala po špičkách a potom smutně hleděla na čísi záda. Šeptl jsem ji do ouška: "Chceš vidět?" Vytáhl z kapse vyhaslý kotlík latakie a zapálil jej. Chuť byla na druhé zapálení lahodná a mírný vánek unášel pozvolna obláčky dýmu před nás. Dav před námi se zprvu ošíval v domnění, že kdosi nedoběhl včas na toaletu. Později pochopil, že důvod zápachu bude v něčem jiném a změnil stanoviště. Po několika minutách se před námi znovu objevila střech pódia a později i Suzanne.
Manželka se spokojeně usmívala a romantika této chvíle ji pravděpodobně navždy zůstane spojená s vůní latakie.
Uživatelský avatar
PChramo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 38
Věk: 55
Registrován: 13 bře. 2011, 09:23
Bydliště: Šrámkova 22, Grygov

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod sihanuk » 03 říj. 2011, 17:55

PChramo :lol: :clamp:
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Old Bob » 03 říj. 2011, 21:00

PChramo píše:
[i]Manželka má vůni lataki ráda od 12. července 2011.

:clamp: :ok: :twisted:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod PrachatejMizera » 04 říj. 2011, 15:21

Ňam, jak tak čtu o latakii, dostal jsem hroznou chuť na PETETSON Old Dublin, jdu si nacpat.
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Vorža » 10 říj. 2011, 15:15

Jsem zarytý latakista, nic jiného nekouřím. Velmi doporučuji americkou firmu http://www.CornellandDiehl.com, Mr. Craig Tarler. Objednávám u něho tak jednou za dva roky cca. kilo tabáků, cenově vyjdou asi v poloviční ceně než podobné tabáky u nás (které se však neseženou), ale hlavně má neuvěřitelný výběr a kvalitu. Nejraději mám Pirate Kake, da Vinci, Mississippi Mud, Billy Budd a Mountain Camp. Jsou to silné směsi, EU je nevyrábí.
Navíc posílá zásilku jako "hobby potřeby, dárek" (hobby supplies, gift), takže se neplatí clo. Poštovné je zanedbatelné.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Old Bob » 12 říj. 2011, 09:01

Obávám se, že tyhle zlaté časy jsou dávnou minulostí :cry: od dubna letošního roku rentgenují všechny zásilky co přijdou mimo EU. :evil:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Vorža » 12 říj. 2011, 12:32

Kdo nekouří latakii, jako by nežil. Jak zachutná, není cesty zpět. Jen se hledají silnější a silnější směsi. EU drasticky omezila sílu tabáků, dokonce se už snad ani Dunhill Night Cap nevyrábí. Jediná cesta objednat si z americké firmy http://www.CornellandDiehl.com. Objednávám si tam tak jednou za dva roky cca. kilo různých směsí, např. Pirate Kake, daVinci, Mississippi Mud, Billy Budd, Mountain Camp.
Navíc je zásilka označena "hobby supplies, gift" , takže jsem (alespoň vloni) neplatil ani clo. A cena tabáků je tak o polovinu nižší než na českém trhu. A kvalita neuvěřitelná.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Old Bob » 12 říj. 2011, 13:11

Vorža píše: Jediná cesta objednat si z americké firmy http://www.CornellandDiehl.com. A cena tabáků je tak o polovinu nižší než na českém trhu. A kvalita neuvěřitelná.

Tohle je nám známo ale bohužel tudy už cesta nevede :? chtělo by to nějaký CD kanál (např. ministr zahraničí) nebo am.armádu jako kompenzaci za škody způsobené brdským radarem :wink: Také mám rád latakie a tak jsem si kdysi koupil Revelation oblíbený tabáček A. Einsteina, dopravce z jůesej mi chtěl udělat radost a poslal mi jej se spoustou dalších archivních tabáků až k narozeninám v půlce dubna :palm: balík tudíž putoval zpět za oceán :cry: teď vůbec netuším kdy se k nim dostanu.image_id: 10159
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Sobpeta » 12 říj. 2011, 13:42

Vorža píše:....dokonce se už snad ani Dunhill Night Cap nevyrábí.


Omyl - Nightcap, London, Standart Mixture vyrábí opět, jen už pod Orlíkem. Jsou bez problému k sehnání v Německu a celé EU např.
zde.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Latakie vs. zbytek světa

Příspěvekod Vorža » 13 říj. 2011, 09:20

Sobpeta píše:
Omyl - Nightcap, London, Standart Mixture vyrábí opět, jen už pod Orlíkem. Jsou bez problému k sehnání v Německu a celé EU např.
zde.


No jo, ale co kvalita? Obávám se, že bude výrazně slabší.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků