Tabák a nikotin

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod bigdragon » 27 úno. 2007, 06:34

tohle jsem chtěl napsat do threadu účinky nikotinu, ale dozvěděl jsem se, že to mohou pouze moderátoři :(
tak jsem si včera vyrazil na šipky posilněn dobrým obědem a hned zprudka jsem nasadil SG Louisianu bez filtru poté jsem přidal dva doutníčky (cigarillos) a na závěr jsem nacpal Fishermana (s filtrem). Upozorňuji, že nemohu alkohol neb užívám antibiotika takže kofola. A můžu říct že mi vůbec, ale vůbec nebylo dobře. Žaludek v pohodě ovšem jinak jsem cítil něco jako alkoholové opojení spojené s těžkým útlumem a "divným" pocitem který přetrvává i teď. Ještě nikdy se mi to nestalo co vy na to?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 27 úno. 2007, 06:37

Já očítám s tím, že každá dýmka má na mě účinek jako panák alkoholu. Teda aspoň při paření.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod tifik » 27 úno. 2007, 07:08

přidal bych subjektivní vliv tabáku, na mě třeba silné tmavé tabáky, jako black xx, silovoň, UF a podobně nemají skoro žádný vliv, zato když jsem poprvé nacpal old gowrie a hal, docela jsem si "zalítal" :D , prostě virginia má na mě mnohem opojnější účinky.
Úpravou tabáku se může měnit i jeho přisvojitelnost (vstřebatelnost)řekl bych, ale nic jsem o tom nečetl.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod piter » 27 úno. 2007, 08:02

bigdragon: a ty se divis, kdyz tam byl posledni prispevek z roku 2004? :twisted:

btw jak jsem kdesi psal do pravidel o threadech nebo kam, tak pokud je nejaky thread, kam chce clovek prispet, v Archivu, staci mi napsat

ale myslim, ze se thready jsou si tematem podobne, takze staci jeden aktivni :)

OT
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 27 úno. 2007, 09:04

bigdragon píše:tohle jsem chtěl napsat do threadu účinky nikotinu, ale dozvěděl jsem se, že to mohou pouze moderátoři :(
tak jsem si včera vyrazil na šipky posilněn dobrým obědem a hned zprudka jsem nasadil SG Louisianu bez filtru poté jsem přidal dva doutníčky (cigarillos) a na závěr jsem nacpal Fishermana (s filtrem). Upozorňuji, že nemohu alkohol neb užívám antibiotika takže kofola. A můžu říct že mi vůbec, ale vůbec nebylo dobře. Žaludek v pohodě ovšem jinak jsem cítil něco jako alkoholové opojení spojené s těžkým útlumem a "divným" pocitem který přetrvává i teď. Ještě nikdy se mi to nestalo co vy na to?


ať se nám to líbí nebo ne, nikotin je látka zatěžující organismus, a pokud ten je oslaben třeba v důsledku nemoci nebo konzumace antibiotik, mohou nepříznivé účinky získat na síle
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Krhút » 27 úno. 2007, 09:10

Fénix píše:
bigdragon píše:tohle jsem chtěl napsat do threadu účinky nikotinu, ...
ať se nám to líbí nebo ne, nikotin je látka zatěžující organismus, a pokud ten je oslaben třeba v důsledku nemoci nebo konzumace antibiotik, mohou nepříznivé účinky získat na síle

Takže Draku , podtrženo , sečteno - blbě Ti není z tabáku , ale z lékařské péče :wink: Tělo je oslabeno antibiotiky :idea:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod bigdragon » 27 úno. 2007, 09:27

Krhút píše:blbě Ti není z tabáku , ale z lékařské péče :wink: Tělo je oslabeno antibiotiky :idea:

tak to jsem rád :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod shero » 05 bře. 2007, 11:48

existuje někde studie typu 1 vykouřená dýmka = x vykouřených cigaret. chápu, že je to trochu laická formulka, ale přece jen nějaký ten kouř vdechujete a pusou taky něco pronikne.
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Příspěvekod Karel Sponner » 05 bře. 2007, 12:32

shero píše:existuje někde studie typu 1 vykouřená dýmka = x vykouřených cigaret. chápu, že je to trochu laická formulka, ale přece jen nějaký ten kouř vdechujete a pusou taky něco pronikne.


S podobnou studí jsem se, bohužel, nesetkal, ale z vlastní zkušenosti vím, že když jsem kouřil cigarety (tak 20 denně), měl jsem určité potíže s dýcháním při rekreačním sportu a ranní kašel. Po přechodu na dýmku tyto problémy po 2 měsících zmizely, což by mohlo znamenat určité plus ve prospěch dýmky.
Uživatelský avatar
Karel Sponner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 387
Věk: 78
Registrován: 01 bře. 2007, 17:54
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod shero » 05 bře. 2007, 12:42

ani jsem nepředpokládal, že by jedna dýmka byla adekvátní vykouření balíčku cigaret :shock:
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin Pedain » 22 črc. 2007, 12:27

Mno, musím říct, že z aromatiků, které jsem kouřil, jsem nikdy neměl takový pocit opojení jako včera z Marlin flaku. K němu jsem si dal plzeň a kolumbijskou kávu. Prostě nálada, kterou jsem měl by se takřka dala přirovnat k orgasmu :twisted: . Minulý týden na Masters jsem si k Marlinu dopřával větší množství alkoholu (Fernet, bílej lídláckej rum) a toto opojení bylo slabší.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod beda » 23 črc. 2007, 01:08

Nikotin je jen jednou z mnoha latek, ktere se pri koureni vstrebavaji. Ma vliv spise na telo. Co se tyce mysli, tak u tabakoveho koure bude k ucinkum bezpochyby velkou merou prispivat harmalin. Mame v tele latku, jez se jmenuje monoamidova oxydaza, ta reguluje ucinky mnoha chemikalii, jimiz jsme si zvykli korenit zivot. Napriklad cofein, theobromin z cokolady, alkohol apod. Harmalin je inhibitor MAO. To znamena, ze tlumi, nebo uplne vyrazuje z cinnosti monoamidovou oxydazu. Tim padem telo pod jeho vlivem neni schopno regulovat ucinky menicu v plne mire a ty se projevuji vyrazneji. Nemluve o tom, ze harmalin v tele dokaze odbrzdit vliv latek jez jsou nasim telum vlastni, jako napr. DMT a pri takovemto odbrzdeni dokazou tyto latky zmenit nase vedomi bez uziti dalsiho menice. Uzivani tabaku neni jen o zmenach srdecniho rytmu. To bigdragon. Je dost dobre mozne, ze leky jez uzivas jsou davkovany pro lidi, u nichz se nepocita s vetsi koncentraci inhibitoru MAO v tele. Kourenim tabaku jsi mohl snadno zesilit jejich ucinnost.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Martin Pedain » 23 črc. 2007, 07:51

beda :arrow: Co to je DMT? Pokud tedy harmalin inhibuje MAO, znamená správně, že vliv alkoholu, nikotinu a THC a jiných budou účinnější? Harmalin se vstřebává podobně jako nikotin, resp. v jakém rostlinné části je ho nejvíce?
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod bromden » 23 črc. 2007, 09:43

DMT je pokud se nepletu di-metyl triptamin, ergo jeden z nejsilnějších halucinogenů... ale co by dělal přirozeně v lidském těle, to nevím.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Martin Pedain » 23 črc. 2007, 10:01

bromden píše:DMT je pokud se nepletu di-metyl triptamin, ergo jeden z nejsilnějších halucinogenů... ale co by dělal přirozeně v lidském těle, to nevím.


Aha, neznám. Že já nešel studovat biochemii místo technické ch.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků