Tabák a výrobce

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabák a výrobce

Příspěvekod Nick » 14 úno. 2006, 14:51

Jde o upřesnění výrobce tabáku.Výrobny tabáku se stěhují ,mění se i chut´,jen značky zůstavají.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Nick » 14 úno. 2006, 14:59

Po minulé pri kdo teda vyrabi napr.Caledonian atd sem si prohledl plechovku MM965 na krere je puvodni vyrobce
Murray sons and company.ltd,
Whitehall Tobacco Works,1a Linfield Road,
Belfast Bt 12 5gn,Northern Ireland

prelepen:
BAT,De Boelelaan 32
1063 HJ Amsterdam,Holandsko

Na webu OTC je vsak v jejich produkci.Jak tomu rozumet?
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Alferi » 14 úno. 2006, 15:15

Jestli se nepletu, tak BAT je snad jenom distributor, ne výrobce. K nám dováží výrobky Gawith and Hoggarth
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Simon » 14 úno. 2006, 15:22

Alferi píše:Jestli se nepletu, tak BAT je snad jenom distributor, ne výrobce. K nám dováží výrobky Gawith and Hoggarth


vicemene se pletes :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alferi » 14 úno. 2006, 16:10

Simon píše:
Alferi píše:Jestli se nepletu, tak BAT je snad jenom distributor, ne výrobce. K nám dováží výrobky Gawith and Hoggarth


vicemene se pletes :)

To mě taky víceméně nepřekvapuje, stejně jako způsob tvojí odpovědi. :wink: Jak to teda je?
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Simon » 15 úno. 2006, 08:21

Alferi píše:
Simon píše:
Alferi píše:Jestli se nepletu, tak BAT je snad jenom distributor, ne výrobce. K nám dováží výrobky Gawith and Hoggarth


vicemene se pletes :)

To mě taky víceméně nepřekvapuje, stejně jako způsob tvojí odpovědi. :wink: Jak to teda je?


zpusob moji odpovedi ukazuje ze se pletes, ze sem nemel cas to rozvadet .. a ze sis to mel za domaci ukol vygooglit :)

... BAT je druhy nejvetsi svetovy vyrobce tabaku(a napr. primo vlastnil Murray's)
... BAT celkove na dymkovy tabak uz sere(viz jejich web), nicmene porad jeste vlastni, nekde v nejake prdeli vyrabi a vsude prodava par osvedcenych znacek, dunhillem pocinaje a captain blackem konce
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 15 úno. 2006, 08:51

Podle prezentace Orliku byl v roce 2003 BAT první na světě v produkci pipe tobacco s 1550 tunami. (Druhý Orlik 1030 tun)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alferi » 15 úno. 2006, 09:06

No dobře ... gůgly gůgly
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Simon » 15 úno. 2006, 10:13

Fénix píše:Podle prezentace Orliku byl v roce 2003 BAT první na světě v produkci pipe tobacco s 1550 tunami. (Druhý Orlik 1030 tun)


2003 je v tomhle byznyse za aktualniho stavu nepodstatny pravek
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 15 úno. 2006, 10:20

Mám jen obavu, že za pár let se nebude vyrábět takřka žádný dýmkový tabák, každý s těch velkých firem bude produkovat jednu vanilla, jednu cherry a jednu "black" sračku, zatímco na kvalitu a výrobu náročné druhy (najmě perique, latakie a kvalitní virginie) vzhledem k daňovému zatížení skončí - tohle nemůžou unést ani pěstitelé, tlak na snížení cen suroviny, aby bylo možné udržet konečný produkt v ceně za kterou to vůbec někdo koupí, povede k produkci jen levného listu nízké kvality...
... ostatně pokud i angličani zakážou kouření, značí to brzký konec světa... :cry:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 15 úno. 2006, 10:45

bromden píše:Mám jen obavu, že za pár let se nebude vyrábět takřka žádný dýmkový tabák, každý s těch velkých firem bude produkovat jednu vanilla, jednu cherry a jednu "black" sračku, zatímco na kvalitu a výrobu náročné druhy (najmě perique, latakie a kvalitní virginie) vzhledem k daňovému zatížení skončí - tohle nemůžou unést ani pěstitelé, tlak na snížení cen suroviny, aby bylo možné udržet konečný produkt v ceně za kterou to vůbec někdo koupí, povede k produkci jen levného listu nízké kvality...
... ostatně pokud i angličani zakážou kouření, značí to brzký konec světa... :cry:


bude to drahej spas, ale par kvalitnich tabaku zustane
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 15 úno. 2006, 11:00

Simon píše:
bromden píše:Mám jen obavu, že za pár let se nebude vyrábět takřka žádný dýmkový tabák, každý s těch velkých firem bude produkovat jednu vanilla, jednu cherry a jednu "black" sračku, zatímco na kvalitu a výrobu náročné druhy (najmě perique, latakie a kvalitní virginie) vzhledem k daňovému zatížení skončí - tohle nemůžou unést ani pěstitelé, tlak na snížení cen suroviny, aby bylo možné udržet konečný produkt v ceně za kterou to vůbec někdo koupí, povede k produkci jen levného listu nízké kvality...
... ostatně pokud i angličani zakážou kouření, značí to brzký konec světa... :cry:


bude to drahej spas, ale par kvalitnich tabaku zustane


Už jsem i uvažoval, jestli v rámci podpory kvalitní a tradičný výroby nekouřit výhradně SG :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Nevill » 15 úno. 2006, 11:10

bromden píše:Už jsem i uvažoval, jestli v rámci podpory kvalitní a tradičný výroby nekouřit výhradně SG :roll:


Já SG poslední dobou dost podporuju - kouřím hlavně čokoládu, louisianu a samíka... :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Simon » 15 úno. 2006, 11:12

bromden píše:
Simon píše:
bromden píše:Mám jen obavu, že za pár let se nebude vyrábět takřka žádný dýmkový tabák, každý s těch velkých firem bude produkovat jednu vanilla, jednu cherry a jednu "black" sračku, zatímco na kvalitu a výrobu náročné druhy (najmě perique, latakie a kvalitní virginie) vzhledem k daňovému zatížení skončí - tohle nemůžou unést ani pěstitelé, tlak na snížení cen suroviny, aby bylo možné udržet konečný produkt v ceně za kterou to vůbec někdo koupí, povede k produkci jen levného listu nízké kvality...
... ostatně pokud i angličani zakážou kouření, značí to brzký konec světa... :cry:


bude to drahej spas, ale par kvalitnich tabaku zustane


Už jsem i uvažoval, jestli v rámci podpory kvalitní a tradičný výroby nekouřit výhradně SG :roll:


ja v dunhillu uz nejedu :) ... jen porad jeste zvazuju zda opustim i navy rolls nebo ne
...cili vicemene mam doma jen stary zbytky zasob a nove uz jen SG
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 15 úno. 2006, 12:47

Simon píše:ja v dunhillu uz nejedu :) ... jen porad jeste zvazuju zda opustim i navy rolls nebo ne
...cili vicemene mam doma jen stary zbytky zasob a nove uz jen SG


To jsme na tom podobně (ačkoli v dunkillu částečně jedu - kouřím latakii ze zásob), nakupuju akorát Louisianu a Chocolate od SG...

No, jasně, samozřejmě kromě Halu a ErinmoreFlaku, na které obdobný tabák od SG neznám a který by mi chyběly...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků