Tabáky Gawith Hoggarth

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Sezam » 21 zář. 2005, 12:37

Uz se tu prilis neorientuju, takze nevim, jestli jste uz nekdo neotevrel tema novych tabaku od Gawithe Hoggartha - Kendal, jen bych rad nadhodil toto tema, ponevadz predevcirem jsem zakoupil Coniston Plug Cut, a musim rict, ze me svou silou africkych tabaku, plnosti a typickou (ale ne prilis vyraznou) anglickou mydlovatosti mile prekvapil... krasne jsem "odlehcil" od obvykle kourenych latakiovych milacku :wink:
Oproti Kendal Balkan mixture, ktery me prilis neuchvatil, povazuju CPC za pomerne zdarile obcasne pokoureni.
Mate nekdo zkusenost i s Ennerdale flakes?

nazev threadu zmenen - piter
Uživatelský avatar
Sezam
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 17 zář. 2004, 10:24
Bydliště: Pardubice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Nevill » 21 zář. 2005, 13:26

Sezam píše: predevcirem jsem zakoupil Coniston Plug Cut,



Neznám, kdepak jsi ho koupil...?
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Sezam » 21 zář. 2005, 13:48

Je to novinka dovazena nikoli Mostexem, ale firmo TTI nebo tak nejak. Koupil jsem ho v Baker's, ale maji ho i ve Stepanske, kde jeste maji i Ennerdale, zatimco v Baker's uz se po nem zaprasilo. V Dlouhe, coby baste Mostexu, ho asi nenajdete :wink: Pocitam, ze bude brzy na pultech dymkarstvi po cele republice. Cena kolem 180 korun za 50g.
Uživatelský avatar
Sezam
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 17 zář. 2004, 10:24
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Fénix » 21 zář. 2005, 13:56

:shock: to koukám, já myslel, že sis to nechal poslat z venku
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nevill » 21 zář. 2005, 14:02

Podívejme... :smoke6: No děkujem za dobré zprávy... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod forgi » 21 zář. 2005, 17:26

Ennerdale flake mozem odporučiť, aj keď pre mňa je tam trochu moc burley ktory nemusim. Je to však príjemný jemný aromatik s nádychom mandlí. Mne však viac chutil Glengary flake, ten keby dovážali tak im vybozkávam nohy Obrázek
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Nevill » 21 zář. 2005, 23:14

Takže mohu potvrdit, pan Hingar ve Štěpánské skutečně má tabáky Gawith & Hogarth - přesně jak tu psal Sezam - Balkan Mixture, Enerdale Flake a Coniston Plug Cut...všechny jsou teda v 50g tobolce... Koupil jsem si tobolku toho Conistonu, tak vyzkouším a uvidíme... :puffy:

Pokud jde o ten Enerdale Flake, tak jsme se o tom s panem Hingarem bavili a shodli jsme se na tom, že ač v tom někteří cítí vanilku a mandle, viděli bychom to spíše na nějaké dámské toaletní mýdlo... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod lukas » 22 zář. 2005, 08:35

Nevill píše:Takže mohu potvrdit, pan Hingar ve Štěpánské skutečně má tabáky Gawith & Hogarth ...


Sakra, zrovna včera jsem jel kolem.... :evil:
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

Příspěvekod Nick » 22 zář. 2005, 10:09

Take sem neodolal tehle novince po 3 kourenich se sepsal minirecerzi:
Coniston Cut Plug-full strength pipe tabacco.
Strong bur very cool ,full bodied with a distinct tastle of pure high duality tabacco.
A truly traditional English blend.
Gawith Hoggarth Co.Ltd
Kendal England
Velké kusy broken flake,tmavě hnědé barvy,na omak olejnato-vlhké./pod.jako FVF/
Silná směs dobré kvality,trochu svírá/jako jiné silnější/.Tabák je ochucen něčím co za studena nedokažu popsat/štiplavé/po zapalení chuť nejvíc připomíná Condor-a.Naštěstí v téhle koncentraci/snad 10procentní/ je kouřitelný.Tabák je díky tomu opravdu cool.Po 1/3 až ½ se stává příjemně soapy.Dobře hoří a má chuť až dokonce.Zajímavy.
Rozhodně ne na lačno!!Ja zapíjel černým čajem ale ke konci se hodí červené vínko.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Milan Zabloudil » 22 zář. 2005, 10:42

Enerdale flake : Středně silný tabák, je to anglický mýdlák, ale to mýdlo tam není až tak cítit, trošku vanilka, ale opravdu lehce. Moje zkušenost je, že se opravdu výrazně liší chuť podle dodávky. Dvě zásilky s USA byli tak výrazně odlišné, že si myslím, že způsob skladování hraje velkou roli. Zatím jsem totiž měl vždy bulk. Teď mám dodávku orig. Anglie a je zase dobrá jako první od smokingpipes. V každém případě Enerdale není klasický aromatik. Jestli má někdo radši více aromatické, tak doporučuji Firedance flake a naopak méně aromatický je Rum flake který je trošičku silnější než Enerdale, ale ta aromatizace je tam pouze symbolická.
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 22 zář. 2005, 12:04

Zrovna jsem to sem chtěl taky napsat... Předevčírem jsem byl v Holešovicích, a na zpáteční cestě mi to nedalo, abych se nezastavil v Delamotu na Veletržní... A koukám jako blázen ... v polici je tobolka Ennerdale a Coniston Cut Plugu... To se ví, že jsem si ten Coniston hned musel zakoupit :roll: a doma otestovat.... Je to nesmírně zajímavý tabák, s výraznou, charakteristickou vůní a chutí, tedy řekl bych že jeden z těch, které člověku buď sednou, a nebo vůbec ne.... Mně to docela sedlo, ale spíš jako tabáček "pro změnu", než na každodenní kouření...

Potěšil mně i ten Ennerdale, který jsem si předtím objednal v plechu ze SmokingPipes, a už mi zbývá jen na jedno nacpání... Je to výborný, lehčí mýdlák, který si určitě najde svoje zastánce. Nevím jak ostatní, ale já v něm dost cítím mandle... ale jak říká Milan, může se to lišit dodávku od dodávky... Určitě si ho zase koupím, a něco mi říká, že i Darkstar by mohl mít radost :)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Darkstar » 22 zář. 2005, 12:08

Jasne Alfiku, ted pet minut premyslim, kde ze to tam ten stanek je, kde jsi videl Ennerdale. Koukam, jako blazen, ze by sel zakoupit i u nas ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 22 zář. 2005, 12:24

Darkstar píše:Jasne Alfiku, ted pet minut premyslim, kde ze to tam ten stanek je, kde jsi videl Ennerdale. Koukam, jako blazen, ze by sel zakoupit i u nas ?


Hingar ho tam má taky, ale ten jsem nekupoval... Ten Coniston kdyžtak vezmu na sraz... :wink:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Darkstar » 22 zář. 2005, 12:25

Nevill píše:
Darkstar píše:Jasne Alfiku, ted pet minut premyslim, kde ze to tam ten stanek je, kde jsi videl Ennerdale. Koukam, jako blazen, ze by sel zakoupit i u nas ?


Hingar ho tam má taky, ale ten jsem nekupoval... Ten Coniston kdyžtak vezmu na sraz... :wink:


Pockej - jako Hingar ma Ennerdale Flake jo ? :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 22 zář. 2005, 12:29

Darkstar píše:
Pockej - jako Hingar ma Ennerdale Flake jo ? :shock: :shock: :shock:


Jasně že jo, dyk to tu přeci píšem viz výše - včera jsem tam byl... :twisted:

Dováží to sem teď firma TTI a sice Balkan Mixture, Coniston Plug Cut a Ennerdale Flake, všechny jsou teda balený v tobolkách... Balkan stojí tuším 80 a ty další dva jsou za 190 korun... :)
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků