Tabáky Gawith Hoggarth

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod RottenFox » 01 říj. 2016, 23:32

> Bukinist: Objednal jsem si ho do archívu, tak pak prosím poreferuj, jakej je, ať vím, co skladuju. :ok:
Podle popisu to vypadá fakt super...
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Bob76 » 02 říj. 2016, 10:32

Trochu vybočuje z řady GHáček,taková oříšková příchuť a slabší síla,no líbí se mi moc,kdyby o něm někdo uvažoval napůl rád bych do něj šel.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod RottenFox » 02 říj. 2016, 11:32

> Bobek: Ok, tak to kdyžtak s Jirkou pořeš. Tu půlku vezmu. (k tomu co u něj mám do archívu - ne z toho, ale k tomu)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Snuffman » 07 pro. 2016, 23:29

Mám na vas dotaz. Jak je na tom aktualni produkce GH Ennerdale a chocolate flake na etrafice? Kupoval nekdo posledni dobou tyto tabaky a jak jsou na tom s aromatizaci? Je tam citit mydlo a čokoláda? Posledni dobou se tu objevuji infa, ze aromatizace jaksi mizi... A jedno OT, jak ke na tom SG Fire Dance? Vzhledem k tomu, ze jsem prilezitostni dymkar, nerad bych si koupil tabak, ktery je bez vytouzeneho aroma. Dekuji za info.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Petros » 08 pro. 2016, 10:20

Ennerdale i coko v pohode, SG Fire Dance netusim.
Petros
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Věk: 42
Registrován: 13 úno. 2014, 16:10
Bydliště: Vyškov

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod kukab » 08 pro. 2016, 14:33

Pánové, nevíte někdo jak to vypadá s produkcí GH Bob´s Square Cut (scented)? Na etrafice jsem ho už drahně dlouho neviděl a když jsem ho zkoušel vygooglit, našel jsem jen GH Bob´s Square Cut unscented. Začínám mít nepříjemný pocit, že se přestal vyrábět :(
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod mizantrop » 14 pro. 2016, 17:07

Dnes som vyskusal Ennerdale a Broken flake no 7.
Aromatizacia v surovom tabaku akurat, velmi prijemna, urcite nie silna, ako tvrdia recenzie.
Po zapaleni aromatizacia slabsia, tabakovy zaklad v oboch pripadoch prvotriedny, po polovici fajcenia aromatizacia zanikne do tabaku a neda sa identifikovat konkretne po zlozkach, ani tabak, ani aromatizacia. To je moj nazor, nemam ako porovnavat zo starymi varkami, tato bola par dni spat z etrafiky. Ale to co som fajcil, sa len tazko zhoduje z recenziami (tabaky.cz, tobaccoreviews.com), co sa aromatizacie tyka.
Kazdopadne, pre mna chutovka. Ale aromatizacia by mi ani v nasobkoch urcite kufr nezvedla :puffy:
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod vintage » 15 pro. 2016, 13:41

Podle mě to bude jako s GH Connistonem, mám doma starý zásoby, které jsou již docela vyčuchlý a i tak je to mnohem víc aromatičtější než nově otevřený pytlík z letošní várky :smoke4: Nevím co se to děje, takový Condor je na to stejně :smoke6:
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Dapr » 08 led. 2017, 22:37

Pánové, po dlouhé době se vracím do oblíbeného vlákna - bude někdo vědět jak je to s Louisiana flake - staré zelené tobolky mi už dávno došly a než zkusím objednat, novou zásobu tak se radši poptám :mryellow: Jestli je to v chuti i dýmu stejné a nebo ne. nejspíš to stejně prubnu, ale ať jsem připraven.
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod mrcos » 09 led. 2017, 00:02

Staré zelené tobolky měly podle mě víc lakelandu, ale mohlo se mi změnit vnímání. Pořád je to stejně skvělý tabák, jenom ta aromatizace mi přijde slabší. Ne, že bych to vnímal jako mínus.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod petr459 » 09 led. 2017, 08:31

Dle mě se chuť lehce změnila, ale není to na škodu. Chyběla mi výraznost, nebo sytost tabáku, teď je takový pestřejší, uhlazenější . Ale změnilo se hodně tabáků, takže starý chutě už nejsou
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod basa333 » 09 led. 2017, 09:01

mrcos píše:...ale mohlo se mi změnit vnímání. ...


teďs na to myslím kápnul. kdo to vydržíte, dejte si na měsíc nebo dva od dýmky pauzu a budete se divit, kolik chutí najednou i v těch "mdlých" tabácích objevíte. spousta tabáků opravdu mdlých je, ale hlavně tehdy, když si je dáte po nějakých silnějších/výraznějších/kvalitnějších tabácích. myslím, že kdo kouří několik dýmek denně, tak nemá úplně reálný horizont chutí. nemyslím to zle, nechci začínat nějaký plamen o tom, kdo má jakou chuť po 4, kdo po 5 a kdo po 6 dýmkách. jistě každý rozeznáme, jestli je v tabáku night cup latakie nebo není, ale kdo kouří takhle výrazný (nebo jiný výrazný) tabák pravidelně, tak potom třeba ne vždy odhadne, jestli je v chockolate flake tolik latakie jako před dvěma lety, nebo v nějakém gh víc květinek nebo kýho výra. prostě si myslím, jak psal mrcos, že se kuřákům určitě průběžně posunují chutě. tak, a teď mě kamenujte :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Alter Egon » 09 led. 2017, 13:14

Já bych si tady dovolil souhlasit s basou. Je opravdu velmi oblažující proložit těžkotonážní tabáky nečím jemným, které bude zpočátku připadat takové unylé, ale pak to bude lepší a lepší. A když se člověk vrátí k něčemu výraznému, tak bude překvapen jak výrazné to je.
Btw. víte, že chuťová pamět je u člověka spolehlivá po dobu pouze cca tří měsíců?
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod basa333 » 09 led. 2017, 13:42

Alter Egon píše:...
Btw. víte, že chuťová pamět je u člověka spolehlivá po dobu pouze cca tří měsíců?



no jo, ale to platí jen pro normální lidi :wink: . dýmkaři to mají úplně jinak. já myslím, že tady si každý pamatuje celý život, jak mu chutnala ta jeho první (dýmka :wink: ).
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Dapr » 09 led. 2017, 16:05

basa333 píše:

no jo, ale to platí jen pro normální lidi :wink: . dýmkaři to mají úplně jinak. já myslím, že tady si každý pamatuje celý život, jak mu chutnala ta jeho první (dýmka :wink: ).



Já ač se stále považuju za začátečníka (už 5 let), a stále objevuju něco nového,nikdy nezapomenu jak mi chutnal původní Coniston a další i právě ta Louisiana a proto mám tendenci srovnávat.
Maličko odbočím k tomu Conistonu - jak se objevil z nových dodávek, tak jsem jej původně chválil (někde z loňska to v tomhle vlákně bude), ale jestli ono to nebylo tím, že jsem jej kouřil z dýmky vyhrazené přímo jemu. A když jsem jej později dal do jiné tak to nějak nebylo ono (navíc mi chybělo i to kladivo v hlavě, který jsem měl zaručeně se starým Conistonem), stejně tak i Ennerdale, čili ta dedikovaná dýmka na to měla taky vliv. Podotýkám, že já si mejdláky strašně oblíbil a u mne funguje to, že čím víc pruhů tím víc addidas :mrgreen: , prostě když z toho to mejdlo přímo teče tak to je nirvána.

Ale k té Louisianě - poprvé když jsem ji měl, tak jsem měl pocit, že vrhnu (podobné to bylo i u ptačích vočí), prostě zvláštní padavá chuť na jazyku se kterou jsem se jinde snad nesetkal (ještě možná u SG 1792, akorát je to azbest, sorry za OT), ale každým dalším kotlem to bylo lepší a lepší. Louisiana s Conistonem jsou tabáky, od kterých jsem zpopelnil nejvíc tobolek.
Tož asi tak. :cool:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků