Tabáky Gawith Hoggarth

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod mrcos » 09 led. 2017, 20:56

Louisiana mi před lety (napoprvé) taky zamávala se žaludkem :) To zděšení "co je to sakra za prací prášek?" si pamatuju dodneška. Teď je to moje asi nejklasičtější stálice, spolu s SG Kendal plug. Když nevím co, tak LF je vždycky dobrá volba :puffy:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Oranis » 10 led. 2017, 06:51

Ahoj,
omlouvám se že vstupuju do prostřed debaty ale chtěl bych se zeptat. O víkendu jsem si zakouřil vzorek GH Kentucky Nougat, moc mi chutnal, jen když by byl trochu "sladší a chuťově výraznějí" bylo by to dokonalé :) nevíte někdo o něčem takovém ?
Uživatelský avatar
Oranis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 31
Registrován: 06 kvě. 2016, 09:47
Bydliště: Čelákovice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Dapr » 26 led. 2017, 21:06

Tak zejtra pošťák snad Louisianu (a i další dobrůtky) přinese a pokud bude o víkendu dobrá konstelace hvězd, tak to prubnu, jsem vážně zvědav. Protože těch cca 10 tobolek Louisiany (ani jsem netušil, že tolik, teda na mne) ve dvou vyhrazených dýmkách za svoji "karieru" mám zažraný až pod kůži, tak budu chtíc nechtíc srovnávat. :smoke1:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod basa333 » 27 led. 2017, 08:42

Oranis píše:... O víkendu jsem si zakouřil vzorek GH Kentucky Nougat, moc mi chutnal, jen když by byl trochu "sladší a chuťově výraznější" bylo by to dokonalé :) nevíte někdo o něčem takovém ?


no jasně, nech si poslat vzorek black and bright, nic sladšího a výraznějšího už asi neseženeš http://www.etrafika.cz/detail/11083/pla ... _bright_10. holt to jen nebude od gh.

ps.: kentucky byl jeden z nejsladších a nejvýraznějších tabáků, které jsem kdy ochutnal
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Oranis » 30 led. 2017, 07:12

basa333 píše:
no jasně, nech si poslat vzorek black and bright, nic sladšího a výraznějšího už asi neseženeš http://www.etrafika.cz/detail/11083/pla ... _bright_10. holt to jen nebude od gh.

ps.: kentucky byl jeden z nejsladších a nejvýraznějších tabáků, které jsem kdy ochutnal



To mi nevadí určitě zkusím, děkuji za radu
Uživatelský avatar
Oranis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 31
Registrován: 06 kvě. 2016, 09:47
Bydliště: Čelákovice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Jirka80 » 30 led. 2017, 08:18

Ještě me napadl Celtic Talisman od SG. To je taky hodně sladký tabák. Teda aspoň na mě.

http://www.etrafika.cz/detail/5313/samu ... alisman_50
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Dapr » 31 led. 2017, 22:58

Jirka80 píše:Ještě me napadl Celtic Talisman od SG. To je taky hodně sladký tabák. Teda aspoň na mě.

http://www.etrafika.cz/detail/5313/samu ... alisman_50


Ten mi moc sladký nepřišel, ale možná jsem měl slabou várku... To pak asi i Samuelovy třešně (black cherry), ty sou sladký až moc, aspoň na mne. Ale to jsme trochu :offtopic1: . U GHček nevím co by bylo sladšího než právě ten Kentucký nugát, dokonce jsem měl jednou tobolku, ze který mi to na jazyku přišlo takový sladkokyselý, jak nějaký bonbony, super.
Občas mi to připadá jako Bertíkovy lentilky tisíckrát jinak, občas člověk neví jaký překvapení bude, když otevře novou tobolku :smoke6:

Jinak jak jsem dřív avizoval, o víkendu jsem prubnul Louisianu, mno z dýmky ve které byla Lousiana nejvíc zpopelněna, to nebylo špatný - jak jsem se blížil k finále, tak se dostavil pěkný hustý krémový kouř a chuť docela gradovala. Zato z dýmky na přírodní tabáky (virginie a zejména FVF), už to bylo v chuti a vůni slabší, finále ale opět bylo s hustým kouřem, nicméně by nebyl asi problém dýmku naučit na tento tabák. Jinak chuť rozbaleného tabáku mi přijde dost jiná než původní šarže, slabou stopu po lakelandu neregistruju, zato cítím kromě hnoje a slámy čokoládu a kakao, to jsem dřív neregistroval. Na finální hodnocení aktuální šarže je brzo a málo kotlíků. Je možné, že hodnocení časem zkoriguji. :smoke1:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod PoKlaT » 01 úno. 2017, 16:43

Dapr píše: U GHček nevím co by bylo sladšího než právě ten Kentucký nugát,

To mě připad sladší SRT než Nugát z Kentucky, je ovšem pravdou, že po fůzi SG - GH jsem jej nekouřil. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Oranis » 02 úno. 2017, 07:27

Možná jsem narazil jen na slabší várku, zkusím ho určitě znovu + všechny doporučené varianty.
Uživatelský avatar
Oranis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 31
Registrován: 06 kvě. 2016, 09:47
Bydliště: Čelákovice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod proger » 24 dub. 2017, 13:35

Přátelé, nemáte někdo zkušenosti s Flying Fingerem? Koukal jsem v mojí oblíbené trafice po novinkách a maj ho tam vystavený. Koupit, nekoupit? :think:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Ricchie » 24 dub. 2017, 13:47

:arrow: proger: Osobní zkušenost mám a je příjemná :-)

Tabák je lehký, dobře mi hořel, i chutnal. Taky pěkně voní.
Pro mě fajn změna po latakiích a mýdlech.
Složením je to myslím kombinace virgiie, burley a cavendishe, takže pokud ti tohle nevadí, určitě ho zkus.

V případě, že bys nechtěl riskovat celou krabku, můžu ti poslat vzorek. Adresu mi hoď do SZ.
Uživatelský avatar
Ricchie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 277
Věk: 45
Registrován: 10 dub. 2014, 08:15
Bydliště: Palkovice (F-M)

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod TOMSTAR » 24 dub. 2017, 14:02

Také mohu doporučit. Velmi lehký a řekl bych svěží.
Uživatelský avatar
TOMSTAR
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 57
Registrován: 26 bře. 2012, 09:47
Bydliště: Ostrava - Dubina

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod proger » 24 dub. 2017, 16:54

Ricchie a Tomstar: díky chlapi, tak já to prubnu. Obecně mi GH chutná a nějaké aro doma navíc klidně mít můžu. Ještě jednou dík!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Vorža » 25 dub. 2017, 11:10

Tak jsem testoval poměrně nový GH Kendal Dark. Tmavá virginie a burley. Chuť se opravdu nedá popsat, za dlouhá léta jsem se s takovým tabákem nesetkal. Je poměrně silný a jediný popis, který mne napadá je "starosvětský". Velmi vřele doporučuji.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Snoopy » 25 dub. 2017, 19:32

Píšem si do zoznamu.
(Momentálne mám v poradí asi 60 zakúpených tabakov, ktoré som ešte nestihol ochutnať. :palm: :pray: S fajkou treba začať v mladosti, život je krátky na všetky tie dobroty...)
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 10 návštevníků