Re: Úplný zákaz kouření IV

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Jakub, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Nevill » 27 kvě. 2019, 13:25

Rog píše:To je aj tak na pikaču :twisted: .
V podstate tam fajčia nelegálne a protizákonne. Hocikedy možu byť trestaní, je to o tom vytvárať také regulácie, aby si ako občan mohol (ale nemusel) kedykoľvek dostať od úradu po čuni...
Radšej by som bol za normálny zákon, ktoý by sa dodržoval ako za debilný zákon, ktorý sa so spoločenským súhlasom porušuje :idea: .

Jasně no, taky bych dal přednost normálnímu zákonu... :smoke4:
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor

Věk: 41

Příspěvekod Rog » 28 kvě. 2019, 11:52

Haluziak píše:Tak mě se třeba líbí, že jsou restaurace/hospody nekuřácké. Přes léto jsou zahrádky a jinak holt kouřit nebudu. Doma taky kouřím jen na balkóně. Na druhou stranu by se hodilo kdyby mohli být zřízeny tzv. kuřárny - prostor v restauraci za dvěma izolovanýma dveřma s trvalým podtlakem. Jako když jdeš na oddělení smrtelných infekčních chorob - prostě vzduch pouze vstupuje a následně jde do filtračního zařízení. :twisted:

Tak mne sa zase nepáči prístup, že mne niečo nevyhovuje, tak to nanútim všetkým :evil: . Fakt by som nechal na ľudí (zákazníkov) či chcú k nápoju a jedlu fajčiť, alebo nie a na ľudí (podnikateľov), ako si nastavia pravidlá. Pre niekoho skrátka luxusná večera bez cigary je neúplná. Niekto si kávu bez cigaretky nevychutná tak ako s ňou. Niekto proste chce fajčiť a kecať pri pive. Fakt tá sloboda tu bola (mohol si si vybrať, mohol si sa dohodnúť s majiteľom, mohol si založiť klub podľa svojej predstavy...), ale sa to pokazilo.
To je akoby som ja si ja pochvaľoval, že mne napríklad vyhovuje, že sú reštaurácie a krčmy zakázané pre cyklistov. Alebo mi vadia naparfémované paničky, hluční turisti, zvieratá, deti, roboši po šichte, sparťania, slávisti... Zakážeme, zrušíme.
Podtlakové miestnosti :palm: . Ešte to tak. Majitelia podnikov doteraz splácajú vzduchotechniku, ktorú inštalovali, kým prišiel zákaz.
Rog
Moderátor
Moderátor

Věk: 39

Příspěvekod Breer » 28 kvě. 2019, 12:19

jj, mas pravdu, tiez sa mohol v CR schváliť zákon s oddelenými priestormi pre F a NF ako to fungovalo, ale zvolili najprisnejsi zákon, :roll:, je to divné, no niekedy som rád, ze v tom nasom slovenskom banistane je este moznost si zabafkať pri pive a nemusím čakať az do sezóny vonkajšieho sedenia :smoke1:
btw: v AT to iste, dokonca na viedenskom letisku viem minimálne ne o jednej resturacii kde maju oddelene priestory, da sa tam fajčiť a potom clovek sa necíti ako ohrozeny druh zavretý v plexisklovej búde kde vsetci okoloidúci očumujú..
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu

Věk: 48

Předchozí

Zpět na Kouřové signály