Parte nalepky na tabacich

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod JardaS » 04 zář. 2007, 21:46

Světe div se , objednal jsem si tabák v Evropě a přišla mi plechovečka bez parte . Nejkrásnější plechovečka co mám . Jen tak pro informaci je to Best Brown flake od SG . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Mike Hill » 05 zář. 2007, 12:31

JardaS píše:Světe div se , objednal jsem si tabák v Evropě a přišla mi plechovečka bez parte . Nejkrásnější plechovečka co mám . Jen tak pro informaci je to Best Brown flake od SG . :D :puffy:

...ak si objednával zo Synjeco, tak je to preto, že Švajčiarsko je síce v Európe, ale nie v Európskej únii a tak tam neplatia všeobecné zákony platné vo všetkých členských štátoch, teda ani parte nálepky na tabaku(myslím, že mnohí ministri zdravotníctva na celom svete by si mali z nich vziať príklad)... :idea:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Max » 06 zář. 2007, 08:29

Souhlasím s Gagarinem. Kdo už jednou kouří, musí s těma nemocema, co nám ministerstvo neustále nabízí, přijít do kontaktu - ne, že bych to někomu přál. Kdo by se vzdával takové dobroty a kultury fajčení jen proto, že nás ministerstvo varuje?
Uživatelský avatar
Max
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 40
Registrován: 10 zář. 2006, 18:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod tritrek » 06 zář. 2007, 09:23

Cela tato zalezitost ma uraza a $ere hlavne lebo:
- nie som maly, tak nech ma prestanu poucovat! :twisted:
- ked fajcim, tak som si vedomi toho, co robim! :twisted:
- preco kazit naladu ludom s tymi hlupymi hlaskami?! :evil:
- co komu do toho co robi iny dospely clovek? Tak nech daju nalepku na kazdu udeninu, slaninu, steak, chlast, pivo, a hlavne NA POLITIKOV!!! :twisted: :twisted:
Kua!

pardon
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Breer » 06 zář. 2007, 09:55

neviem preco sa rozculujes koli takym malichernostiam, ked aj tak s tym nic nespravis :lol: ja mam vacsinu tabakov z nemecky hovoriacich krajin a kedze neviem nemecky tak si myslim, ze na parte je napr. napisane....fajcenie kvalitnych tabakov sposobuje radost m alebo pri vybere spravneho tabaku sa poradte s lekarom ci s lekarnikom... :twisted: :smoke1: a ked mam nejaku skatulku od nas..tak sa nad tym vobec nepozastavujem ved tabak je predsa vo vnutri

...a bojovat s veternymi mlynmi sa neda :roll:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Milos Cerman » 06 zář. 2007, 10:06

Breer píše:.....neviem preco sa rozculujes koli taky malichernostiam.....


Vono to zase takový malichrnosti nejsou. :evil:
Když z mýho kouření má někdo (stát) prachy a místo toho, aby mi poděkoval ze mě dělá vola, tak to malichernost teda není ! :smoke3:
Řekl bych, že je to sprostá drzost ! :evil:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tritrek » 06 zář. 2007, 11:01

Milos Cerman píše:
Breer píše:.....neviem preco sa rozculujes koli taky malichernostiam.....


Vono to zase takový malichrnosti nejsou. :evil:
Když z mýho kouření má někdo (stát) prachy a místo toho, aby mi poděkoval ze mě dělá vola, tak to malichernost teda není ! :smoke3:
Řekl bych, že je to sprostá drzost ! :evil:


jj, ved prave! Stat predsa zije z fajciarov!

Okrem toho som citlivy na skarede veci. A ked mas krasnu krabicku (co tabakove su bez dabaty) tak to mi bije do oka... :twisted:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Honzýk » 15 zář. 2007, 14:52

Já mám doma 2 plechovky od Petersonů (koupený u nás), z obou šly ty černobílý paskvily bez problémů sloupat a zůstal jen krásnej potisk víčka (i když ty starý od nich bejvaly lepší). Ale třeba, co sou krabky od Mac Barenů, tam je ta vrchní nálepka v jednom kuse. Co je pod ní jsem radši nezkoušel.
Uživatelský avatar
Honzýk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 36
Věk: 38
Registrován: 23 led. 2005, 17:53
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvekod tritrek » 15 zář. 2007, 15:17

Vytvoril som novu temu, pozrite sa na to!
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod vitous » 20 zář. 2007, 16:02

U nás v bazaru (Praha 5, Luka Metro B) bylo k mání šest starých prázdných plechovek od Dunhillu bez potisku 'a 20 Kč. Druhý den už nebyly. :cry: Prý je koupila jakási mamina na knoflíky.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod ypres.bass » 21 zář. 2007, 08:53

Petr Vitous píše:U nás v bazaru (Praha 5, Luka Metro B) bylo k mání šest starých prázdných plechovek od Dunhillu bez potisku 'a 20 Kč. Druhý den už nebyly. :cry: Prý je koupila jakási mamina na knoflíky.
tak ať je ve zdraví užije...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod vitous » 22 zář. 2007, 18:31

Dlouho si je neužila. Manžel jí je šluknul na rybářské háčky. Teď jsou v rozvodu a v úterý maj stání. Budu to dále sledovat a podám zprávu kdo ty plechovky od Dunhillů podědí.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kulich » 03 říj. 2007, 13:17

Po přečtení celého vlákna musím konstatovat, že navzdory rozšířenému názoru, že parte nálepky lze vesměs dobře sejmout, mně se to příliš nedaří, ani u petersonů (zbyde lepidlo, žmoulám, použiju nějaké rozpouštědlo, naleptám, sakruju). Napadá mne proto otázka, zda by nebylo řešením použít lepidlo s menší adhezí (určitě existují - setkáváme se s nimi na každém kroku, zpravidla u předmětů, u kterých bychom naopak očekávali větší "drženlivost" - známky, obálky apod.). To pochopitelně evokuje otázku, v jaké fázi výroby/distribuce/prodeje se tam ty nálepky dostanou (" ...a odkud se bevvvvvou????). Pokud je tam lepí osobně p. ministr nebo jiný státní úředník, jím pověřený, chápu zarputilost s jakou je tam přitiskává. Pokud ovšem je to v rukách subjektu, jež by mohl být náchylný naslouchat přáním spotřebitele (pro vyznavače ISO rozuměj orientace na zákazníka), mohl by to dělat trochu více halabala.
Promiňte, je to dlouhé, blbé, podstatné sdělení tam není, končím.
Kulich
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 62
Registrován: 02 led. 2006, 15:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod mirek » 03 říj. 2007, 13:33

Kulich píše:P... (zbyde lepidlo, žmoulám, použiju nějaké rozpouštědlo, naleptám, sakruju)...

Mně se osvědčilo rozpouštědlo (benzín) použít před pokusem o sloupnutí, prostě to parte nechat trochu nasáknout, a až pak loupat. A na případné zbytky lepidla hadřík jen nepatrně navlhčený benzínem, jinak jde i barva.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Štěpán » 03 říj. 2007, 14:42

Kulich píše:(zbyde lepidlo, žmoulám, použiju nějaké rozpouštědlo, naleptám, sakruju).


Nevím, zde už jednou zmíněná metoda indulony mě třeba fungovala, je třeba s ní silně parte provlhčit a parte pak lze po proužkách setřít špachtlí i s lepidlem (u okrajů zůstává trochu zbyků)
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků