Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Jakub, Fénix, Sobpeta

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Rudolf Steiner » 16 srp. 2019, 10:13

Skoro se mi chce napsat, že pro tyto účely je velmi vhodný tabák Balkan latakia od Stanislawa. Kouřím ho i ve své hospůdce, kde maximálně zaslechnu komentář typu: "Pražce." :puffy:
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 462
Věk: 47
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod beda » 16 srp. 2019, 14:26

Jak znám tyhle upjatý a mediama zpracovaný samičky tak předpokládám, že byla navoněná. Začal bych odtamtud, páč je jasný, že když to cejtim, tak jsem pasivní oběť její chemie.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4681
Věk: 41
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 16 srp. 2019, 14:43

Já doma nekouřím, na kouř z dýmky potřebuji "relaxační klid". A tak jse rád za pěkné místo s výhledem do krajiny, kde si mohu sednout a pobafat si z dýmky, aniž bych se musel soustřeďovat na věci a lidi kolem, pokud se nejedná o lidi stejných zálib. Jasně, vždycky nebude svítit venku sluníčko, nebo nebude pršet a o mrazu ani zatím nepřemýšlím...Chtělo by to mít poblíž nějaký ten dýmkařský klub, kam by ruka zákona nedosáhla, jenže to spíš patří do nadpřirozeně nesplnitelných věcí. Udělali z nás vlastně takové štvance v nějakém pomýleném přesvědčení, že se zdraví národa zlepší...Přitom, požívání alkoholu, na který běží neustále všude reklamy alá Božkov, je daleko horší! Už jen z toho důvodu, že pod vlivem alkoholu se nedá dělat spousta věcí, např. řídit dopravní prostředky všeho druhu, agresivita z opilosti, která ničí rodiny a viděl někdo někdy na flašce Rumu či jiného destilátu "parte", jako nám dávají na tabákové výrobky, "Alkohol škodí zdraví" s patřičným vyobrazením prochlastaných jater? Asi ne. Kdežto u spousty výše uvedených činností si dýmku, nebo cigaretu vykouřit beztrestně před zákonem lze...O pivu nemluvím proto, že ho nepovažuji za alkohol i když ho samozřejmě obsahuje, má ale v sobě také spoustu kladných věcí dobrých pro organismus. Samozřejmě mám na mysli tak ty dvě pivka a ne deset :D ! A ještě něco, tabák v cigaretách škodlivý zdraví je, protože se šlukuje, kdežto v dýmce zapálený se jen přeměněn v lahodný dým převalí v puse a je blaženě vyfouknut...Srovnávat účinky kouření cigaret a dýmky na jednu lajnu může jen absolutní ignorant. Jejda, to jsem se zase rozjel... :smoke5:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 70
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod MBO » 16 srp. 2019, 15:47

Kouření bylo v historii pranýřováno mnohokrát. Třeba v Rusku nebo Turecku kdysi hrozily kuřákům přísné tresty. Ostatně pranýřováno bylo i pití alkoholu. Takže nic nového pod sluncem. A jak to dopadlo v Americe za prohibice se přece dobře ví. Vize zdravějšího světa plného netolerantních a hysterických nekuřáků mě moc neláká.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1309
Věk: 49
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 22 zář. 2019, 20:37

Dneska bylo krásné počasí a tak jsem byl na procházce s mým psem v okolí Hamru na Jezeře, kde jsem poseděl na lavičce u jezera. Všude byl klid, rekreanti se už přestali vyskytovat a tak jsem si tam hezky bafal z dýmky a vychutnával přicházející podzim...A tu mě napadlo, že bych si také mohl udělat takovou "dýmkovou bilanci". Takže, od března letošního roku, kdy jsem začal své první krůčky s dýmkou, to dnes vyšlo přesně na jubilejní "třístovku" zapálených dýmek...První dýmky mě nic moc neříkaly, :mrgreen: protože teprve vlastními chybami se dopracujete snesitelných výsledků, ale postupně se vše ustálilo a dnes nelituji! Za tu dobu jsem si také prošel chutěmi mnohých tabáčků a postupně jsem si je zařadil do kategorií, například jako nečichatelné mojí manželkou, atd...Také jsem podstatně rozšířil za tu dobu počet dýmek, protože dodržuji zásadu, že každá má mít svůj druh tabáčku, mám jich už 5, vlastně 6, ale z té už nebafám. Byla to moje první dýmka, nestála moc a byla až z daleké Číny :smoke3: ! Tu jsem koupil pro eventualitu, kdyby mě dýmka náhodou nezachutnala. Naštěstí to dopadlo dobře a tak se opět můžu těšit na další dny s dýmkou. :smoke5: Tož tak je to a jsem rád, že jsem se tady mohl tak vykecat...To víte, se ženou si o dýmce nepokecáte a se psem už vůbec ne... :D ! Přeji všem hezký večer! :puffy:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 70
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Yetenek » 22 zář. 2019, 21:18

LKWBronson píše:... Takže, od března letošního roku, kdy jsem začal své první krůčky s dýmkou, to dnes vyšlo přesně na jubilejní "třístovku" zapálených dýmek...

Tak vykouřené dýmky by mě opravdu počítat nenapadlo :smile: Možná bych dokázal udělat inventuru za poslední týden, dál už bych to dohromady nedal...
Holt, bereš to dýmkaření se vší vážností :ok:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1382
Věk: 56
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 22 zář. 2019, 21:44

Holt, statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí...
To je z jedné kultovní pohádky... Tak jak lžou všechny statistiky, tak není přesná ani ta moje. Kouřím jednu dýmku denně a občas u pivka i dvě, takže to ber, jako střízlivý odhad! :ok:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 70
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem

Předchozí

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron