Tabáky Gawith Hoggarth

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod BATRACHOS » 10 úno. 2021, 17:06

Vida, jsem nepostřehl, že se zas vozí. :smoke1:
To býval takový Ennerdale light...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod beda » 10 úno. 2021, 21:25

Bacha, nejde překouřit. Ale ten muj neměl aromatizaci moc v pozadí, byl to mejdlák těžšího kalibru. Dodnes ho občas cejtim z jedný fajfky s víčkem.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Dapr » 11 úno. 2021, 17:00

Tak to je dobře ze se MM zase dováží, píšu si na to do list. Jsem zvědavý jestli bude tak jak si jej pamatuju...
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Stanley64 » 07 bře. 2021, 10:39

Dapr =daj vedieť ako to vyzerá teraz s tým tabakom
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Dapr » 09 bře. 2021, 16:17

Já se ještě nedostal k té objednávce :palm: . Budu to muset napravit. Mám z toho trochu obavy, protože mi nějak současný GH tabáky přijdou trosku chudší co se mejdla (lakelandu) týká. Když to srovnám s mejdlovitosti nekolik let zpátky. Mejdlo je to co mne na nich baví snad nejvíc.
Ozvu se jak jsem dopadl :yum:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Stanley64 » 09 bře. 2021, 20:26

Tiež váham ci objednať
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Nevill » 11 bře. 2021, 19:23

Taky bych řekl, že v minulosti tam to mýdlové aroma bylo o dost silnější. Mně osobně to teda docela vyhovuje že tam je víc znát ten samotný tabákový základ, který je stále poměrně slušný, ale ta aromatizace už nepřebije úplně všechno. :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Stanley64 » 11 bře. 2021, 20:21

Tak super, idem objednať
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Nevill » 03 dub. 2021, 15:45

Tak jsem si tuhle koupil vzorek Westmorland Slices, že bych zas po delší době zkusil trochu silnější tabák, ale myslím že tudy pro mě cesta nevede - moc silný, málo lakelandu... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Stanley64 » 08 dub. 2021, 19:43

Dapr píše:Tak to je dobře ze se MM zase dováží, píšu si na to do list. Jsem zvědavý jestli bude tak jak si jej pamatuju...

Ahoj tak ako hodnotis tento tabak?
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Dapr » 17 dub. 2021, 16:54

Ahoj, promiň nějakou dobu jsem tu teď nebyl. Tabák jsem vyzkoušel, ale řekl bych ze je ta mejdlovitost slabší, než z toho co si pamatuju před lety, tedy dle mého subjektivního názoru. Možná o trosku je mýdla více než v Connistonu. Jinak pokud mohu hodnotit tabák jako takový velmi dobře a poslušně hoří, jen dat trochu pozor, aby se moc nerozfajroval, pak je to OK. Čekal jsem to horší, až zpopelnim více tobolek tak budu vědět více.

Určitě budu dávat do svého arcichlivu .

Edit: zmínka o Connistonu - měl jsem na mysli Conniston který tu donedávna byl, domnívám se ze to byla verze Unscented, ta je opravdu mejdlove slabá. Původní Conniston mejdlem naopak pretejkal. Jak tento se tu kdysi prodával, tak i ten co jsem si když to ještě šlo z UK objednával.
Tak tedy jen pro upřesnění.
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Michal999 » 19 čer. 2021, 12:21

Zdravím přátelé. Obracím se spíš s dotazem, i když se to může týkat “zhoršující se“ kvality GH tabáku. Loni jsem si koupil plechovku Dark flake A, do letošního jara mi ležela doma, než jsem ji načal. No po načnutí jsem byl úplně uhranutý, okamžitě můj top tabák, mejdlo bylo akorát, ostatní chutě taky, prostě bomba. Byl ale ihned pryč, tak jsem objednal nový a k mě hrůze tam není cítit skoro nic, jen tabák...stejná dymka, všechno stejně,jen ta geniální aromatizace nikde. Stejný problém mám s Kendal flake že stejne objednávky. Čím to je? Je to šarží (vím, že mají výkyvy)? Nebo je to tím, že mi doma třičtvrtě roku "zrál"? A nebo se tak brutálně zhoršili (což asi nepřežiju :D )?
Uživatelský avatar
Michal999
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 36
Registrován: 09 srp. 2019, 07:18
Bydliště: Humpolec

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod proger » 19 čer. 2021, 13:18

No člověče, nejsi sám, kdo si všiml mizející lakeland esence. Ovšem čím to je, nevím. Někde jsem se dočetl, že koupili Samuel Gawith a přesunuli výrobu. Ale jak tak sleduju různá videa na youtube, nikdo si ze zahraničních kuřáků ne pokles kvality nestěžuje. Tak nevím. Zrovna dneska jsem o tom při kouření Ennerdale zase přemýšlel. Dřív mi mejdlo teklo z fajfky a lakeland nešel překouřit jiným tabákem. Kdeže loňské sněhy jsou! :cry:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Michal999 » 19 čer. 2021, 13:26

Já bych brečel.. :D přitom loňskej tabák ale totální výhra...teď je to v podstatě přírodní tabák, aromatizace pryč, a to nejen mýdlo, prostě všechno...je z toho přírodní tabák... :D
Ennerdale jsem měl loni nějaké vzorky a mýdlo opravdu jen slaboučké, takže žádná změna?
Jde mi o to, jestli má smysl zkoušet kupovat další s tím, že je to jen špatná várka, nebo nad tím zlomit hůl (primárně mi jde o ten dark flake a)
Uživatelský avatar
Michal999
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 36
Registrován: 09 srp. 2019, 07:18
Bydliště: Humpolec

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod LKWBronson » 25 zář. 2021, 13:45

ontarios píše:Dnes premiérově Flying Finger. Velmi dobrý tabák. Jako lehký bych ho neoznačil. Navíc mi velmi připomínal SG 1792, zejména v druhém poločase. Celkový výsledek je opravdu krásní chvíle při přípravě na státnice :)

Tak o tomhle tabáku jsem se dozvěděl jak jinak, od kolegy dýmkaře na parkovišti u Lídlu, kde jsme oba čekali na své polovičky, :D než nakoupí. Pak jsem se po něm pídil a na e-trafice vůbec nebyl v nabídce, až jsem se dozvěděl, že se v tom angažuje klub dýmkařů z Valašska, ale z dotazu také nic nebylo...Až nedávno jsem na něj opět narazil právě na e-trafice a objednal zkusmo rovnou 100 g balení. Tabák mě velmi příjemně překvapil, kolega nelhal. Je středně silný s příjemným aroma a dle aroma v místnosti ho řadím mezi ženomilné. Dobře prohořívá až do konce a neštípe na jazyku a také nemočkuje. Určitě si ještě přiobjednám a doporučuji tabák :smoke5: všem!
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


cron